01:26
dominikguzman
151.6K
Od piatku režim OTP aj pre cestovanie MHD a vlakom.More
Od piatku režim OTP aj pre cestovanie MHD a vlakom.
ekans
pán @Jan Kandráč kad sa vám tolko páči M rosa, tak ju vzývajte, doteraz tu vystrájate ako pominutý zajac
ekans
vůbec ne, přečtěte si po sobě své komentáře a poté vám to možná dojde
Marieta Ria
Ako informuje refresher.sk režim O-T-P vo vlakoch a autobusoch ešte stále neplatí.

Došlo k tomu, že štát nevie zaviesť režim OTP vo vlakoch a autobusoch, pretože ministerstvo dopravy nedostalo vyhlášku od hlavného hygienika. Úrad verejného zdravotníctva však tvrdí, že na to nemá právomoc. Rezort dopravy na svojom facebooku informoval, že o vydaní vyhlášky sa dohodol s ministerstvom zdravotníc…More
Ako informuje refresher.sk režim O-T-P vo vlakoch a autobusoch ešte stále neplatí.

Došlo k tomu, že štát nevie zaviesť režim OTP vo vlakoch a autobusoch, pretože ministerstvo dopravy nedostalo vyhlášku od hlavného hygienika. Úrad verejného zdravotníctva však tvrdí, že na to nemá právomoc. Rezort dopravy na svojom facebooku informoval, že o vydaní vyhlášky sa dohodol s ministerstvom zdravotníctva.

Uvádza, že je pripravený na urýchlenú aplikáciu tejto vyhlášky do praxe, ale až po vyhláške od hygienika. Úrad verejného zdravotníctva sa snaží v tejto prekérnej situácii nájsť riešenie. Po analýze právneho stavu však musíme konštatovať, že na takýto krok nemáme právomoc. Zákon o ochrane zdravia, ktorý určuje hygienikom kompetencie, nám splnenie tejto úlohy neumožňuje,“ povedala hovorkyňa úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Úrad údajne bude naďalej hľadať spôsoby, ako postupovať aj na ďalej. Pretože ustanovenie, ktoré by sa v tomto prípade mohlo aplikovať, nie je v súlade s ústavou a preto ho nevedia reálne uplatniť v praxi.

HD
Rosllynn
Nejhorší, co můžeme udělat, je být ustrašení a poslušní. Naopak se musíme sjednotit a vzepřít se. Poslušnost vede v tomto případě k otroctví. Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl pes pořádá spolu s dalšími vlasteneckými hnutími a skupinami protestní akce a brání se i jinými způsoby proti covidové totalitě. Tuto neděli bude od 14:00 v Praze na Václavském nám. nahoře u sochy sv. Václava protestní pochod …More
Nejhorší, co můžeme udělat, je být ustrašení a poslušní. Naopak se musíme sjednotit a vzepřít se. Poslušnost vede v tomto případě k otroctví. Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl pes pořádá spolu s dalšími vlasteneckými hnutími a skupinami protestní akce a brání se i jinými způsoby proti covidové totalitě. Tuto neděli bude od 14:00 v Praze na Václavském nám. nahoře u sochy sv. Václava protestní pochod proti povinnému očkování. Nenechme se mýlit, to, co se děje na Slovensku (věřím, že se Slováci sjednotí a vzepřou, věřím, že jsou Vlci a ne ustrašené ovce), přijde brzy i nám, pokud se proti tomu rázně nevzepřeme. Pan Kotleba má pravdu, když říká, že pokud bude člověk myslet a jednat jako otrok, stane se otrokem. Pokud naopak bude myslet a jednat jako svobodný člověk, bude žít ve svobodě. odkaz na stránky hnutí Otevřeme Česko - Chcípl pes je zde otevremecesko.cz
Peter(skala)
toto bude zaujimave, ked pôjdem v MHD a nebudem mak COVID pas, či ma vykážu z autobusu a či budu ochotní sa identifikovať 🤔 ved ked chcu vylučovať cestujucich kvôli identifikačnému (covidpasu), ako nejakí policajti, tak by sa mali aj oni vedieť preukazať svojim identifikačným preukazom a nasledne znašať aj dôsledky svojho konania.

Ked kolaboruju s týmto fašistickým systémom, tak by mali znašať …More
toto bude zaujimave, ked pôjdem v MHD a nebudem mak COVID pas, či ma vykážu z autobusu a či budu ochotní sa identifikovať 🤔 ved ked chcu vylučovať cestujucich kvôli identifikačnému (covidpasu), ako nejakí policajti, tak by sa mali aj oni vedieť preukazať svojim identifikačným preukazom a nasledne znašať aj dôsledky svojho konania.

Ked kolaboruju s týmto fašistickým systémom, tak by mali znašať aj trest za svoj spolupáchajuci zločin.😎
dominikguzman
Radšej by som opäť prekonal covid, než sa dal očkovať, ale žiaľ, tú deltu už po prekonaní alfy nechytis. Veď vidíš, že vôbec niet reči o tom, že by nejaký prekonaný opäť ochorel, len očkovaní a čo ešte neboli chorí. Brat, čo robí v nemocnici neochorel, aj keď jeho zaočkovaní kolegovia ochoreli na Covid.
Peter(skala)
tiež si myslim, že je lepšie prekonať choroby ako sa očkovať sajrajtom, ale na tie kecy maistreamu o tom aká je delta, alga, či ešte nepomenovana omega... by som radšej nedal.

Ved oni ešte stale oblbuju svet tým, že ide o mutacie, pričom su to nové kmene, vyrobene v labakoch a vypustene na rôznych miestach sveta. Pekova to jasne vysvetlila a už jej idu za to po krku.

Jednoznačne s virusmi treba…More
tiež si myslim, že je lepšie prekonať choroby ako sa očkovať sajrajtom, ale na tie kecy maistreamu o tom aká je delta, alga, či ešte nepomenovana omega... by som radšej nedal.

Ved oni ešte stale oblbuju svet tým, že ide o mutacie, pričom su to nové kmene, vyrobene v labakoch a vypustene na rôznych miestach sveta. Pekova to jasne vysvetlila a už jej idu za to po krku.

Jednoznačne s virusmi treba bojovať a nie pred nimi utekať s nejakou čarovnou vakcinou, ale liečivami, ktoré posilnuju imunitu.

Za tie 2 roky som zatial neschytal silnejší vírus ako chripku, pretože mi neodišla chuť ani čuch, ako u iných v rodine. Minulý rok som prekonal niečo, ale ani neviem poriadne čo to bolo, lebo som bol len malatny, ale prešlo to... teraz momentalne ešte doliečujem chripku.
Boli len horučky, bolesti hlavy, upchaty nos, kašel... typická chripka v zimnom období. Prekonam a idem dalej.

Čaj, olej, voda, vitaminy, tepla strava, ... a keby bola väčšia možnosť sviatostného života (ako pred 2 rokmi), tak by to bolo rychlejšie. prijmam to, aby som vedel pochopiť ludí, ktorí trpia nie len chorobami, ale hlavne nedostatkom Sviatostí a to je ten hlavný problem, prečo ludia su chorí a niektorí aj umieraju.
dominikguzman
@Jan Kandráč ja som covid prekonal ešte v januári, takže viem, čo to je. Otec mi na Covid aj zomrel.
Marieta Ria
@dominikguzman O očkovaní ani nerozmýšľaj ako o alternatíve... Ty si covid prekonal, máš imunitu naň a tie obmedzenia prekonáme... týka sa to mnohých, určite nepodľahnúť a nedať sa očkovať za žiadnu cenu. Je to celé zle od začiatku, vývoj, testovanie... Na zle nemôže byť vybudované žiadne dobro a nemôžme súhlasiť so zlom pre tzv spoločné dobro. Čo je raz hriech, bude vždy hriechom, nech to …More
@dominikguzman O očkovaní ani nerozmýšľaj ako o alternatíve... Ty si covid prekonal, máš imunitu naň a tie obmedzenia prekonáme... týka sa to mnohých, určite nepodľahnúť a nedať sa očkovať za žiadnu cenu. Je to celé zle od začiatku, vývoj, testovanie... Na zle nemôže byť vybudované žiadne dobro a nemôžme súhlasiť so zlom pre tzv spoločné dobro. Čo je raz hriech, bude vždy hriechom, nech to prikryjú akýmikoľvek pozlátenými rečičkami. Odjakživa nemalo ani skutočné očkovanie proti chrípke význam, lebo stále coronavírusy mutujú... Vždy sa u nás proti nej očkovalo len okolo 5% ľudí. Tí, čo mali problémové, ťažké diagnózy aj podľahli, žiaľ, na Slovensku to bývalo 800 - 1200 ľudí ročne. Toto je vymývanie mozgov, za každú cenu zaočkovať! Veď hlavnými roznášačmi ochorenia sú práve očkovaní. Syn na VŠ - museli sa testovať každý týždeň a o pár dní po nástupe do školy musel ísť do karantény kvôli tomu, že zaočkovaný spolužiak dostal covid. Tí očkovaní chodili do školy ďalej... pár dní po opätovnom nástupe do školy znovu do karantény pre spolužiačku, ktorá bola zaočkovaná a dostala covid! Tak zdravý, nezaočkovaný do karantény a zaočkovaný voľný prístup do školy!! Teraz ich radšej dali dištančne! Tak o čom to je??
dominikguzman
Ja len hovorím, že kto prekonal a nedal sa očkovať, tak na deltu neochorie. Brat robí v nemocnici, kde to teraz vo veľkom obchádza jeho ockovanych kolegov aj pacientov, ale jemu nič nie je, a aj testy má vždy negatívne, lebo stále, keď tam niekto dostane covid, musia sa všetci testovať. Podľa mňa tie vakcíny vážne oslabujú imunitu po čase, lebo si vezmi, že covid mal mať kúsok z vírusu HIV, …More
Ja len hovorím, že kto prekonal a nedal sa očkovať, tak na deltu neochorie. Brat robí v nemocnici, kde to teraz vo veľkom obchádza jeho ockovanych kolegov aj pacientov, ale jemu nič nie je, a aj testy má vždy negatívne, lebo stále, keď tam niekto dostane covid, musia sa všetci testovať. Podľa mňa tie vakcíny vážne oslabujú imunitu po čase, lebo si vezmi, že covid mal mať kúsok z vírusu HIV, ktorý oslabuje imunitu. A neviem, či práve ten kúsok neobsahoval hrotovy proteín, ktorý má telo po očkovaní vyrábať, a ktorý je sám o sebe toxický. Takže podľa mňa človek, čo prekonal alfu, betu a nedal sa očkovať, deltu nedostane, lebo ho už imunita dokáže ochrániť. Otázny je ten nový omikron variant. To má byť hotový zabijak.
Marieta Ria
Omikron - čiže dva dni nadmerná únava, bolesť svalstva a slabý kašeľ - hotový zabijak!
Peter(skala)
🤭
Freddy Gargamel
Ak to niekto už prekonal a dostal by to zase (čo sa môže stať, podobne ako pri chrípke, nielen kvôli novým mutáciám, ale aj imunita môže byť prechodne oslabená), je veľmi málo pravdepodobné, že by mal ťažký priebeh. Organizmus si občasným kontaktom s vírusom na jeho prítomnosť zvyká, imunitný systém človeka sa adaptuje, o čo vlastne aj ide pri "premorovaní".
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Keď niekto údajne ochorel na "covid" tak jedine iba s falošnými testami, ktoré sa strkajú ľuďom do nosa a obsahujú jedy aby ľudia ochoreli a ešte druhá varianta je od ľudí,ktorí majú v sebe satanské jedovaté "vakcíny" ako biologická zbraň a tak sa stávajú ako časovaná bomba a vypúšťajú zo seba vírusy,jedy, baktérie atď.