Clicks598

Tomasz Komenda: Janowi Pawłowi II zawdzięczam wolność!

wpolityce.pl

Tomasz Komenda wraca do życia po 18 latach. Ma ich teraz 41. W wieku 23 lat znalazł się w więzieniu z wyrokiem 25 lat pozbawienia wolności, uznany za mordercę i gwałciciela. Rok temu nowy zespół śledczych uznał, że są dowody na jego niewinność. W marcu sąd pozwolił mu wyjść na wolność, jednak na tę prawdziwą, bezwarunkową musi poczekać jeszcze do połowy maja. Sam mówi, że w Boga nie wierzy, ale wolność zawdzięcza Świętemu Janowi Pawłowi II.
Nie ma krat, to jest piękne
Jedną z pierwszych rzeczy, którą chciał zobaczyć po wyjściu z więzienia, był widok panoramy rodzinnego Wrocławia. Z ponad 200 metrów. „Nie ma krat – to jest piękne” – powiedział do Grzegorza Głuszaka, dziennikarza Superwizjera TVN, który jako pierwszy opowiedział jego historię.

W więzieniu był kapelan, ale Tomasz Komenda nie chciał się z nim spotykać. Do ludzi z zakładu karnego nie miał zaufania.
„Nie jestem wierzący” – mówi w rozmowie z Juliuszem Kaszyńskim z „Superwizjera TVN” i od razu dodaje: „Niestety”. Ja jednak nie wierzę, że ten człowiek nie ma w sobie wiary. Ma, ale może jeszcze o tym nie wie. Nie chciałbym, nie śmiałbym mu czegoś radzić, ale pewnie przydałby mu się ktoś w rodzaju duszpasterza. Ktoś, kto go poprowadzi, wskaże drogę, z której mógłby skorzystać w nowym życiu. Czy skorzysta? To oczywiście już tylko jego decyzja. Dlaczego uważam, że to człowiek wiary? To można wyczytać między wierszami albo i wprost z tego, co mówi w wywiadzie. Przyznaje, że jeszcze przed wyrokiem, ale gdy był już zamknięty, przeszedł pierwszą próbę samobójczą. Chciał się powiesić. „Człowiek ze słabą psychiką nie byłby w stanie tego przeżyć.

Ja miałem rodziców, braci, nie zostawili mnie”. To o nich mówił przecież: „Jesteście moimi aniołami”. Aniołami Stróżami – chciałoby się dodać.

„Leżąc na łóżku miałem zdjęcie Jana Pawła II, zacząłem się do niego modlić. Mówiłem: jeśli jesteś święty, masz tę dziewczynę tam, na górze, macie jakiś kontakt… Jeśli masz mnie wziąć na górę, to weź mnie teraz. Jeśli mam wyjść na wolność, to pozwól mi wyjść na wolność. I właśnie po pół roku zapukał do bram więzienia pan Remik – to jest cud że Papież mnie wysłuchał. Powiedział, że wyjdę na wolność.
Jednym słowem: wysłuchał mnie Papież. Obiecałem sobie, że pojadę do Rzymu, na cmentarz papieża i podziękuję mu osobiście” (Tomasz Komenda w programie „Superwizjer” TVN).

Tomasz Komenda: Janowi Pawłowi II zawdzięczam wolność

misyjne.pl

Marzenie o Watykanie
Te słowa można byłoby przecież skrócić do modlitwy: „niech Twoja Wola, Panie, się spełni”. Remigiusz to policjant, który dotarł do nowych dowodów w sprawie, które spowodowały przełom i w efekcie doprowadził do decyzji sądu, którą wszyscy znamy. Pierwszego dnia poza więzieniem dużo było łez. I to właśnie Tomasz Komenda musiał wszystkich pocieszać: „Nadrobimy to wszystko. Teraz to czas pracuje dla nas. Udźwigniemy to. Ja wam obiecałem, że dam radę”. Teraz czeka na maj. Z dwóch powodów. Przede wszystkim na decyzję Sądu Najwyższego, który ostatecznie ma zdecydować o jego niewinności. Gdy wszystko się uda, chce pojechać do Rzymu, do Watykanu.To moje marzenie, pojechać na grób Papieża” – mówi. Oby maj, dobry miesiąc maj, przyszedł dla pana Tomka jak najszybciej.

niedziela.pl/artykul/34991/Tomasz-Komenda-Janowi-Pawlowi-II
Quas Primas
Ale pan Komenda się NIE nawrócił...
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas,
,,Ale pan Komenda się NIE nawrócił... ''
----
Ty też się jeszcze nie nawróciłaś, a to co ty tu wypisujesz w swoich komentarzach to jest tylko czysta DEWOCJA.
Quas Primas
ha, ha, ha.! Jesteś zazdrośnicą, a twoja opinia jest dla mnie tyle warta, co zeszłoroczny śnieg.
Posoborowe absurdy
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Łykasz jak pelina mit o Janie Pawle II. Zapoznaj się co to są MITY HISTORYCZNE dot. JP II, kard. Wyszyńskiego, Piłsudskiego i wielu pseudo-bohaterów, którym żydo-masoneria pisała życiorysy. Zresztą żydzi sami mówią prawdę JP II TO NASZ PAPIEŻ.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
PANI ABSURD, a co to za słowo ,,pelina ''?
Jeśli jak twierdzisz Jana Paweł II nie jest Święty to czyją mocą wyrzucał złe duchy i czyją mocą uzdrawiał ?
Posoborowe absurdy
WŁAŚNIE WIDAĆ TĘ WOLNOŚĆ - WOLNOŚĆ RELIGIJNĄ, WOLNOŚĆ POLITYCZNĄ ---- CAŁE ZŁO ZAWDZIĘCZAMY - JANOWI XXIII, PAWŁOWI VI, JANOWI + PAWŁOWI II i obecnemu kontynuatorowi JP II - FRANCISZKOWI