Clicks65
lv.news

Giani tika atlaists par to, ka viņš izpildīja Franciska pavēles

Vatikāna Žandarmērijas bijušais komandieris Domeniko Giani ir vareno intrigu upuris, raksta Marko Tosatti (16. oktobris).

1. oktobra reids Giani žandarmērijā, kas tika veikts valsts sekretāra slepeni veidotajā ekonomikas nodaļā, bija tikai iespēja no viņa atbrīvoties.

Šī sadaļa administrē vairāk naudas nekā Vatikāna banka. Pēc Tosatti teiktā, pat Franciskam tai nav piekļuves.

Reidu pavēlēja Francisks, kuram ir bijusi noraidoša attieksme pret tiem, kas izpilda viņa pavēles, raksta Tosatti.

Viņš uzskaita kardinālu Pellu, kuru Francisks nosauca par ekonomikas sekretāru, lai grautu viņa stāvokli, vai kardinālu Burke, kurš tika pārsūtīts, lai sakoptu Maltas ordeni, lai vienīgi Francisks to aizsegtu.

Giani ienaidnieki Franciska tiesā - Tosatti piemin kardinālu Beču un arhibīskapu Penju Parru - apsūdzēja viņu attiecībās ar slepenajiem dienestiem un Žandarmērijas "pārspīlēto" disciplīnu. Turpmāk notiek ilgstoša sāncensība starp Žandarmēriju un Šveices gvardes pārstāvjiem.

Sākumā Francisks neuzticējās Giani, bet vēlāk viņš viņam kļuva “pārāk svarīgs”. Tomēr Tosatti skaidro, ka Giani ienaidniekiem bija viegli manipulēt ar tādu garastāvokļa cilvēku kā Francisks, sakot, ka 1. oktobra reids galu galā ir vērsts pret viņu.

Turklāt arī Giani tika atlaists, lai notriektu kādu citu. Saskaņā ar Gloria.tv, mērķis ir Vatikāna banka, kuras lūgums izraisīja reidu.

Tosatti to sauc par “bandu karu, kas izcēlies ap monarhu”.

Attēls: Domenico Giani, © DaveLarssonn, CC BY-SA, #newsYckffxuogq