Clicks775
ewaboryk
44

Już ponad 100 000 polskich katolików podpisało się pod akcją „Polonia Semper Fidelis”

Już ponad 100 tys. polskich katolików wsparło akcję Polonia Semper Fidelis – a liczba podpisujących petycję do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski nieustanne rośnie! Wciąż można także dołączyć do grona obrońców Chrystusowego nauczania.

Kampania Polonia Semper Fidelis jest konsekwencją liberalnych interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia, jakie ukazały się w niektórych krajach. Rozwiązania przyjęte np. w Niemczech dopuszczają do sakramentu Komunii Świętej osoby żyjące w stanie grzechu śmiertelnego bez konieczności zmiany swojego postępowania i przystąpienia do spowiedzi. Zgodnie z niezmienną nauką Kościoła przyjęta w ten sposób Eucharystia jest świętokradztwem, a więc kolejnym, bardzo ciężkim grzechem.

Aby niemieckie błędy nie zostały rozpowszechniony w Kościele w Polsce, wierni proszą polskich biskupów o potwierdzenie katolickiej nauki o nierozerwalności małżeństwa. List skierowany do przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego podpisało już ponad 100 tys. Polaków w tym wielu znanych przedstawicieli świata mediów i nauki.

prof. Grzegorz Kucharczyk:

Jeśli nie uda nam się przezwyciężyć obecnego kryzysu w Kościele, to obawiam się, że już niedługo czymś „nowym” będzie wierność Ewangelii. Takie wnioski nasuwają się same zwłaszcza, gdy słuchamy wypowiedzi niektórych „postępowych duchownych” w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Watykanie. Można odnieść wrażenie, że dla wielu z nich wielką nowością jest zapoznanie się z Magisterium Kościoła Katolickiego nie mówiąc już o słowach samego Jezusa Chrystusa na temat nierozerwalności małżeństwa.

prof. Jacek Bartyzel:

Uważam to za obowiązek świadomego katolika. W sytuacji kiedy wprowadzany jest tak poważny zamęt, kiedy pasterze nie nauczają tego, czego winni nauczać, albo wprowadzają jakąś niejasność, to również świeccy mają obowiązek wystąpić. Będąc świadomymi jaka jest odwieczna i niezmienna nauka moralna Kościoła wierni mają obowiązek upominać się o Prawdę.

prof. Włodzimierz Osadczy:

Polonia Semper Fidelis jest wyrazem trwogi i wierności wartościom, których ruina postępuje w zatrważającym tempie. Kiedy na skutek zniewolenia politycznego milkł głos przywódców narodowych, Kościół w Polsce przejmował rolę interrexa! W czasie zamętu, agresywnych ataków na media katolickie, szerzenia grzechu przez „postępowe środowiska” oczekujemy na stanowczy, jednoznaczny i klarowny głos pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce!

prof. Tomasz Panfil:

Każdy wierny Kościoła Katolickiego ma wynikające z sakramentu chrztu prawo troszczenia się o wspólnotę wiernych i wspólnotę Kościoła, którego jesteśmy członkami - podkreśla i przypomina: - Kościół to nie tylko hierarchia, Kościół to nie tylko papież, Kościół to nie tylko episkopat. Kościół to także, a może przede wszystkim, my - wierni, o czym wielu dziś zapomina. W związku z tym każdy z nas ma przywilej o Kościół się troszczyć w najlepszym znaczeniu tego słowa, czyli po prostu dbać o Jego dobro

mec. Jerzy Kwaśniewski:

Obrona prawdy o małżeństwie to najważniejsza bitwa współczesności. Wobec powszechnego rozkładu norm prawa cywilnego, Kościół pozostawał do niedawna niewzruszonym punktem odniesienia dla poszukujących prawdy o naturze małżeństwa, jako nierozerwalnej wspólnocie mężczyzny i kobiety. Donośny głos i świadectwo osób świeckich to wsparcie dla polskich biskupów, gotowych do potwierdzenia niezmiennego nauczania Kościoła

Radosław Pazura:

Dziękuję biskupom polskim, że na ostatnim synodzie mocno stali na straży obrony rodziny i teraz proszę ich również by zdecydowanie opowiedzieli się za tym jak ten sakrament ma wyglądać, jak jest ważny i jak do niego powinniśmy podchodzić

Tomasz Terlikowski:

Gorąco wierzę w odwagę i mądrość polskich biskupów. Na obu synodach poświęconych rodzinie byli głosem obrony Ewangelii. Wierzę, że tak jest nadal, że chcą być tym głosem, który broni jasnego i jednoznacznego nauczania Pana Jezusa i świętego Pawła. Obaj mówili, że jeśli ktokolwiek porzuci swoją żonę i weźmie sobie nową, to będzie z nią cudzołożył.

Wciąż można dołączyć do grona Polaków wiernych Chrystusowemu nauczaniu o małżeństwie i rodzinie, jakie przez wieki potwierdzali kolejni papieże, z naszym rodakiem, św. Janem Pawłem II włącznie. Aby tego dokonań i podpisać się pod apelem w ramach kampanii Polonia Semper Fidelis, należy kliknąć TUTAJ:

Read more: www.pch24.pl/juz-ponad-100-0…
Wiktoria likes this.
m.rekinek
,,Już ponad 100 tys. polskich katolików wsparło akcję Polonia Semper Fidelis"
---------------------------------------------

czyli już prawie wszyscy
Popieram, już się wpisałem!!!
Ewelina Anna
dubon likes this.
borgan
Wciąż mało.
renira and one more user like this.
renira likes this.
borgan likes this.