Clicks1.1K
pl.news

Niemiecki polityk ogłasza nadchodzące błogosławieństwo kościoła dla jego pseudo-małżeństwa

Polityk Thorsten Rollmann (50) z Wenigumstadt (Niemcy) zawarł 29 października gejowskie pseudomałżeństwo.

Należy do Bawarskiej Unii Społecznej Chrześcijan, która jest opisywana jako "chrześcijańsko-demokratyczna" i "konserwatywna" partia.

Rollmann powiedział 1 grudnia Main-Echo.de, że "wielkie święto" jego pseudomałżeństwa odbędzie się w przyszłym roku i "będzie tam też błogosławieństwo Kościoła".

Doświadczony urzędnik bankowy Rollmann śpiewa w kościelnym chórze, jest lektorem, udziela Komunii. Rozumie, że "starsi ludzie" mają problem z homoseksualizmem, ponieważ "był uważany za grzech".

Po publicznym ujawnieniu homoseksualizmu zgłosił rezygnację z funkcji lektora i służby przy Komunii, by uniknąć tworzenia podziałów w parafii.

Jednak zwierzchnik z Wenigumstadt wsparł go i poprosił Rollmanna, by poinformował go, jeśli spotka się ze sprzeciwem. Kobieta, która nie chciała przyjąć Komunii od Rollmanna, została przekonana przez diakona.

Rollmann nie czuje się urażony tym, że Kościół oferuje mu "tylko" [nielegalne] "błogosławieństwo", a nie ceremonię ślubną:

"dla mnie błogosławieństwo nie różni się od ceremonii ślubnej, tylko stułą księdza nie zostanie położona na naszych rękach".

#newsNydxfdmhwj