pl.news
12.6K

Konsultant Bananowej Republiki Franciszka: Koleś Franciszka ponad prawem Franciszka

Franciszek utrzymał Ojca Marko Rupnika (jezuitę) na stanowisku konsultanta dla kilku Dykasterii Watykanu po tym, jak nałożono na niego ekskomunikę w związku z napastowaniem seksualnym. Włoskie media …More
Franciszek utrzymał Ojca Marko Rupnika (jezuitę) na stanowisku konsultanta dla kilku Dykasterii Watykanu po tym, jak nałożono na niego ekskomunikę w związku z napastowaniem seksualnym.
Włoskie media donoszą, że za nałożoną w maju 2020 ekskomuniką stoi udzielenie sakramentalnego rozgrzeszenia (2015) jednej z kochanek (początkującej siostrze zakonnej).
W każdym razie większość przewinień sięga korzeniami trzydzieści lat wstecz i dotyczy słoweńskich sióstr, dla których Rupnik był kapelanem. Pomocniczy Biskup Rzymu, Libanori, który to przyglądał się z bliska sprawie, potwierdził autentyczność stawianych zarzutów.
Sami jezuici przyznali, że wiedzieli o zarzutach conajmniej od 2019. Ich zdaniem możliwość świadczenia posługi Rupnika została "ograniczona" w 2019 i do tej pory "nic się nie zmieniło".
Jakby nie patrzeć, ekskomunika z 2020 została zdjęta w okamgnieniu przez jedyną osobę, która mogła to zrobić - zgadza się, przez samego Franciszka.
Rupnik - wielkopostny kaznodzieja Franciszka w …More
Walczyć o prawdę
Czy Franciszek jest trzeźwy?