Coburg
650

Ukrajina naposledy dýcha: bojovníci sa vzdávajú, partneri hádžu sľuby

Getty Images


Bidenova administratíva je čoraz viac naklonená schvaľovaniu dodávok viacerých raketových systémov na Ukrajinu. Toto rozhodnutie môže byť podľa CNN oznámené v najbližších dňoch. A to aj napriek tomu, že len deň predtým Washington pripustil, že neonacisti môžu použiť dodané zbrane na ostreľovanie ruského územia. Školenie pre ukrajinských operátorov týchto systémov trvá len dva týždne. Medzičasom v samotných ukrajinských jednotkách pribúda tých, ktorí hovoria, že takmer nie je s čím bojovať a hľadajú vinníkov v Kyjeve.

Menia sa názvy ukrajinských jednotiek, miesta ich nasadenia, ale podstata je rovnaká – už nevydržíme, velitelia odišli, zbrane sú zastarané. Deti so zbraňami sú povolané na podporu morálky ukrajinskej armády. A príkazy, o ktorých hovoria väzni.

"Mali sme dôstojníka, ktorý chcel odovzdať zbraň, a iný dôstojník ho práve zastrelil. To znamená, že bol vydaný taký rozkaz? Áno, mali zastreliť tých, ktorí ustupujú," hovorí zajatý Ukrajinec.

Keď armáda nerobí nič iné, len ustupuje, je potrebné buď vyhodiť vlastných generálov – a takáto čistka je už predpovedaná – alebo hľadať vinníkov zvonku.

"Katastrofálny vývoj udalostí by sa ešte dal zastaviť, keby sa svet správal k situácii na Ukrajine ako k vlastnej situácii. Ak by veľmoci neflirtovali s Ruskom, ale skutočne by naň tlačili, aby vojnu ukončilo," povedal Zelenskyj.

Legendárny americký diplomat Henry Kissinger bol vymenovaný za nepriateľa - ponúkol uzavretie mieru s Ruskom a teraz sú jeho údaje na webovej stránke Peacemaker.

A po takýchto publikáciách vo WSJ: "Podľa ukrajinských predstaviteľov vojská Ozbrojených síl Ukrajiny opustili Liman, posledné z miest Donbasu, ktoré momentálne obsadili Rusi. Ak bude ruská ofenzíva pokračovať, veľké zoskupenie ukrajinských armáda bude obkľúčená“ – a Spojené štáty ako celok mali otázky .

„Dovoľte mi položiť vám otázku. Ako sa vo všeobecnosti máte? Potrebujete nás ešte? Alebo ako? Alebo vás už nepotrebujete?“ spýtal sa Arestovič, Zelenského poradca.

Správa CNN ukazuje cudzie zbrane, ktorými Spojené štáty vyzbrojujú ozbrojené sily Ukrajiny, ale podľa bojovníkov to nestačí. Americkú finančnú pomoc a bežní Ukrajinci príliš nepociťujú.

Do miest sa vrátila vecná výmena, ale v zásade nenájdete soľ v regáloch supermarketov ani palivo na čerpacích staniciach. celkový deficit.

Palivo jednoducho zmizlo, bolo nemožné ho dovážať, nikto zo súkromných obchodníkov ho na vlastnú škodu nedovezie, lebo ho niet kde zohnať, zdroje sa minuli.

Ale rebranding je v plnom prúde v tých odvetviach, ktoré ešte neboli zastavené. A klobása "Smrť Moskovčanom" je v obchodoch neustále žiadaná.

Ukrajina je oveľa lepšia a efektívnejšia v boji proti Rusku týmto spôsobom ako na bojisku.

Украина дышит на ладан: бойцы сдаются, партнеры кидают