Stylita
61.3K

Papež: Když mluvím o Ukrajině..

Gerard O'Connell: Svatý otče, o Ukrajině : Mnoho lidí ve Spojených státech bylo zmateno vaší zdánlivou neochotou přímo kritizovat Rusko za jeho …
Alexandra Ritzová
Z celého papežova počínání a slov ohledně bojů na Ukrajině je jasně vidět, že má sice dobré srdce, ale chybí mu informace o stavu věcí.
apredsasatoci
Že by sa Pán Boh na svätého otca vykašľal? 🥴
Alexis Nor
Za ukrajinský hladomor je odpovědný především Lev Trockij, velitel Rudé armády.
Stylita
V roce 1925 byl Trockij zbaven funkce, v roce 1927 vyloučen ze strany. 1929 opouští SSSR.
Hladomor na Ukrajině 1932-1933
Nepochybuji ovšem o tom, že Trockij byl zločinec.
Alexis Nor
Byly to dlouhodobé následky působení armády za Trockého na Ukrajině. Nechal totiž odvést z Ukrajiny vlaky tzv.kulaků, totiž většiny sedláků na Sibiř, a Ukrajina přestala být na dlouhá desetiletí produktivní.
Stylita
Zaveruchovi patřili ke statisícům ukrajinských (ale také běloruských, pobaltských, tatarských i ruských) rodin, které byly v době Stalinovy vlády nuceně přemístěny daleko na východ mimo civilizaci, kde měly podle ambiciózních plánů diktátorského režimu rozvinout zemědělství, těžbu surovin a těžký průmysl. První vlna deportací začala ve třicátých letech v době násilné kolektivizace …More
Zaveruchovi patřili ke statisícům ukrajinských (ale také běloruských, pobaltských, tatarských i ruských) rodin, které byly v době Stalinovy vlády nuceně přemístěny daleko na východ mimo civilizaci, kde měly podle ambiciózních plánů diktátorského režimu rozvinout zemědělství, těžbu surovin a těžký průmysl. První vlna deportací začala ve třicátých letech v době násilné kolektivizace zemědělství. „Kulaci“ vyhnaní ze svých hospodářství žili na Sibiři v zemljankách a sami si museli stavět dřevěné baráky. Další deportace následovaly po druhé světové válce.
Malí „nepřátelé lidu“ – ukrajinské děti, které vyrostly na Sibiři | Paměť národa