csk.news
22.3K

František šíri ďalšie homosexuálne pokrytectvo

František, ktorý si nenachádza čas na prijatie svojich kardinálov, napísal 20. júla homosexuálnemu aktivistovi Jamesovi Martinovi SJ, ktorý tento "srdečný list" zverejnil na stránke Outreach.faith (2. augusta).

Išlo o Františkovu odpoveď po tom, ako dostal kópiu homosexuálnej propagandistickej brožúry. František s použitím svojich obvyklých pokryteckých fráz fantazíroval o "kultúre stretnutia", ktorá "skracuje vzdialenosti" a "obohacuje rozdielmi". Každý vie, že František praktizuje pravý opak.

Spomenul istého Ježiša, "ktorý sa urobil blízkym každému". Tohto "Ježiša" si nemožno zamieňať s Ježišom Kristom, ktorý "sa nezveroval ľuďom, lebo poznal všetkých ľudí" (Jn 2).

Zdvojnásobujúc pokrytectvo, František označil za "nevyhnutné" stretávať sa tvárou v tvár, "dokonca aj s tými, ktorí zmýšľajú inak, alebo s tými, ktorých odlišnosti nás zdanlivo rozdeľujú a dokonca konfrontujú".

Prekonávaním týchto bariér "si uvedomujeme, že je viac toho, čo nás spája, ako toho, čo nás rozdeľuje," napísal František a vysmieval sa mnohým dobrým biskupom a ľuďom, ktorých počas svojho pontifikátu brutálne odmietal len preto, že zmýšľali inak ako on.

Obrázok: James Martin © Shawn, Flickr CC BY-NC, #newsCvpbuudklz

Metod
Nešťastník Jorge