Clicks1.3K
csk.news
4

Historická Katedrála Notre Dame Sa Stane Disneylandom Pre Turistov

Slávna Parížska Katedrála Notre Dame, ktorú poškodil požiar v roku 2019, sa zmení na materskú školu pre dospelých.

Telegraph.co.uk (26. November) odhalil podrobnosti o pláne, ktorý je oficiálne označený ako „renovácia“. Zahŕňa odstránenie spovedníc, inštaláciu zvukových a svetelných efektov, vyhodenie oltárov a sôch.

„Objavný chodník“ prevedie návštevníkov cez 14 tematických „kaplniek“ predstavujúcich napríklad Afriku a Áziu a končí „kaplnkou“ venovanou životnému prostrediu. Steny budú pokrývať trápne umelecké nástenné maľby, pričom zvuk a osvetlenie sa použijú ako „emocionálne priestory“. Sväté Písmo bude žiariť na stenách v cudzích jazykoch vrátane Mandarínčiny.

Parížsky Arcibiskup Michel Aupetit uviedol, že Katedrála bude prenesená „do 21. storočia, pričom si zachová svoju vlastnú identitu v duchu Kresťanskej Tradície“. Inými slovami: bude sekularizovaná.

Delegátom Aupetitu pre derenováciu je Otec Gilles Drouin. Svoju „príležitosť znovu si vyložiť priestor“ vníma „jasným princípom: chceme miesto, ktoré je liturgické a otvorené pre všetkých“ – samozrejme okrem Katolíkov a veriacich.

Prominentný architekt Maurice Culot videl plány a nazval projekt „Disney vstupuje do Notre Dame“. Pre neho "je to druh zábavného parku, veľmi detinský a triviálny, vzhľadom na vznešenosť miesta."

„Detské“ a „triviálne“ sú dve ochranné známky Koncilovej Cirkvi.

#newsOyfkraswpd
Marieta Ria
Marieta Ria and one more user link to this post
didimos
Je to všechno postavené na hlavu...to ještě zažijeme věci"""To tam mohli rovnou postavit ten bazén, jak chtěl soudruh Macron"""
Marieta Ria
Takýto klenot, doslova skvost medzi katedrálami, Dom Boží a urobiť z neho zábavný park, či objavný chodník, kaplnku pre ochranu živ. prostredia - čo sa zbláznili?
Veď tá katedrála bola postavená k úcte Boha, na oslavu Všemohúceho a nie pre nejaké zelené ideológie... pre propagáciu... radšej nespomínať - to čo, o chvíľu tam budú módne prehliadky, či očkovacie centrum, ako vo Viedni? Takýto …More
Takýto klenot, doslova skvost medzi katedrálami, Dom Boží a urobiť z neho zábavný park, či objavný chodník, kaplnku pre ochranu živ. prostredia - čo sa zbláznili?
Veď tá katedrála bola postavená k úcte Boha, na oslavu Všemohúceho a nie pre nejaké zelené ideológie... pre propagáciu... radšej nespomínať - to čo, o chvíľu tam budú módne prehliadky, či očkovacie centrum, ako vo Viedni? Takýto následok obohatenia migrantami... takýto bol cieľ?? Formou podpálenia chrámu, ááá, čo hovorím... skratu elektrického vedenia - veď to tam bolo všetko staré a nekontrolované, samo sa vznietilo!!! (to sa len náhodne vysmiati moslimskí migranti fotili pri horiacom chráme... a boli šťastím bez seba...) - pochovať slávenie obradov a sprostredkovanie sviatostí, samotného živého Krista, toho najväčšieho daru, aký nám bol daný??
U nás si zavrieme kostoly aj sami, oni, čo ich majú otvorené, tak ich premieňajú na zábavné atrakcie! Ale náhrada v podobe mešít funguje ostošesť. To už si nevieme ochrániť tie najcennejšie diela, ktoré dlhé roky budovali ruky statočných ľudí na oslavu Všemohúceho Boha i P. Márie? A čo na to hovoria Cirkevní predstavitelia a správcovia tohto úžasného chrámu - to nikomu neprekáža?? Ale však stačí čítať slová parížskeho arcibiskupa... "zachová sa identita"!
warez
Uz davno sa zblaznili.