03:09
Maria Dubovska
151K
Moskva slávi Eid al - Fitr. šokujúce piatkové zábery dronu z "bašty kresťanstva".More
Moskva slávi Eid al - Fitr.

šokujúce piatkové zábery dronu z "bašty kresťanstva".
Maria Dubovska
že by jedného správcu? to vy pravoslavni sa učite kde takto klamat kde, rovno na omši? za tie tri hodiny sa da stihnut hodne , uznavam. totalny vyplach mozgu.
janka cpž
co má vých. ukr. společného s Ruskem, ve válce je asi paralyzováno více činností...nehledě na činnost doufám jednotlivců, která stála v pozadí majdanu myslím reckokat. kněží viděla jsem fotky i videa
Maria Dubovska
dej sa co dej janko, žiadny biskup u nas nemože povedat, že jeho pastoračná činnost je totalne paralyzovaná štátom.a to je v tom živote to podstatné. "pas moje ovce".
Maria Dubovska
prečo stale prekrucate realitu? už desatročia furt to iste na srdci maju život ludi v europe. raz ich ohrozuje imperialista, potom farar, potom homosexual, potom moslim. a zatial staročia je situacia taka, že europania v klude sedia doma na zadkoch a nic im nehrozí a posvete vznikajú ruské a moslimské enklávy, lebo to doma skratka nevedia vydržat.
One more comment from Maria Dubovska
Maria Dubovska
ano. to je stale ten jeden dochodca, už ho notoricky vytahujete už niekolko rokov. neboj sa rakušania sa o seba postaraju. )))) nie len moslimske, ale aj ruske ulice su vo viedni. ale tito blbečkovia si asi neuvedomuju, že tie ulice si proste nikam neprenesú a stale zostanu pod rakuskym zakonodarstvom.
až budu rakuske ulice v rusku, potom bude problem.More
ano. to je stale ten jeden dochodca, už ho notoricky vytahujete už niekolko rokov. neboj sa rakušania sa o seba postaraju. )))) nie len moslimske, ale aj ruske ulice su vo viedni. ale tito blbečkovia si asi neuvedomuju, že tie ulice si proste nikam neprenesú a stale zostanu pod rakuskym zakonodarstvom.

až budu rakuske ulice v rusku, potom bude problem.
janka cpž
mešity mi vypadlo... Což se mi stává často. Věk na to mám.
janka cpž
Marie už před pár lety jsem četla zprávu, jak důchodce v Rakousku dostal tučnou pokutu, že svým zpěvem přehlušoval zpěv z reproduktorů sousedící s jeho pozemkem. Tak ona to nebude sláva ani v tom Rakousku. Jak říkám, dočkáme se. Už se valí posily.
One more comment from janka cpž
janka cpž
Už ses dopočítala Samsona ovcí? Pst! Nadělal z nich klobásy a nakrmil uprchlíky. Má jich plnou stodolu. Teď je obrací na víru. Tak smůla mučednik z tebe nebude.
Maria Dubovska
na zapade je to všetko jaksi transparentné. dobré aj zlé. každý vie na čom je. a nie, ja vo viedni toto moslimov robit nevidím.
kdežto ruska propaganda sa snaži vnucovat uplne iný obraz než je realita. najprv sa nám predstavuje rusko jak náramne krestanská zem. až sami si musime zistit, že statisticky ide o najateistickejšiu krajinu sveta a v moskve chodi do kostolov snad 1 percento obyvatelov. …More
na zapade je to všetko jaksi transparentné. dobré aj zlé. každý vie na čom je. a nie, ja vo viedni toto moslimov robit nevidím.

kdežto ruska propaganda sa snaži vnucovat uplne iný obraz než je realita. najprv sa nám predstavuje rusko jak náramne krestanská zem. až sami si musime zistit, že statisticky ide o najateistickejšiu krajinu sveta a v moskve chodi do kostolov snad 1 percento obyvatelov.

potom sa tu tvaria zhorzene nad našimi moslimami, jak nas to ohrozuje a zase si musime sami zistit (lebo media v podstate držia stranu ruskej propagande) , že v moskve ich žije viac jak v celej velkej britanii a ich drzost nepozna medzi a že je to tam oficialne štatom uznane naboženstvo. to u nas neni. sloboda vyznania samozrejme je, ale dat si to do zakona a priamo pomenovat islam, tak to uiž je celkom ina kava.
janka cpž
Náboženskou svobodu jim zaručuje mezinárodní právo. Co navrhuješ? Zákaz muslimům mít děti nebo se shromažďovat? Na Západě se neshromažďují, početně nepřibývají, nestaví mešity?...za jakou změnu bys tedy položila život? Za takovou jako v zemích, které jsem jmenovala ovládané extrémisty po svržení autorit vzbuzující respekt? Nestačí ti třeba osvobození kosovští Albánci? Nemají na Slovensko …More
Náboženskou svobodu jim zaručuje mezinárodní právo. Co navrhuješ? Zákaz muslimům mít děti nebo se shromažďovat? Na Západě se neshromažďují, početně nepřibývají, nestaví mešity?...za jakou změnu bys tedy položila život? Za takovou jako v zemích, které jsem jmenovala ovládané extrémisty po svržení autorit vzbuzující respekt? Nestačí ti třeba osvobození kosovští Albánci? Nemají na Slovensko tak daleko.
Maria Dubovska
ale neda mi to janko. zmena režimu hovoríš? zmena režimu ktorý islam uznáva za oficiane naboženstvo (jak to je v rusku teraz) za taký , ktorý ho neuznáva? (jak je tomu u nás, tj na zapade) tak taku zmenu berem to tipoviem a nech na to aj zajdem. bude mi ctou.
Maria Dubovska
Janko mala by sas prezlect za pradlenku, tajne sa vludit do putinovej blizkosti a oznamit mu tuto hrozbu, pač on je asi uplne blby a nevie to, inak by ich tam asi nenapustal, že?
janka cpž
Municí se stanou až se Západu podaří svrhnout v zemi režim, tak jako v jiných zemích jako Sýrie, Libye, Kosovo aj. Ale s čím kdo zachází, tím také schází.
Caesar
Maria Dubovska
To co to to je? Satanizmus menom islam v baste krestanstva? No to je otras, pre Boha! No to je skandál!
Satanovo dielo islam je ako najzhubnejsia rakovina!
Veden démony-Mohamed očima svých současníků
www.vzdelavaci-institut.info
Tahle země není pro muslimy - část I.
Nikdy neříkej nikdy. Myslel jsem si, že už nebudu psát, ale občas na určité události člověk nemůže nereagovat a …More
Maria Dubovska
To co to to je? Satanizmus menom islam v baste krestanstva? No to je otras, pre Boha! No to je skandál!
Satanovo dielo islam je ako najzhubnejsia rakovina!

Veden démony-Mohamed očima svých současníků
www.vzdelavaci-institut.info

Tahle země není pro muslimy - část I.

Nikdy neříkej nikdy. Myslel jsem si, že už nebudu psát, ale občas na určité události člověk nemůže nereagovat a mlčet.

berrezouga.blog.idnes.cz/…/tahle-zeme-neni…

Když jsem poprvé psal svůj blog, varoval jsem muslimy, že prohlášení jejich náčelníků a duchovních inspirovaných ortodoxními režimy o zavedení paralelního práva atd. bude mít za následek nevyhnutelný vpád policie, jelikož začali útočit na státní struktury. Nebrali mě vážně a říkali, že přeháním a ani ne dva měsíce poté, ÚOOZ konal svou razii. Islámské vedení na to reagovalo veřejnou modlitbou před budovou MV, což víc podráždilo společnost, která to interpretovala jako akt vzpurnosti vůči státu a jeho občanům a nemluvě o komentářích na adresu zahalených muslimských dětí pyšnících se vlajkou České republiky. Jestli tím chtěli muslimové vyvolat soucit v Češích, tak opak byl pravdou. Ironií je, že mě poté pár lidí z islámského vedení obviňovalo ze spolupráce s policií, protože nemohli chápat, jak jsem to mohl předvídat. Člověk však ve skutečnosti nepotřebuje spolupracovat s policií ani mít vysoké IQ, aby věděl, že to bylo nevyhnutelné.

Když jsem odešel do Tuniska a vyděsil mě vzrůstající extremismus a vpád wahhabistů, kteří chtějí dělat z Tuniska další Sýrii, psal jsem blog, ve kterém jsem varoval Čechy, aby nedovolili vznik takového směru v ČR. Na to jsem dostal pár mailů od svých muslimských bratrů, že lžu a rozšiřuju jen paniku, a že ve skutečnosti byl můj blog vlastně pokus o získání náklonnosti Čechů, anebo abych získal občanství. Dokonce pár lidí, které jsem donedávna považoval za přátele, a kteří když potřebovali, jsem vedle nich stál, začali rozšiřovat fámu, že tentokrát už musím pracovat pro tajné služby. Ani ne pár měsíců po mém článku byl první útok v Tunisu a předevčírem ten druhý. Hodně mě štve a frustruje pocit bezmoci, že sice víš, ale nemůžeš nic změnit.

Dlouho jsem na takové poznámky nereagoval včetně těch o mé neexistenci, protože jsem se sám sebe ptal, jestli o tom budu psát, jaký je ve skutečnosti můj motiv? Osobní pomsta za pomlouvání anebo mám psát, co já, jako muslim, vím, v čem jsme vadní a muslimové si to jen špitají mezi sebou a nemají odvahu si to přiznat.

Muslimové jásají, když Žid kritizuje Izrael a hned ho citují a jsou nadšení, když křesťan kritizuje Křižácké výpravy a jsou v euforii, když humanista kritizuje kolonizace. Otázku, kterou jsem si pokládal od svého dětství až dodnes, proč neexistují muslimové, kteří kritizují muslimy? A když už se takový muslim objeví, proč ho hned obviňují buď z odpadlictví, kolaborace nebo z velezrady? Co se budu snažit vysvětlit, proč my, jako muslimové, nejsme schopní vidět věci jinak.

Začíná to od narození. Pamatuji si, že když jsme byli ve škole, a to je Tunisko, které pokládám za otevřenější zemi, než ty ortodoxní, učili nás, že jedině my máme pravdu. Sice Korán poukazuje na Starý a Nový zákon, ale žádného muslima nenapadne číst ani Starý ani Nový zákon a budete se divit, že ani Korán většina z nich nečte. Prostě věří, že mají pravdu. Otázka hledání pravdy v islámské společnosti skončila, než vůbec začala. Prostě narodíš se a máš pravdu. Horší je, že v islámské společnosti studium jakýchkoliv jiných spisů, ať jsou křesťanské, židovské či staré arabské filozofické traktáty, jsou potlačovány natolik, že skoro neexistuje možnost ani srovnávat ani zpochybňovat cokoliv.

Tragické je, že muslim už několik století neumí používat svůj vlastní jazyk a stará arabština, která je dost složitá, byla nahrazená chudými dialekty, které neumožní lidskému mozku vyjadřovat jakoukoliv složitou myšlenku. Představte si, že Korán jako text, má slovní zásobu i s derivací 50 000 slov a ve středověku, když muslimové byli vzdělaní, aby pochopili koránský text syntakticky, museli se navíc naučit báseň obsahující tisíc veršů pojednávající o arabské gramatice a začínali se studiem od dětství. Stačí zmínit vpád Mongolů do Bagdádu, který způsobil, že irácká řeka Tigris tekla týden černou barvou inkoustu, jelikož Mongolové, jak zmínil Frazier v jeho dějinách “Invaders: Destroying Baghdad” vyhodili do řeky statisíce knih, o jejichž obsah tím lidstvo přišlo, a nemluvě o statisících zavražděných vzdělanců, které zabili. Tím se zapečetil osud islámské civilizace a začala doba temna a intolerance.

Když dnes mluvíme o islámu a o muslimech, o kom vlastně mluvíme?

Nedávno lingvisté srovnávali slovní zásobu západního dítěte, které teprve začíná školu, jeho slovní potenciál se točí kolem 15 000 slov. Arabské dítě – jeho dialekt, který používá několik století, obsahuje jen 3 000 slov a tragické je, že se nevyvine, a proto arabské dítě ztratilo schopnost jakéhokoliv kreativního myšlení a činnosti. Otázka je, jak si muslim s takovou jazykovou výbavou, který se furt ohání pravdou a snaží se ji rozšiřovat všude, může být jistý, že ví, o čem mluví, když je obklíčen takovým neskutečným omezením. A proto jediná pravda, kterou se muslim snaží prosazovat, je ta pravda, kterou ho naočkoval nějaký jeho vůdce a on nemá žádnou možnost ji ověřit, protože nejenže jakékoliv kritické myšlení je zakázané, ale vzhledem k jeho omezenému vzdělání, je to pro něho nemožný úkol.

Jediné jeho argumenty v diskuzi jsou, že můj duchovní vůdce tohle tvrdí a jak ho můžeš zpochybňovat. Když nemá odpověď, vyhodí zodpovědnost na osud a na vůli Boží, a jestli mu z textu prokážeš, že možná nechápe ani osud, ani vůli Boží, tak to vyhodí na tradici Proroka, a jestli mu vysvětlíš, že Prorokova tradice a sbírky, které on považuje za neomylné, vznikly minimálně 200 let po jeho smrti a ti, kteří je sbírali, museli odmítnout 500 000 falešných výroků, protože většina z nich vznikla, aby sloužila politickým zájmům soupeřících králů a princů, tak muslim vyhodí veškerou zodpovědnost na Západ a kolonizaci. Když mu vysvětlíš, že Západ už skoro 100 let arabský svět nekolonizuje a zeptáš se ho, proč Západ překonal tolik krizí a válek a postavil se znovu na nohy a co brání muslimům, aby šli v jejich šlépějích, přijde ta poslední a jediná odpověď, můžou za to Židi. Prostě muslim musí najít nějakého Žida. Otázka je, jak mohl Žid konspirovat, aby muslim nestudoval, nepracoval, aby vyhodil odpadky na ulici a dělal bordel všude? Odpověď ví snad jen Alláh (pro muslimy) a déšť a vítr kolem nás (pro Čechy). Muslim prostě nehledá pravdu, ale chce ji mít.

Další fakta o arabské společnosti: Nedávno se uskutečnil průzkum o produktivitě státních zaměstnanců v arabském světě. Zjistili, že státní zaměstnanec pracuje průměrně 27 minut denně, ve zbytku času pije kávu a luští křížovky. Co se týká průměrné čtivosti, Arab čte jednu stránku za rok. Ať muslimové nejsou uražení, tohle jsou naše statistiky, ne západní a neřeší se jednotlivci, ale průměr celé arabsko-islámské společnosti v Africe a na Blízkém východě.

Vzpomínám si, že když jsem měl nedávno diskuzi s jedním palestinským kamarádem, se kterým jsem studoval v Poděbradech, mluvili jsme o možnosti reformovat muslimy v ČR (stejně myslel, že pracuju pro BIS a stejně se na mě jako ostatní vykašlal). Během naší diskuze jsme také mluvili o palestinsko-izraelském konfliktu, jelikož mě zajímá verze zdejších lidí, stejně jako jsem měl možnost slyšet názory Izraelců. Zeptal jsem se ho upřímně, protože stejně jako v manželství, chyba nemůže být jen na jedné straně, co o nich Izraelci tvrdí a on to považuje za pravdivé. On se smál a řekl mi, „Víš, co Židé říkají o Arabech a je to bohužel pravda? Že Arabové nečtou, a když čtou, tak to blbě chápou.“ Dlouho jsme se tomu smáli a upřímně dlouho jsem neslyšel tak trefný vtip. Teď chápu, proč si můj palestinský kamarád stěžoval, že píšu dlouhé blogy..

PS: Pro muslimy, kteří dočetli až sem: Titul mého článku je inspirován románem Cormaca McCarthy – Tahle země není pro starý, film skvěle režírovali bratři Coenovi.
Maria Dubovska
luftujú smradaté uteráky 😀 😀 😀