Clicks1.5K
pl.news

Ekskomunikowany o. Leatherby przyznaje się do historii miłosnej

Ojciec Jeremy Leatherby, ksiądz z Sacramento, ekskomunikowany za odmowę uznania papiestwa Franciszka, wyznał swoją miłość do kobiety w przekazie wideo.

Leatherby został usunięty od posługi publicznej wiosną 2016 roku w związku z zarzutami o niewłaściwy stosunek seksualny.

Parafianie powiedzieli CatholicNewsAgency.com (11 sierpnia), że Leatherby utworzył wokół siebie pobożny krąg kobiet, a z jedną z nich nawiązał romans. W sierpniowym liście Leatherby przyznaje się, że "naruszył granice" z tą kobietą, ale kategorycznie zaprzecza wielu innym zarzutom, które skierowała przeciwko niemu.

Leatherby pisze, że żył przez ostatnie cztery i pół roku "w dużej mierze w izolacji i w ogromnej samotności", cierpiąc boleśnie.

Kilka miesięcy temu chciał nawet umrzeć. Pewnej nocy, po tym jak wypił za dużo, próbował wysłać wiadomość wideo do kobiety "która jest przyjaciółką", ale omyłkowo wysłał ją do niewłaściwego kontaktu. Leatherby nazywa wiadomość "nieodpowiednią". W tej wiadomości mówi: "Hej, laleczko. Uwielbiam to, że bez makijażu nadal jesteś uderzająco piękna. Uwielbiam to. Uwielbiam to bardzo."

I dodaje: "Kocham cię, kocham cię, kocham cię, jesteś moją dziewczynką. Wciąż będę mówił »dobranoc« zanim naprawdę, naprawdę, naprawdę pójdę spać, ale kocham cię, nawet teraz, jak przedtem. Ok, dobranoc, kocham cię."

Leatherby planuje poprosić o przeniesienie do stanu świeckiego i zamierza "zrealizować moje kapłańskie obietnice niezależnie".

#newsTyehauiopk