Coburg
245

Ruské ministerstvo obrany: Ukrajinské zbrojené sily strieľali na Slovjansk, aby z toho obvinili Rusko

Sergej Lebedev

2.07.2022 21:55


V priebehu niekoľkých minút po ostreľovaní boli na mieste ukrajinskí novinári, ktorí natáčali následky údajne nevyberaných útokov ruskej armády na civilistov.

© Foto: Alexey Ivanov, TRK Zvezda

Prečítajte si nás na:

Kyjevský režim sa pokúsil o ďalšiu provokáciu s cieľom obviniť Ozbrojené sily Ruskej federácie z ničenia civilného obyvateľstva Ukrajiny. Tentoraz jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny z územia Slavjanskej výkrmne na ulici Literaturnaja vykonali delostrelecké ostreľovanie obytných štvrtí. V dôsledku útoku prišla o život žena a zranených bolo asi desať ľudí. Oznámil to šéf Národného kontrolného centra obrany Ruskej federácie generálplukovník Michail Mizincev.
Ukázalo sa, že len pár minút po ostreľovaní na mieste činu pracovali reportéri ukrajinských médií, ktorí nakrúcali dôsledky údajne nevyberaných útokov ruskej armády na civilné obyvateľstvo. Takýto rýchly príchod novinárov naznačuje vopred zinscenovaný scenár provokácie.

„Takéto činy kyjevských úradov opäť dokazujú neľudský postoj k osudu občanov Ukrajiny a úplné ignorovanie všetkých morálnych noriem a princípov medzinárodného humanitárneho práva. Deje sa tak s tichým súhlasom krajín takzvaného kolektívneho Západu, ktoré naďalej zatvárajú oči pred početnými vojnovými zločinmi kyjevského režimu,“ uviedol predstaviteľ ruského ministerstva obrany.
Ruské ministerstvo obrany už skôr informovalo, že Kyjev sa snaží v Odese uskutočniť ďalšiu provokáciu s cieľom obviniť ruskú armádu zo zabíjania civilistov. Podľa plánu miestnych úradov sa v prípade paľby ruských jednotiek na miestach rozmiestnenia Ozbrojených síl Ukrajiny plánuje zinscenovať porážku jedného z civilných zariadení, kde sa uskutoční „hromadné stretnutie“ bola pripravená vopred. Každý účastník inscenovaných scén dostane odmenu 500 dolárov.
Materiál pripravili Sergej Lebedev a Nikolaj Baranov.

МО РФ: ВСУ обстреляли Славянск с целью обвинить в этом Россию