Clicks1.8K
Adrienne123
3710

Bitwa pod Wiedniem - „Przybyłem, zobaczyłem, a Bóg zwyciężył”

A jednak wyszło na jaw Oooo!!! – to był CUD !!! Czyj? Przeczytaj – „Przybyłem, zobaczyłem, a Bóg zwyciężył” Rząd i Naród niech idzie tą drogą to zwycięży jak nasz legendarny król – Jan III Sobieski.

Krucjata różańcowa przed zwycięstwem pod Wiedniem

„W roku 1683 nawała turecka znowu zagroziła całej Europie. Wojska mahometańskie posunęły się aż pod Wiedeń. Wydawało się, że nie ma już ratunku dla oblężonego miasta ani dla całego chrześcijaństwa. W tym ciężkim położeniu papież Innocenty XI wyprawił posła do Jana III Sobieskiego, aby król pośpieszył na odsiecz. Także od cesarza austriackiego przybył poseł, aby błagać o pomoc. Jednak Sejm Polski mając na uwadze pusty skarb i wyczerpany wojnami kraj, wahał się” … Dopiero objawienie maryjne, jakie miał spowiednik króla, ojciec Stanisław Papczyński, spowodowało zmianę decyzji posłów.

„Zapewniam cię, królu, Imieniem Dziewicy Maryi, że zwyciężysz i okryjesz siebie, rycerstwo polskie i ojczyznę nieśmiertelną chwałą” – przekonywał świętobliwy sługa Boży. „Także sama królowa wyraziła swoją wolę, by wyruszył na odsiecz Wiednia zabierając ze sobą około dwudziestu siedmiu tysięcy wojska.”

Zmierzając pod Wiedeń, Sobieski zatrzymał się na Jasnej Górze, gdzie przez cały dzień gorąco modlił się i służył do Mszy świętej. Wstępował też po drodze do innych sanktuariów maryjnych, aby błagać Najświętszą Pannę o pomoc. W Krakowie król odbył pielgrzymkę do siedmiu kościołów i 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Panny Maryi, opuścił miasto, aby dołączyć do wojska, które wyszło wcześniej pod dowództwem hetmanów Sieniawskiego i Jabłonowskiego. Królowa Marysieńka odprowadziła męża do Będzina, a potem powróciła do królewskiego grodu… gdzie mieszkańcy miasta trwali na nieustannej modlitwie, towarzysząc w ten sposób wojsku. Nawet w nocy dzwony budziły ich, aby według zaleceń biskupa uklękli i odśpiewali pieśni Ojcze nasz i Święty Boże.

Budującym dla wszystkich przykładem była sama królowa Marysieńka. Każdego ranka udawała się ona do innego sanktuarium krakowskiego na specjalne nabożeństwo. O północy zaś, wraz z całym dworem udawała się do kaplicy kazimierzowskiego pałacu w Łobzowie, aby błagać o zwycięstwo. Dziesiątego września (właśnie w czasie nocnej modlitwy), dotarł do królowej kurier z wiadomością, że wojska polskie przekroczyły granicę austriacką.

Nowina ta lotem błyskawicy obiegła Kraków. Opuszczano domy, pogaszono ognie, wypełniły się kościoły.


Ludność poszcząc o chlebie i wodzie modliła się przez cały dzień.

W tym czasie Sobieski stanął na szczycie kalemberskiej góry, naprzeciw Wiednia. Na widok najeźdźców otaczających pierścieniem mury miasta w liczbie ponad stu tysięcy zbrojnych, znużeni i wygłodniali polscy rycerze aż zadrżeli. [Czymże bowiem była wobec wrogich sił, niespełna trzydziestotysięczna armia Sobieskiego, nawet po wzmocnieniu jej 50 tysiącami żołnierzy, jakich zdołano zwerbować z terenów Austrii i Niemiec. Jednak całością armii dowodził właśnie on. I wtedy], wprawnym okiem dostrzegł błędne rozporządzenia wodza nieprzyjaciół, co uznał za pierwszy znak pomocy Bożej…

Nazajutrz, 12 września, Król uczestniczył w trzech Mszach świętych.


Przystąpił do Komunii świętej i leżąc krzyżem, wraz z całym wojskiem ufnie polecał się Matce Najświętszej. Chcąc, aby wszystko działo się pod Jej znakiem, dał rycerstwu hasło: „W Imię Panny Maryi – Panie Boże dopomóż !”. O godzinie drugiej ruszono do ataku, śpiewając Bogurodzicę. Sobieski stał na wzgórzu, błogosławił walczących drzewem Krzyża świętego i relikwiami świętych, a w rozstrzygającym momencie sam dowodził husarią…

Kiedy nasi rycerze walczyli pod Wiedniem, w Krakowie wyruszył z katedry na Wawelu w kierunku kościoła Mariackiego, procesjonalny pochód „wojska duchowego”. Ze śpiewem różańca niesiono Najświętszy Sakrament i cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej Zwycięskiej z kościoła ojców dominikanów (ten sam, z którym odbyła się procesja w czasie zwycięskiej wojny pod Chocimiem). Po drodze, przy ustawionych specjalnie ołtarzach wygłaszano kazania. Nieprzeliczone rzesze ludzi brały udział w tej uroczystości.

Za Najświętszym Sakramentem szła królowa w czarnej pokutnej sukni, a za nią dwór składający się z przeszło tysiąca osób. Następnie około sześciuset zakonników niosło relikwie różnych świętych, a pięćdziesięciu patrycjuszów z płonącymi świecami otaczało obraz Matki Bożej.

Tego dnia wszyscy mieszkańcy Krakowa zmobilizowali się do gorącej modlitwy różańcowej. Ustał handel,


nie myślano o pracy zarobkowej ani nawet o przygotowaniu posiłków. Ważne było tylko jedno: wymodlić zwycięstwo…

I co się stało ? Rozsypała się w proch potęga muzułmańska. Tego dnia zginęło dwadzieścia pięć tysięcy Turków, a Polaków tylko jeden tysiąc.


Nasz pokorny władca nie przypisał tego zwycięstwa sobie, lecz Bogu i Jego Matce, wypowiadając pamiętne słowa:

„Przybyłem, zobaczyłem, a Bóg zwyciężył”.


Wysłał też list do papieża z prośbą, aby ustanowił dzień 12 września świętem Imienia Maryi. Miał to być znak wdzięczności i świadectwo dla wszystkich pokoleń, że mocą tego Imienia osiągnięto tak wielkie zwycięstwo. To święto do dzisiejszego dnia obchodzone jest w całym Kościele”.

Ewa Hanter „Zwycięstwa różańcowe” Wydawnictwo Sióstr Loretanek Warszawa 1995


Nie ma innej drogi do zwycięstwa jak przez pokorną postawę . Jak Jan III Sobieski pokazał, wiarę, nadzieję, męstwo, tak właściwa postawa prezydenta Polski wskazuje na to , że zwycięży dobro, bo Bóg pokornym łaskę daje . Zwycięzcy mają podobne cechy. Polska już przeżyła raz najazd muzułmanów, a historia lubi się powtarzać.

Trzeba się jednoczyć , pod płaszczem Maryi i różańca. To jedyna droga do Zwycięstwa. Nie ma innej…. Odmawiajmy różaniec.
Całość z:cudajezusa.pl/a-jednak-wyszlo…
fartuszniak leszek likes this.
Piotr2000 likes this.
mariba
Quas Primas 31 minuty temu
To, co potępione przez przedsoborowych papieży, to posoborowcy wprowadzają "w ruch" mamiąc i zwodząc wielu.
======================
Ano właśnie tak - jaki GŁUPI Sobieski, jacy głupi TOWARZYSZE husarscy - którzy spadli jak lawa na wiernych i bitnych diabelskich mahometan ze wzgórz Kahlenberg !!! Jacy głupi ci Papieże organizujący krucjaty przeciw Islamowi !!! I my …More
Quas Primas 31 minuty temu
To, co potępione przez przedsoborowych papieży, to posoborowcy wprowadzają "w ruch" mamiąc i zwodząc wielu.
======================
Ano właśnie tak - jaki GŁUPI Sobieski, jacy głupi TOWARZYSZE husarscy - którzy spadli jak lawa na wiernych i bitnych diabelskich mahometan ze wzgórz Kahlenberg !!! Jacy głupi ci Papieże organizujący krucjaty przeciw Islamowi !!! I my na koniec jesteśmy głupi i niegodni lucyferycznego Islamu - który jest wymysłem talmudycznych rabinów żydowskich !!!
mariba
Młot na posoborowe 18 minuty temu
Egipskich katolików, gdzie tylko jest ich 20% ....
====================
Do tego dodać należy porywanie chrześcijańskich dziewcząt i zmuszanie ich do małżeństwa z porywaczem, (gdyż są po prostu TANIE - jako wyjęte spod prawa szaratu, a za muzułmankę trzeba tyle zapłacić że lepiej kupić kozę lub osła i z nimi współżyć).
A gdy takiej chrześcijance uda się jaki…More
Młot na posoborowe 18 minuty temu
Egipskich katolików, gdzie tylko jest ich 20% ....
====================
Do tego dodać należy porywanie chrześcijańskich dziewcząt i zmuszanie ich do małżeństwa z porywaczem, (gdyż są po prostu TANIE - jako wyjęte spod prawa szaratu, a za muzułmankę trzeba tyle zapłacić że lepiej kupić kozę lub osła i z nimi współżyć).
A gdy takiej chrześcijance uda się jakimś cudem własne dzieci nauczyć Ojcze Nasz... to jest wraz z dziećmi mordowana i to brutalnie.
Dlaczego nie piszą o tym szabeskoje w chałatach zamiast sutann z RM ???
Dlaczego nie mówi o tym Jojciec Franciszek ???
Ktoś tu kogoś w balona robi !!!
Albo Krzyżowcy, Sobieski, Husaria i Papieże byli GŁUPKAMI walcząc na śmierć i życie z diabelskim Islamem, albo chałaciarze spod znaku posoborowia, Rydzyka, Polaka, JP II i Franciszka są min. TCHÓRZAMI lub ZDRAJCAMI !!!
Albo - albo - a nazywać ich można - do wyboru i koloru !!!
KR44
Bo do jakiego kompromisu mam dojść z Żydem? Że Jezus jednak nie jest Mesjaszem, że to nie oni Go zabili? Do jakiego kompromisu mam dojść z Muzułmaninem? Że Mahomet miał rację, że Jezus jest tylko prorokiem? Do jakiego celu doprowadzić mnie katolika ma dialog z Protestantem? Że Maryja nie jest Dziewicą, że nie ma orędownictwa Świętych, że nie ma rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii? Nie …More
Bo do jakiego kompromisu mam dojść z Żydem? Że Jezus jednak nie jest Mesjaszem, że to nie oni Go zabili? Do jakiego kompromisu mam dojść z Muzułmaninem? Że Mahomet miał rację, że Jezus jest tylko prorokiem? Do jakiego celu doprowadzić mnie katolika ma dialog z Protestantem? Że Maryja nie jest Dziewicą, że nie ma orędownictwa Świętych, że nie ma rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii? Nie czarujmy się takie dialog jest bezsensowny. Jasne można rozmawiać o pokoju na świcie, o wzajemnej pomocy ludziom biednym i potrzebującym jak się to czyni w wielu ośrodkach świeckich ale nie w sprawach wiary. Potrzeba nam przebudzenia, biskupom, kapłanom i świeckim, że katolickie wartości nie są przedmiotem kompromisu, są odwieczne i absolutne słowem Boga. Dlatego nie potrzeba o nich z nikim dyskutować tylko je GŁOSIĆ. www.bibula.com
KR44
Czy można dialogować z szatanem?
Strzeżmy się szatańskiej pokusy dialogu z wszystkim i o wszystkim. My przecież mamy gotowe odpowiedzi. Dał nam je Chrystus Pan, dał nam je Kościół wystarczy z nich korzystać i odpowiadać jak Pan Jezus na pustyni Szatanowi – krótko i na temat.
Matricaria
Najwyższy czas docenić wysiłki Papieży na rzecz zażegnywania konfliktów aby uchronić życie wiernych i innych.Ostatni list pasterski o patriotyzmie podkreśla że wojna jest niewyobrażalnym dramatem i trzeba wielkiej odpowiedzialności za słowa aby wprowadzać pokój wokół siebie.
Swego czasu św.Franciszek w sposób pokojowy chciał nawrócić Sułtana,Pan Bóg nagrodził jego odwagę i franciszkanie do dziś …More
Najwyższy czas docenić wysiłki Papieży na rzecz zażegnywania konfliktów aby uchronić życie wiernych i innych.Ostatni list pasterski o patriotyzmie podkreśla że wojna jest niewyobrażalnym dramatem i trzeba wielkiej odpowiedzialności za słowa aby wprowadzać pokój wokół siebie.
Swego czasu św.Franciszek w sposób pokojowy chciał nawrócić Sułtana,Pan Bóg nagrodził jego odwagę i franciszkanie do dziś cieszą się mirem w świecie muzułmańskim.Papież Franciszek rezygnuje z opancerzonego samochodu aby okazać że Bóg kieruje jego pielgrzymką i bezpieczeństwem ale musiałby zostać męczennikiem aby zadowolić tchórzliwe kojoty które wyją na sam widok katolickiego papieża.
mariba
Matricaria 8 minuty temu
8 minuty temu
Widzę że odwaga jest Twoją religią ....
===========
Jak dobrze że znasz moje wewnętrzne życie?
Bez tego byłabyś - cóż ..........
Posłuchaj do poduszki TOLERANCJA REPRESYWNA HERBERTA MARCUSE - www.youtube.com/watch
Katolik ma obowiązek się uczyć, nawet żydowski papież JP II tego nauczał, więc pora się uczyć posłuszeństwa kościołowi !!!
Matricaria
Quas PrimasOwoce widać, a nie są one dobre....

No cóż,nikt nie jest idealny.Skończmy już tę bitwę na poduszki bo pora na Glorii iść grzecznie spać ,niech ktoś zgasi światło.
mariba likes this.
Quas Primas
JPII swoim dłuuuugim pontyfikatem ODMIENIŁ oblicze świata, ale czy było to zawsze pod działaniem Ducha Świętego?
Owoce widać, a nie są one dobre....

-------------------------------------------
Matricaria 15 minuty temu

mariba Po co ci ta wojna,kiedy można inaczej,minęło kilka wieków i ludzkość stoi już w innym miejscu.
Najwidoczniej ominęło Cię coś ważnego - pontyfikat Jana Pawła II który …More
JPII swoim dłuuuugim pontyfikatem ODMIENIŁ oblicze świata, ale czy było to zawsze pod działaniem Ducha Świętego?
Owoce widać, a nie są one dobre....

-------------------------------------------
Matricaria 15 minuty temu

mariba Po co ci ta wojna,kiedy można inaczej,minęło kilka wieków i ludzkość stoi już w innym miejscu.
Najwidoczniej ominęło Cię coś ważnego - pontyfikat Jana Pawła II który odmienił oblicze świata mocą działania Ducha Świętego.Bez tego klucza nie pojmiesz rzeczywistości w jakiej żyjesz.
mariba likes this.
Matricaria
mariba Widzę że odwaga jest Twoją religią , męczenników mamy każdego dnia nowych w tym czasie gdy sadzisz tu wykrzykniki.Kościół robi wszystko by ugasić ten pożar w zarodku.
Taka jest jego misja.
TomaszMski likes this.
mariba
Matricaria - Dialog - To właśnie co żydek JP II wprowadził do KK !!! No i mamy co mamy - chałaty zamiast czerwonych od krwi męczenników purpur.
A tak na marginesie idiotko - Święty Kościół Katolicki nigdy nie dialoguje !!! Święty Kościół Katolicki NAUCZA !!!
Prześpij się z tym, bo jest już późna pora.
Matricaria
Owszem,bronić się należy,ale dialog na poziomie międzyreligijnym jest priorytetem Kościoła i jego misją w tych czasach.
mariba
Matricaria - byłabyś tak dobra zachować swoje widzenia dla siebie ??? Na dziś i twoich i Jojca Franciszka wystarczy mi.
KR44
Matricaria 15 minuty temu

mariba Po co ci ta wojna,kiedy można inaczej,minęło kilka wieków i ludzkość stoi już w innym miejscu.
Najwidoczniej ominęło Cię coś ważnego - pontyfikat Jana Pawła II który odmienił oblicze świata mocą działania Ducha Świętego.Bez tego klucza nie pojmiesz rzeczywistości w jakiej żyjesz.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Bez …More
Matricaria 15 minuty temu

mariba Po co ci ta wojna,kiedy można inaczej,minęło kilka wieków i ludzkość stoi już w innym miejscu.
Najwidoczniej ominęło Cię coś ważnego - pontyfikat Jana Pawła II który odmienił oblicze świata mocą działania Ducha Świętego.Bez tego klucza nie pojmiesz rzeczywistości w jakiej żyjesz.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Bez komentarza.. www.google.com.au/search=_
mariba likes this.
Matricaria
Mnie tylko jeszcze jedno ciekawi, mariba czy Ty też widzisz sowy na poduszce u Międlara na filmiku,bo to by mi wiele wyjaśniło.
mariba
Matricaria - przecież napisałem że Sobieski i Husarzy i Papieże to głupki !!! - a tobie i Jojcu Franciszkowi biję brawo i vivaty - czego chcesz jeszcze ???
Matricaria
mariba Po co ci ta wojna,kiedy można inaczej,minęło kilka wieków i ludzkość stoi już w innym miejscu.
Najwidoczniej ominęło Cię coś ważnego - pontyfikat Jana Pawła II który odmienił oblicze świata mocą działania Ducha Świętego.Bez tego klucza nie pojmiesz rzeczywistości w jakiej żyjesz.
mariba
Matricaria 25 minuty temu
To była bardzo emocjonujące pielgrzymka,Franciszek jak gołąbek pokoju przybył aby podzielonym stronom udzielić daru umiejętności pokojowego rozwiązania problemów.
Arcytrudna misja zwłaszcza na spotkaniu ze środowiskiem uczonych uniwersytetu arabskiego....
==========================
Aż się pobeczałem czytając re wasze wypociny.
Brawo Matricaria - brawo Brat wszyst…More
Matricaria 25 minuty temu
To była bardzo emocjonujące pielgrzymka,Franciszek jak gołąbek pokoju przybył aby podzielonym stronom udzielić daru umiejętności pokojowego rozwiązania problemów.
Arcytrudna misja zwłaszcza na spotkaniu ze środowiskiem uczonych uniwersytetu arabskiego....
==========================
Aż się pobeczałem czytając re wasze wypociny.
Brawo Matricaria - brawo Brat wszystkich żydków Kamil - vivat Papież w Egipcie: Jedyny dopuszczalny ekstremizm to radykalizm miłości
Tylko jedno pytanie ??? Czyżby za Karą Mustafą przybyło 300 tys derwiszów z gałązkami palmowymi pod Wiedeń nawracać tych co twierdzą że Koran był dyktowany Mahometowi przez Lucyfera i redagowany przez rabinów żydowskich (dlatego też żyd JP II całował go) !!!
Ale głupi ten Sobieski i jego Husaria !!!
Nawet ci Papieże co przez 15 wieków opierali się zarówno żydowskim rabinom, jak i muzułmańskim mieczom - to głupki !!!
WY - POSOBOROWE katoliki z waszymi kręconymi świętymi i waszym Jojcoem Świętym Franciszkiem - macie rację !!!
Tymoteusz likes this.
22Cecylia
@ratiorustica my mamy Pana Jezusa uznać za Króla, a sposób w jaki to mamy uczynić podał sam Pan Jezus św. Małgorzacie Alacoque i powtórzył s. b. Rozalii Celakównie. To ma być poświęcenie siebie, swojej rodziny czy większych społeczności, nie wyłączając państwa, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, czyli dokonać intronizacji NSPJ. O tym mówił w Licheniu kardynał Burke.
ratiorustica
Obwołać Pana Jezusa Królem to żadne zuchwalstwo ale w gruncie rzeczy dążenie do jedynego sprawiedliwego systemu państwowego jakim kiedyś była monarchia katolicka.
mariba
22Cecylia - masz rację, przepraszam. Zainteresowało mnie
ALTIERO SPINELLI I NOWA EUROPA - www.youtube.com/watch
Jeszcze raz przepraszam.
22Cecylia
@mariba zdaje się, że to ty nie mając argumentów uciekłeś się do najbardziej prymitywnego sposobu zakończenia rozmowy. Niech więc tak pozostanie.

____________________________
@mariba 20 minuty temu
22Cecylia - wybacz, ale zdajesz się nie rozumieć prostych zależności. Ale tak to już z kobietami jest. Nie martw się więc i pozostań kobietą, lecz nie wynoś się ponad to do czego cię stworzono.
mariba
22Cecylia - wybacz, ale zdajesz się nie rozumieć prostych zależności. Ale tak to już z kobietami jest. Nie martw się więc i pozostań kobietą, lecz nie wynoś się ponad to do czego cię stworzono.
22Cecylia
Nie kogoś, a Króla Królów, Pana Panów.
Bardzo mi przykro, że nie widzisz różnicy między kimś, a Panem Jezusem i jeszcze cię to bawi!
__________________________________
@mariba 23 minuty temu
22Cecylia - ależ mnie rozbawiłaś. Nie widziałem że "odwoływanie kogoś Królem" oznacza stawianie się ponad nim !!!
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
michael81 likes this.
Rafał_Ovile
Jaka według 22Cecylia jest różnica w kulcie i misji przekazanej św. Małgorzacie Alacoque a SB Rozalii Celakównej przez Pana Jezusa?
mariba likes this.
mariba
22Cecylia - ależ mnie rozbawiłaś. Nie widziałem że "odwoływanie kogoś Królem" oznacza stawianie się ponad nim !!!
Cóż coś takiego jest w ewangelii, po rozmnożeniu chleba, lecz nie zapomnij iż ci sami ludzie którzy wówczas tak mówili, powtórzyli to samo w niedzielę palmową, a w Wielki Piątek, przekupieni przez arcykapłanów, wołali - Na krzyż z Nim !!!
Z pewnością wiedział o tej chwiejności Zbawici…More
22Cecylia - ależ mnie rozbawiłaś. Nie widziałem że "odwoływanie kogoś Królem" oznacza stawianie się ponad nim !!!
Cóż coś takiego jest w ewangelii, po rozmnożeniu chleba, lecz nie zapomnij iż ci sami ludzie którzy wówczas tak mówili, powtórzyli to samo w niedzielę palmową, a w Wielki Piątek, przekupieni przez arcykapłanów, wołali - Na krzyż z Nim !!!
Z pewnością wiedział o tej chwiejności Zbawiciel.
Albo mnie tak nisko cenisz, sugerując że jestem chwiejny i dam się przekupić, albo sama siebie uważasz za "uczoną w piśmie" o daje ci prawo napominania mnie. Albo jedno i drugie jednocześnie.
Tak czy siak - to ty masz problem - nie Ja
22Cecylia
A coż to za nowy sposób oddawania chwały Zbawicielowi, zuchwale stawiając się ponad Nim i próbując "obwołać Go Królem"?
Oddawać chwałę Chrystusowi, to uznawać go za Króla poświęcając mu, intronizując Jego Boskie Serce, czy to w rodzinie, szkole, zakładzie pracy, gminie, czy wreszcie w państwie.
________________________________
@mariba 1 godzinę temu
może i jestem zuchwały, ale staram się (jako …More
A coż to za nowy sposób oddawania chwały Zbawicielowi, zuchwale stawiając się ponad Nim i próbując "obwołać Go Królem"?
Oddawać chwałę Chrystusowi, to uznawać go za Króla poświęcając mu, intronizując Jego Boskie Serce, czy to w rodzinie, szkole, zakładzie pracy, gminie, czy wreszcie w państwie.
________________________________
@mariba 1 godzinę temu
może i jestem zuchwały, ale staram się (jako wprawdzie nędznik) przydać chwały Jezusowi Królowi !!!
Ale chwałę należną Zbawicielowi jako katolik oddawać jestem zobowiązany, bez względu na koszty, proszę pani !!!
Ewelina Anna
Oto na obrazie chrześcijańska twarz patriotyzmu. Tak ma wyglądać miłość Ojczyzny, kiedy zagraża wróg. A nie udawać, że nic się nie dzieje, albo jeszcze swoje wartości na śmietnik wyrzucić, bo się obcemu tak podoba.
O wartości sie walczy. O Boga, o Kościół, o Jego prawdziwą naukę, o Ojczyznę, o rodzinę. Nikt tego prawa nie może zakwestionować.
mariba likes this.
mariba
Adrienne123 - i jeszcze jedno - w tym art. jest zaznaczona żona Króla Sobieskiego - najwstrętniejszy babsztyl w historii polski !!!
Ta dwórka francuska miała tyleż ambicji co urody, a moralność jak to na dworze francuskim wówczas bywało - wprost z rynsztoka !!!
To dla tej włóki bezwstydnej zdradziecki (już wówczas) episkopat za zgodą Papieża zniósł zakaz noszenia imienia Marii przez dziewczynki …More
Adrienne123 - i jeszcze jedno - w tym art. jest zaznaczona żona Króla Sobieskiego - najwstrętniejszy babsztyl w historii polski !!!
Ta dwórka francuska miała tyleż ambicji co urody, a moralność jak to na dworze francuskim wówczas bywało - wprost z rynsztoka !!!
To dla tej włóki bezwstydnej zdradziecki (już wówczas) episkopat za zgodą Papieża zniósł zakaz noszenia imienia Marii przez dziewczynki !!!
To ta bezwstydna i zdradziecka włóka po śmierci swojego męża Jana III wystąpiła przeciw wyborowi swojego własnego syna Jakuba na Króla Polski, co pozwoliło jej braciom masonom (Leszczyńskiemu i czarnoksiężnikowi Sasowi) wygrać elekcję.
Królowa Marysieńka - najczarniejszy charakter wstrętnej, bezwstydnej, ambitnej włóki w historii Polski !!!
Dawid likes this.
mariba
22Cecylia - może i jestem zuchwały, ale staram się (jako wprawdzie nędznik) przydać chwały Jezusowi Królowi !!!
Moje stanowisko jest przeciwstawne tym którzy z zasady winni przysparzać chwały dla Króla Królów, czyli tym co od niego samego dzierżą godności, purpury i mieszkają w pałacach.
Czy to jest moją winą że od kilkuset lat jest więcej farbowanych na Polaków w tzw. episkopacie polskim ??? (…More
22Cecylia - może i jestem zuchwały, ale staram się (jako wprawdzie nędznik) przydać chwały Jezusowi Królowi !!!
Moje stanowisko jest przeciwstawne tym którzy z zasady winni przysparzać chwały dla Króla Królów, czyli tym co od niego samego dzierżą godności, purpury i mieszkają w pałacach.
Czy to jest moją winą że od kilkuset lat jest więcej farbowanych na Polaków w tzw. episkopacie polskim ??? (lub niepolskim)
Nawet jeden z tych farbowańców został papieżem, wprawdzie bez tiary, ale PAPIEŻM !!!
Czy to jest moją winą ???
Ale chwałę należną Zbawicielowi jako katolik oddawać jestem zobowiązany, bez względu na koszty, proszę pani !!!
mariba
Adrienne123 - cóż - źle dobrane źródło i nic więcej. Nie posądzam cię o złe intencje, lecz jedynie o brak dociekliwości.
Dla twojej wiedzy - armia wezyra Kara Mustafy jest obliczana na 300 do 450 tys żołnierza, a nawet są dane o 600-800 tys samego żołnierza plus obóz.
Brak ścisłych danych, gdyż źródła tureckie są niedostępne w całości, a obozów po drodze było kilka.
Na końcu dołączył Chan Kryms…More
Adrienne123 - cóż - źle dobrane źródło i nic więcej. Nie posądzam cię o złe intencje, lecz jedynie o brak dociekliwości.
Dla twojej wiedzy - armia wezyra Kara Mustafy jest obliczana na 300 do 450 tys żołnierza, a nawet są dane o 600-800 tys samego żołnierza plus obóz.
Brak ścisłych danych, gdyż źródła tureckie są niedostępne w całości, a obozów po drodze było kilka.
Na końcu dołączył Chan Krymski z ok. 100-150 tys ordyńców (tylko i wyłącznie).
Pisząc o 100 tys. armii tureckiej kreślisz obraz cośkolwiek niefrasobliwy !!!
22Cecylia
Nikt z ludzi nie ma takiej mocy i władzy, żeby Pana Jezusa obwoływać Królem, bo On Królem jest, a to co proponujesz to jest zuchwalstwo, rzecz obrzydliwa w oczach Bożych.
_______________________________
@mariba 37 minuty temu
[...] niby dlaczego mieliby obwołać Jego Królem Polski ???
Maria glet likes this.
Adrienne123
@mariba jest to artykuł zaczerpnięty w całości ze strony cudajezusa.pl/a-jednak-wyszlo…
mariba
stanislawp - zgadzam się z tobą, dodaję jednak że Islam został wymyślony przez żydowskich rabinów, więc służy żydom i nie jest przypadkiem że mason wtajemniczany w 32 stopień - przechodzi na islam właśnie - tylko tyle
mariba
Adrienne123 - dane masz cośkolwiek niefrasobliwe. Po pierwsze 100 tys. żołnierza tureckiego stało naprzeciw wzgórz Kalenberg, drugie 100 tys walczyło z 50 tys armią niemiecką (w tym 1 tys lancjerów włoskich przysłanych przez Papieża) a trzecie 100 tys atakowało Wiedeń !!! Razem min. 300 tys samego żołnierza plus obóz (czyli tzw. ciury) co stanowi ok. 1 mln do 1,5 mln. Turków. Naprzeciw nim było …More
Adrienne123 - dane masz cośkolwiek niefrasobliwe. Po pierwsze 100 tys. żołnierza tureckiego stało naprzeciw wzgórz Kalenberg, drugie 100 tys walczyło z 50 tys armią niemiecką (w tym 1 tys lancjerów włoskich przysłanych przez Papieża) a trzecie 100 tys atakowało Wiedeń !!! Razem min. 300 tys samego żołnierza plus obóz (czyli tzw. ciury) co stanowi ok. 1 mln do 1,5 mln. Turków. Naprzeciw nim było rzeczywiście ok. 25 tys żołnierza (tylko i wyłącznie) polskiego gdyż ciury obozowe zostały daleko w tyle po szybkim i forsownym marszu Sobieskiego w kierunku Wiednia.
Dla ciekawostki - 11.09 i atak na WTC był w rocznicę szarży polskiej jazdy w tej bitwie określanej jako największa porażka armii spod Zielonego Sztandaru Proroka wszechczasów !!!
Oni pamiętają !!! - a ty ???
W obronie Tradycji Kościoła and one more user like this.
W obronie Tradycji Kościoła likes this.
janiula likes this.
mariba
asia7 1 minutę temu
Od września 1937 roku Rozalia otrzymuje .......
====================
Dlaczego produkujesz swoje komentarze pod krętactwem żydowskim??? Nie wiesz że żydzi nienawidzą Jezusa Chrystusa - więc niby dlaczego mieliby obwołać Jego Królem Polski ???
Adrienne123
Przyłączmy się do Krucjaty Różańcowej za naszą ojczyznę. Można się zapisać pod adresem: krucjatarozancowazaojczyzne.pl
W obronie Tradycji Kościoła likes this.