Clicks909

Francúzski biskupi sú proti povinnému očkovaniu, ako to bude na Slovensku?

Keď prezident Emmanuel Macron v pondelok 12. júla ohlásil svoj zámer drasticky sprísniť proticovidové opatrenia, celé Francúzsko na chvíľu zamrzlo. Jeho opatrenia sú totiž zrejme najprísnejšie v Európe a neočkovaným zamedzujú vstup do kaviarní, reštaurácii, na diaľkové vlaky, či kultúrne podujatia, kde je viac ako 50 ľudí. Predtým boli takéto reštrikcie uvalené len na podujatia s viac ako 1000 návštevníkmi. Všetci pracovníci v zdravotníctve musia byť zaočkovaní povinne, inak prídu o prácu.

Francúzska biskupská konferencia privítala, že kostoly na zozname uvedenom prezidentom neboli uvedené. Napriek tomu vyzvala katolíkov, aby „prijali svoju zodpovednosť voči vakcínam“ no uistila ich, že naďalej bude požadovať „náboženskú slobodu, ako tomu bolo od začiatku krízy“. Hovorca konferencie, Vincent Neymon, sa vyjadril, že vyžadovať zdravotnícky pas na vstup do kostola je „v rozpore s katolíckou vierou“. Jednotliví kňazi však budú mať možnosť odoprieť vstup do kostolov ľuďom, ktorí nie sú plne zaočkovaní.

Viaceré katolícke organizácie ako Renaissance Catholique, či Le Salon Beige však Macronovu politiku odmietajú ako „zdravotnícku diktatúru“. Francois-Xavier Bellamy, katolícky filozof a poslanec Európskeho parlamentu, taktiež označil pre Le Figaro tieto udalosti za „historický odklon“ pre krajinu. Bellamy píše, že tvrdé reštrikcie poškodia „nezvratným spôsobom náš každodenný život, naše medziľudské vzťahy, ako aj (celkový) model spoločnosti“.

Na sociálnych sieťach sa ozvali aj kňazi. Otec Simon d’Artigue z katedrály v Toulouse v južnom Francúzsku sarkasticky napísal, že nakoniec možno bude musieť stáť pred bránami katedrály s čítačkou na QR kódy. Youtuber, otec Stéphane Drillon z diecézy Nice sa zas natočil video na jednom z protestov proti vakcinačným pasom, ktoré sa 17. júla konali po celom Francúzsku.

Na spomenutom videu prehlásil:

Je jasné, že súčasná vláda chce poznať všetko o zdravotnom stave každého Francúza. Teraz hovoria, že ide iba o covid, ale s jedlom rastie chuť!
Marieta Ria
"Hovorca konferencie, Vincent Neymon, sa vyjadril, že vyžadovať zdravotnícky pas na vstup do kostola je „v rozpore s katolíckou vierou“. Jednotliví kňazi však budú mať možnosť odoprieť vstup do kostolov ľuďom, ktorí nie sú plne zaočkovaní."
Tak toto si nejako protirečí - predsa kňaz je viazaný poslušnosťou svojmu biskupovi - tak ako "niektorí budú mať možnosť odoprieť vstup plne nezaočkovaným …More
"Hovorca konferencie, Vincent Neymon, sa vyjadril, že vyžadovať zdravotnícky pas na vstup do kostola je „v rozpore s katolíckou vierou“. Jednotliví kňazi však budú mať možnosť odoprieť vstup do kostolov ľuďom, ktorí nie sú plne zaočkovaní."
Tak toto si nejako protirečí - predsa kňaz je viazaný poslušnosťou svojmu biskupovi - tak ako "niektorí budú mať možnosť odoprieť vstup plne nezaočkovaným veriacim" - to je čo??? Je to v rozpore (nielen) s katolíckou vierou, ale každý si to vyloží po svojom??? Tu už biela nie je biela, ale môže byť aj čierna? Cirkev je tu len pre očkovaných? ODKEDY? Takto ju založil Kristus??
Na druhej strane treba pochváliť tamojších biskupov, že sú proti tejto povinnosti - toho by sme sa od našich asi nedočkali... Tí dokonca vychádzajú v ústrety takýmto protiprávnym obmedzeniam - viď návšteva pápeža!! A čo sa bude diať po nej... mám neblahé tušenie!?! Rada by som sa mýlila...
Caesar
Na Slovensku?
Vakcína je sloboda, nadej..... biskup Bober a dalsí:
Požehnanie vakcínačného centra:
Marieta Ria
... najlepší dôvod od kňaza Kulana: "a na cestovanie do zahraničia bez veľkých obmedzení" - to je preňho dôležitejšie, ako napĺňať Desatoro?? Premyslene potratené deti vo vývoji a testovaní - nič?? Žiadny problém?? Len aby sme cestovali??... Nemám slov!