Clicks6
lv.news

Francisks plāno asinspirti: romiešu rituāla kopienas tiks spiestas iesaistīties Novus Ordo

Maikls Čārljē (Michael Charlier) vietnē Summorum-Pontificum.de (30. novembris) raksta, ka līdz 2021. gada beigām tiks paziņoti pasākumi, lai piespiestu visas romiešu rituāla kopienas iesaistīties Novus Ordo.

Čārljē agrāk ir publicējis precīzus ziņojumus un prognozes. Francisks vēlas "atgriezt" romiešu rita kopienas "vienīgā Jaunā pseido rituāla svinēšanas režīmā", pirms tiek publicēti Traditionis Custodes noteikumi.

Pēc Čārljē teiktā, uz šīm kopienām tiks nosūtīti pāvesta delegāti. Atšķirībā no komisāriem viņi neaizstās esošos priekšniekus, bet būs viņu priekšnieki. Viņu mandāts ir "samierināt" savas kopienas "ar Padomes garu".

Vispirms euharistijas vadīšanai tiks likts pilnībā aizstāt Mises svinēšanu, lai pēc tam šos priesterus varētu integrēt Novus Ordo pastorālajā darbā.

Mises publiska svinēšana, kas pagaidām vēl ir atļauta, tiks uzticēta tikai neveiksmīgajam koncilam uzticīgajiem Novus Ordo priesteriem. Romas rita priesteri drīkstēs svinēt Misi tikai iekšēji un izņēmuma gadījumos. Pārējo sakramentu sniegšana būs aizliegta.

Pāvesta delegātiem nav tiesību būt elastīgiem un risināt sarunas ar kopienām. Valdīs stingrība, legalisms un dialoga atteikšanās.

Čārljē pieļauj, ka "pāvesta delegātiem" izdosies pakļaut "dažu kopienu vadības daļu un, iespējams, vairākumu", bet ne "lielo vairākumu" biedru, līdz ar to "kopienas izjuks - kas var būt pēc gara Franciska stratēģija."

Attēls: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsWaoxrhhvia