Clicks1.1K
csk.news

Útok Na Biskupa: Kněží Jednali S Autentickou Světskou Participací

Tři kněží patří mezi 12 (z jiných zdrojů: 24) lidí zatčených 26. dubna, hodiny poté, co jmenovaný Rumbekský biskup Christian Carlassare byl zastřelen, uvádí AciAfrica.org.

Policie následovala klíčové stopy z mobilního telefonu, který byl nalezen na místě činu. Jeden z ozbrojenců, který Carlassare zastřelil, telefon upustil a Carlassare na něj upadl.

Mezi těmi, kteří byli zatčeni jsou prominentní světské osobnosti Rumbekské diecéze. Prezident Jižního Sudánu Salva Kiir, Katolík, požádal o rychlé vyšetření trestného činu.

Úřadující ministr Informací a Komunikace, William Kocji Kerjok, pro Rádio Tamazuj 26. dubna uvedl, že "řešíme [případ] jako politici v samotné Katolické Církvi.”

Dodal, že církevní vedení by na to mělo odpovědět, "Proto vláda zatýká téměř všechny [v biskupově okruhu], aby za to nesli zodpovědnost.”

Neopatrný Vatikán potřeboval téměř deset (!) let, aby nahradil biskupa Rumbeku Cesare Mazzolariho, který zemřel v roce 2011. Je pravděpodobné, že ti, kteří naplnili toto vakuum, se cítí novým biskupem ohroženi.

#newsLtfyfnhoku