Quis_ut_Deus?
@przeciwherezjom. Przecież tych biskupów wybrał "święty" JPII. Abp. Lenga twierdzi, że nie brał udziału w nominacjach, a więc nie wypełniał swoich papieskich obowiązków. Tak czy tak, ponosi za to odpowiedzialność.

A jak rzeczywiście jesteś przeciw herezjom, nie tylko z nazwy, to proponuję poczytać na temat błędów głoszonych przez JPII, np ks. da Villa: "JPII beatified?" , albo prace Johannesa …More
@przeciwherezjom. Przecież tych biskupów wybrał "święty" JPII. Abp. Lenga twierdzi, że nie brał udziału w nominacjach, a więc nie wypełniał swoich papieskich obowiązków. Tak czy tak, ponosi za to odpowiedzialność.

A jak rzeczywiście jesteś przeciw herezjom, nie tylko z nazwy, to proponuję poczytać na temat błędów głoszonych przez JPII, np ks. da Villa: "JPII beatified?" , albo prace Johannesa Doeremanna.
przeciwherezjom
Z przecieków wiadomo, że to właśnie biskupi zrzeszeni w masonerii kościelnej zażyczyli sobie od rządu, by było max 5 osób w kościołach. Wiadomo nam też o potwornych, zastraszających na maxa listach do proboszczów....
MementoMori+++
biskupi odłączyli się od kościoła, i stworzyli własną religie. Powinni iść do pracy jak normalni ludzie, a nie kraść łask Bożych i nie podcierać się kościołem , skoro je pozamykali na wielkanoc i nie tylko. A jak prymas wojciech polak powiedział że złamani dekalogu to pojscie na msze. To gdyby mial resztki honoru powinien publicznie się ekskomunikować i odejść z kosciola katolickiego , bo …More
biskupi odłączyli się od kościoła, i stworzyli własną religie. Powinni iść do pracy jak normalni ludzie, a nie kraść łask Bożych i nie podcierać się kościołem , skoro je pozamykali na wielkanoc i nie tylko. A jak prymas wojciech polak powiedział że złamani dekalogu to pojscie na msze. To gdyby mial resztki honoru powinien publicznie się ekskomunikować i odejść z kosciola katolickiego , bo przyznał że dla niego Dekalog nie pochodzi od Boga lecz od rządzących.
W obronie Tradycji Kościoła
Test zwany Covid-19 wykazał, jak bardzo wielu sprotestantyzowanych biskupów na świecie nie wierzy w Pana Jezusa Eucharystycznego. Na szczęście są jeszcze biskupi, którzy zdali egzamin z wiary.
przeciwherezjom
"sprotestantyzowanych"??? Toć to żywcem masoni!!!! Protestanci nie nakazują omijać 10 przykazań Bożych. A swoją drogą biskupi-masoni doskonale wierzą w Obecność Pana Jezusa w Eucharystii - inaczej by tak gorliwie nie walczyli o Jej zniszczenie!!!!
Weronika-S.
To prawda, biskupi w Polsce udzielali dyspens niezgodnych z Prawem Kanonicznym i wskazaniami Kościoła Katolickiego.
przeciwherezjom
i wręcz Dekalogiem....