Maja 21
143

Szef ukraińskiego wywiadu: Władimir Putin jest poważnie chory na raka

Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie chory na raka – oświadczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow w wywiadzie dla telewizji Sky News. Według Budanowa w Rosji już dokonuje się przewrót, którego celem jest obalenie Putina.

Ukraińska agencja UNIAN podkreśla, że chodziły już wcześniej słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowej.

Wojna na Ukrainie. Kiedy się skończy?

Współpracownik Wołodymyra Zełenskiego zdradził także, jak według niego potoczy się dalej wojna na Ukrainie. Zdaniem Budanowa najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że w drugiej połowie sierpnia dojdzie do przełomu. Wówczas Ukraina ma odzyskać kontrolę nad wszystkimi regionami, także nad Krymem i Donbasem.

Szef ukraińskiego wywiadu stwierdził, że nie jest zdziwiony niepowodzeniami sił rosyjskich w tej wojnie. – Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają – oświadczył.

– Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To horda ludzi z bronią – ocenił.
Sky News przypomina, że Budanow trafnie przewidział termin rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w Ukrainie.

Szef ukraińskiego wywiadu: Władimir Putin jest poważnie chory na raka (legaartis.pl)