Rosllynn
Myslím si, že nepřícházíme o milosti, pokud samozřejmě prosíme Boha, abychom opět mohli chodit do kostela na bohoslužby, na adorace... Nesmířit se s tím, že jsou kostely zavřené, vnitřně to nepřijmout. modlit se růženec a postit se jak, kdo zvládne. Více nemůžeme dělat. Není to naše vina, že jsou kostely zavřené. Bůh je spravedlivý a nikdy netrestá někoho za něco, za co nemůže. Na rozdíl od …More
Myslím si, že nepřícházíme o milosti, pokud samozřejmě prosíme Boha, abychom opět mohli chodit do kostela na bohoslužby, na adorace... Nesmířit se s tím, že jsou kostely zavřené, vnitřně to nepřijmout. modlit se růženec a postit se jak, kdo zvládne. Více nemůžeme dělat. Není to naše vina, že jsou kostely zavřené. Bůh je spravedlivý a nikdy netrestá někoho za něco, za co nemůže. Na rozdíl od komunistů nezná princip kolektivní viny. Samozřejmě, musíme využít všechny možnosti, které se nám nabízejí, aby opět byly otevřené kostely. Nemůžeme přece trpět za to, že mnozí pastýři jsou zbabělí. Mají se inspirovat prvními křesťany. Ti měli zakázané nejen bohoslužby, ale dokonce být křesťanem. Za to byl trest smrti. První křesťané sloužili mše sv. tajně. To je u našich pastýřů výjimka. Málokterý je tak odvážný. Doslova se třesou strachy před vládou, jako kdyby zapomněli to, co řekl sv. Jan apoštol farizeům, když mu řekli, že je zakázáno šířit křesťanství, Odpověděl jim, že Boha je třeba poslouchat více než lidi.
Roberto 55
To co logicky mysliaci a rozum uzivajuci ludia uz davno vedia sa zda, ze nevedia slovenski biskupi. Nepochopili, ze ich ulohou je viest ludi do spasy, teda maju ludi spravne usmernovat v otazkach viery a moralky. Za tieto ich servilne prikazy a nariadenia budu niest pred Bohom zodpovednost. Podla mna maju velmi malu alebo ziadnu vieru. Odvolavat sa na nariadenia hygienika je smiesne a hlupe!
Rosllynn
Mnozí pastýři se odvolávají na poslušnost světské moci. Jedna kamarádka mi dokonce poslala e-mail z Radia Vaticana plný žvástů o tom, jak je třeba být poslušný světské moci a to platí samozřejmě v současné době. Ten e-mail s těmi kecy nemám, smazala jsem ho. Tato poslušnost nakonec může člověka přivést do pekla. Tak tam rozhodně nechci.
Anna Krátka
Starostlivosť o zdravie občanov?

blog.hlavnespravy.sk/…yselny-pokus-o-vrazdu-dietata/

5 Slovenská republika na okraji priepasti – Úmyselný pokus o vraždu dieťaťa !

Úmyselný pokus o vraždu dieťaťa !
Dnes 17.10.2020 internety obletel obrázok, ako polícia vodným delom zasahuje malé dieťa, ktorému to zlomilo ruku.
Spoločnosť sa rozdelila na dve skupiny. Tí, ktorí tento zásah odsúdili a tí, ktorí …More
Starostlivosť o zdravie občanov?

blog.hlavnespravy.sk/…yselny-pokus-o-vrazdu-dietata/

5 Slovenská republika na okraji priepasti – Úmyselný pokus o vraždu dieťaťa !

Úmyselný pokus o vraždu dieťaťa !
Dnes 17.10.2020 internety obletel obrázok, ako polícia vodným delom zasahuje malé dieťa, ktorému to zlomilo ruku.
Spoločnosť sa rozdelila na dve skupiny. Tí, ktorí tento zásah odsúdili a tí, ktorí otecka nazvali „otcom roka“ a povolávali na neho sociálku. Najviac sa činili Facebokové stránky „bojujúce“ proti fašizmu a ostatní strážcovia jedinej pravdy.
Plus sedem dní zverejnilo dve videá, kde je vidieť celý priebeh incidentu, ktorý nemôže ostať bez následkov. Polícia zaútočila vodným delom na dav ľudí, ktorý bol pokojný, neútočil a v prvom rade sa cielene zamerala na 3 ročné dieťa, ktoré mohla zabiť.
Na prvom videu je vidieť, ako počas strkanice pri bráne, medzi políciou a malou skupinou ULTRAS došlo k použitiu slzného plynu a hádzaniu predmetov na políciu. Polícia skupinku vytlačila.

Niektoré informačné kanály sa snažili presadiť obraz, že na proteste sa zúčastnili iba extrémisti, a to v počte cca štyristo ľudí. Pritom to bol očakávateľný a lokálne izolovaný incident uprostred Námestia Slobody plného tisícov pokojných demonštrantov. ULTRAS hádzali do dvora petardy a na bránu zavesili slovenskú vlajku. Neskôr prišli ťažkoodenci a vytlačili ich od brány. Nasledovala strkanica, slzný plyn a hádzanie predmetov. Lokálny incident, veľmi malej skupinky ľudí, ktorý sa rýchlo dostal pod kontrolu. Incident pri bráne ustal a polícia čiastočne ustúpila dozadu.
Na druhom videu, je vidieť, ako o malú chvíľu neskôr, z pravej strany prichádza vodné delo. Dav, ktorý bol agresívny, bol lokalizovaný iba pri bráne. Preto dav, ktorý pristúpil k vodnému delu bol zmiešaný a tvorili ho mladí ľudia, dôchodcovia a rodičia s deťmi. Z videa je jasne vidieť, že tam neboli žiadni chuligáni.
Jeden muž si pokľakol pred auto. Prichádza k nemu policajt a snaží sa ho postaviť. Auto spravilo výpad oproti kľačiacemu mužovi, ktorý prekvapil aj policajta, ktorý ho zdvíhal. Dav, ktorý obkolesil auto stále iba kľudne stojí. Pred autom stojí aj muž, ktorý na pleciach nesie 3 ročné dieťa. Dav bol pokojný a nijako neútočil na políciu! Desiatky ľudí všetko natáčali na mobilné telefóny. Dôchodcovia cupitali okolo.
Situácia eskalovala bez varovania. Na zábere vidno, ako vodné delo najprv vystrekne do vzduchu, a potom ako prvé zamieri priamo na dieťa a snaží sa ho zasiahnuť, aj keď jeho otec sa ním snaží uniknúť. Ten, kto sedel v tom aute, mieril priamo na malé dieťa skoro celé tri sekundy. Jeho otec sa snažil uniknúť, no vodný lúč dieťa stále prenasledoval.
Ten čo striekal musel vedieť, čo môže spôsobiť taký silný prúd vody malému dieťaťu. Napriek tomu, jeho prvý terč bolo práve to dieťa. Nešlo o náhodný zásah. Najprv zaútočili na dieťa, a až potom začali plošne striekať pokojný dav na ploche okolo.
Policajný zásah má svoje pravidlá a tie tu boli porušené. Polícia má svoje postupy a spravidla použitie sily nastáva, až keď sa agresívne jadro oddelí od hlavnej skupiny. Počul tu vôbec niekto policajnú výzvu?
To, čo sa dialo pred bránou bolo viac menej v poriadku. Samotný cielený útok na 3 ročné dieťa by vzhľadom na silu vodného prúdu mohol byť klasifikovaný ako úmyselný pokus o vraždu dieťaťa. V tomto prípade to skončilo iba zlomeninou ruky. Mohlo to však skončiť aj tragicky.
Toto nebolo náhodné zlyhanie. Na toto niekto vydal pokyn. A niekto za to musí niesť zodpovednosť. Posádka auta presne videla koho má pred sebou. Videli to aj okolostojaci policajti. Ten, ktorý zdvíhal kľačiaceho muža sa za ním vybral sám a ešte sa pritom otočil chrbtom k okolostojacim protestujúcim. Ani tam stojaci policajti neočakávali takúto eskaláciu.
Niektorí svedkovia popisovali aj použitie gumových projektilov. Treba povedať, a to by som chcel zdôrazniť, že niektorí protestujúci na iných miestach mali aj milú skúsenosť s políciou. Veľká vďaka patrí aj bratislavským hasičom. Ich sanitka s posádkou pomáhala zranenému mužovi celému od krvi, po použití policajného vodného dela.
Nechápem ale jednu vec. Poniektorí ľudia napriek tomu, že videli toto video, sú názoru, že ten rodič má byť stíhaní za zanedbávanie starostlivosti a ohrozenie dieťaťa. Akosi im nedochádza, že ruku na spúšti mala osoba sediaca v aute, ktorá cielene mohla zabiť trojročné dieťa.
Či už sa zabudlo ako na protestoch „Za slušné Slovensko“ mali mamičky s deťmi vyhradené vlastné miesto na protestoch? Ako sa vytvorila iniciatíva Mamičky za slušné Slovensko? Je to Matovičova vláda, ktorá nám zobrala základné ľudské slobody. Pripravila o živobytie desaťtisíce ľudí. A teraz nám tu pomaly pozabíja deti?
Fico povedal: „Ak nefunguje bordel, treba vymeniť prostitútky“. Kisku ste našťastie odmietli. Ale, chceli ste naozaj takéto k…y?
To nie je všetko. Branislav Jakubec, člen slovenského paralympijského tímu, ktorý tiež stál pred vodným delom, zdieľal fotografiu staršieho pána, ktorého zasiahol gumový projektil a prederavil mu bundu. Je vari tento dôchodca nebezpečný fašistický vyvrheľ či lúza? Ako týchto protestujúcich ľudí nazvali poniektorí „slušní“ občania? Alebo bol bezpečnostnou hrozbou? (originálny post)
Pravdepodobne išlo o zablúdený projektil, ale aj tak mu prederavil bundu. A keby zasiahli niekoho do hlavy? Do oka? A keby to bolo znovu malé dieťa? Vodné delá, gumové projektily a psovodi. To je tá demokratická vláda Igora Matoviča…
A čo na to hovorí náš blázon z Trnavy?
„Každý, kto hádže po policajtoch dlažobné kocky, si vodné delo zaslúži. “
Nech to je trebárs aj 3 ročné dieťa, ty magor… Malé trojročné dieťa má zlomenú ruku. Dôchodca má prederavenú bundu pri srdci. A tento psychopat zase vypisuje infantilné statusy.
Tu zdieľal komentár, ktorý mu napísal nejaký zúfalý človek, ktorý bol od 1.10 na PN kvôli nejakej diagnóze. Od 5.10. musel byť v izolácií. lebo manželka mala pozitívny kontakt. Od 8.10 je zase v izolácií, lebo manželka bola pozitívna. Neskôr sa stal aj on pozitívnym, čiže ďaľších 10 dní izolácie. Či má aj zdravotné ťažkosti z jeho statusu nebolo jasné. Evidentne, ako rodina majú kvôli dlhej izolácií problémy splácať účty. Matovič zdieľal jeho komentár a napísal tam jediné:
„IQ“
Možno niekedy inokedy by tento „NEXT TIME – ONE TIME“ premiér bol na smiech, cez slzy, no tu ide teraz o život.
Neviem sa ale zbaviť jedného pocitu. V 89-tom v Československu ľud povstal kvôli falošnej správe o mŕtvom študentovi Šmídovi. Štát zabíja naše deti. Nastala Nežná revolúcia. Pritom prvotný impulz zabezpečil Lorencov podriadený agent Šmíd, šedá eminencia Penty. A dnes? Naposledy použil vodné delo Lipšic, pracujúci pre Gorilu, pri protigorilých protestoch (točíme v kruhoch, stále tie isté vzorce). Ale aj to až pod parlamentom a neskoro večer, kedy v dave ostali iba tí najagilnejší. Ale to, čo sa stalo dnes, nepripadá Vám to tak trošku ako cielená provokácia? Alebo, keby ten chlapček ostal s vážnym poškodením hlavy, či naozaj zomrel, myslíte si, že by Matoviča niekto ochránil v tom jeho skolaudovanonom/neskolaudovanom domčeku v Trnave?
Možno je to tým, že v poslednej dobe sa hrá naostro a „Šmídovia“ sú dnes živí, alebo skôr, skutočne mŕtvi. V geopolitike sa hrajú hry, pri ktorých ani tajné služby nevedia komu slúžia. Na Globsecu si hostíme zastupiteľov z Turecka, ktorý na Arménov púšťajú hordy islamských hrdlorezov z ISIL. Apritom z našich daní išlo 750 000 eur na financovanie farebnej revolúcie v Bielorusku. Na dôchodcov, obedy zadarmo a ostatných peniaze nemáme. Naozaj si myslíte, že náš blázon z Trnavy tu má skutočnú moc?
Rubikon bol prekročený a prvá krv preliata. Stret je neodvratný.