EON
1231

Czy ojciec Pio mógł znać trzecią Tajemnicę Fatimską?

Amerykańskie media opublikowały nieznane wcześniej wspomnienia ojca Gabriela Amortha, które mogą świadczyć o tym, że Ojciec Pio przewidywał wielką apostazję w Kościele. Zmarły niedawno egzorcysta …More
Amerykańskie media opublikowały nieznane wcześniej wspomnienia ojca Gabriela Amortha, które mogą świadczyć o tym, że Ojciec Pio przewidywał wielką apostazję w Kościele. Zmarły niedawno egzorcysta wyznał, że rozmawiał z ojcem Pio o tym, co później sam odczytywał jako treść trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.
Świadectwo głównego egzorcysty Rzymu pochodzi z książki José María Zavala, „Najpilniej Strzeżona Tajemnica Fatmy” (El Sécreto Mejor Guardado de Fátima). Wywiad z księdzem Amorth został opublikowany już po jego śmierci w 2016 roku. Cytowane poniżej słowa zawarte w książce hiszpańskiego pisarza, wskazują, że według duchownego nie nastąpiło jeszcze poświęcenie Rosji.
Ksiądz Amorth znał Świętego Ojca Pio przez 26 lat i, jak twierdzi, to właśnie od niego poznał treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.
Zavala przeprowadził wywiad z księdzem Amorthem w 2011 roku, jednak nie ujawniał tej rozmowy, aż do śmierci duchownego. W rozmowie z dziennikarzem egzorcysta stwierdził, że nie wierzy, jakoby akt …More
Jean Sarthois
Chyba chodzi o padre Pio? - bo jesli o ojciec to Pius (z Pietrelcina) - albo po wlosku albo po polsku... "Z ziemi wloskiej do Polski" - to o kogos innego chodzi???