Wieczne Odpoczywanie Amen
Homoseksualizm to opętanie

Św. Damiani twierdził, że zdeprawowani zakonnicy powinni być natychmiast pozbawiani funkcji i wydalani z Kościoła.

Zbijał argumenty samych duchownych, którzy twierdzili, że w obliczu zbyt małej liczby zakonników, powinno się pozostawić występnych braci w służbie Bożej.

Święty pisał: „Niektórzy mogą powoływać się na bezpośrednią konieczność i twierdzić, że nie ma …
More
Homoseksualizm to opętanie

Św. Damiani twierdził, że zdeprawowani zakonnicy powinni być natychmiast pozbawiani funkcji i wydalani z Kościoła.

Zbijał argumenty samych duchownych, którzy twierdzili, że w obliczu zbyt małej liczby zakonników, powinno się pozostawić występnych braci w służbie Bożej.

Święty pisał: „Niektórzy mogą powoływać się na bezpośrednią konieczność i twierdzić, że nie ma wystarczającej liczby osób potrzebnych do pełnienia świętych funkcji w Kościele. Odpowiadam im, że zatrzymywanie takich pasterzy będzie prowadzić do nędzy całego ludu. Ich palące żądze doprowadzą do ruiny lud Boży. I chociaż niektórym mogą wydawać się przydatni do głoszenia nauki Kościoła, to jednak w rzeczywistości są to osoby, które będą prowadzić stado na manowce”.

Św. Damiani zapytywał, jakich owoców można się spodziewać po ludziach zaślepionych, którzy stracili swoje „wewnętrzne oczy i nie widzą powagi tego, co zrobili”. Są oni tak zaślepieni, że nie widzą ohydy grzechu sodomii i wyjątkowej jego złośliwości.

Święty przypomniał też, że już na Synodzie w Ancyrze(AD 314 ) przyjęto dwa ważne kanony. W kanonie 16. Ojcowie Kościoła stwierdzili, że świeccy, którzy popełnili grzech sodomii przed 20. rokiem życia nie mogą przyjmować Komunii św. przez 20 lat, a ci, którzy popełnili ten grzech po 20. roku życia nie mogą przystępować do Komunii przez 30 lat. Św. Damiani komentuje, że jeśli świeccy w Kościele pierwotnym byli tak surowo karani, to jaka kara powinna spotkać duchownych poświęconych służbie Bożej?

Św. Damiani dodaje, że kiedy mężczyzna wymusza grzech na innym, to nie jest to tylko „naturalny odruch ciała”, ale „diaboliczny impuls”.

Jego zdaniem homoseksualiści są opętani.

Św. Damiani daje jednak grzesznikom nadzieję i zachęca by szukali miłosierdzia Bożego poprzez radykalne zerwanie z grzechem i szczerą pokutę. Wezwał wszystkich tych, którzy walczą z pożądliwością, aby starali się ją zdusić od razu, gdy tylko się pojawi.
przeciwherezjom
Ks. Oko nie zostanie ukarany. Zakład? Sprawdź @jac505 za jakiś czas. A dlaczego? Bo jest to temat zastępczy. Tak, problem jest prawdziwy, ale w projekcie biskupiej masonerii jest rzucony jak kiełbasa, by wyładować gorliwość większości katolików. W ten sposób odwraca się uwagę od istotnych spraw: zmian w liturgii, profanacji Najświętszego Sakramentu i Krzyża, od zamykania kościołów itp. Ks Oko …More
Ks. Oko nie zostanie ukarany. Zakład? Sprawdź @jac505 za jakiś czas. A dlaczego? Bo jest to temat zastępczy. Tak, problem jest prawdziwy, ale w projekcie biskupiej masonerii jest rzucony jak kiełbasa, by wyładować gorliwość większości katolików. W ten sposób odwraca się uwagę od istotnych spraw: zmian w liturgii, profanacji Najświętszego Sakramentu i Krzyża, od zamykania kościołów itp. Ks Oko to jeden z gorliwców którego działalność jest bardzo na oko wrogom Kościoła.
Krystian N.
Nie jest to temat zastępczy! To walka o władzę. Jeśli ks. Oko może głosić takie treści to znaczy, że istnieje jeszcze drobna ale silna mniejszość, która go chroni. Nie sądzę jednak, że na długo.

PS. Zauważyliscie? "mniejszość" - czyli hetero.
przeciwherezjom
Krystian, no właśnie. Też dałeś się nabrać. To właśnie masoni chcą, byście tak myśleli i tak myśli zdecydowana większość katolików. Jest jak na wojnie. Wróg wali z armat i wysyła trochę wojska w rejon X. Ale to pozory - chce odciągnąć siły wojskowe w rejon X. Jak mu się to uda, zaatakuje w rejon Y na którym mu zależy. I tu tak się dzieje. Już wyjaśniam. Rejon X to gender, homo itd... Żołnierze …More
Krystian, no właśnie. Też dałeś się nabrać. To właśnie masoni chcą, byście tak myśleli i tak myśli zdecydowana większość katolików. Jest jak na wojnie. Wróg wali z armat i wysyła trochę wojska w rejon X. Ale to pozory - chce odciągnąć siły wojskowe w rejon X. Jak mu się to uda, zaatakuje w rejon Y na którym mu zależy. I tu tak się dzieje. Już wyjaśniam. Rejon X to gender, homo itd... Żołnierze wysłani by ściągnąć siły w ten rejon to np ks Oko, O.Rydzyk i większość oficjalnych mediów katolickich. Rejon Y to już powyżej opisałem. Gdyby nie było tej ściemy z X, to wielu z was trochę by reagowało na wylaną wodę święconą na ograniczanie liczby ludzi w kościołach itd. A tak dajecie się omamić.
jac505
Za takie słowa ks. Oko zostanie pewnie wkrótce solidnie ukarany, ponieważ pewnych biskupów i kapłanów porównał do diabła. Ale w uzasadnieniu nałożonej kary wezmą zupełnie inne słowa, aby nie nagłaśniać jego słów o homoseksualnych kapłanach, pedofilach. Módlmy się za kapłanów !
Weronika....S
Gdyby miał być ukarany już dawno by to nastąpiło. Takie poglądy głosi od lat. To raczej tylko powtórka...
jac505
Ale wcześniej nie uczynił takiego jak teraz porównania i za to mogą mu odebrać prawo głosu publicznego, przy czym jak napisałem, podadzą zupełnie inny powód aby nie nagłaśniać bardzo brzydkich spraw wśród hierarchów, kapłanów. Pozdrawiam
Krystian N.
Ks . Oko robi dobrą robotę. Szkoda, że nie wspomina nic o homoświcie wokół naszego F1. A jest ona potężna.
np. kard. Schonborn - autor nowego katechizmu kościoła - znany z przyjmowania wesołków w swojej kardynalskiej rezydencji.
Weronika....S
Ks. Oko raczej akceptuje i tłumaczy Franciszka. Kiedyś napisałam do niego email i odpowiedział mi w stylu całkowitej solidarności z Franciszkiem, a może nawet i fascynacji.
Krystian N.
Nie może go zaatakować. To jasne. Gdyby to zrobił najechałaby na niego ciężarówka ze żwirem.
MementoMori+++
To nie księża tylko masoni w stroju księży
Weronika....S
Obecnie młodzi kapłani również nie mają dobrego startu. Ich posługę niszczy sekta kowidian, która rozpanoszyła się globalnie w świecie. Dostosowanie posoborowe do świata, aggiornamento, osiągnęło granice niemożliwego do przywidzenia wcześniej absurdu, gdy kapłani i wierni prezentują się ,,na rozkaz masonów,, jako uzbrojeni w maski, jednak nie przed takim wrogiem jaki rzeczywiście nam i światu …More
Obecnie młodzi kapłani również nie mają dobrego startu. Ich posługę niszczy sekta kowidian, która rozpanoszyła się globalnie w świecie. Dostosowanie posoborowe do świata, aggiornamento, osiągnęło granice niemożliwego do przywidzenia wcześniej absurdu, gdy kapłani i wierni prezentują się ,,na rozkaz masonów,, jako uzbrojeni w maski, jednak nie przed takim wrogiem jaki rzeczywiście nam i światu zagraża.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
"....Niestety, w wielu diecezjach przejęli już pełnię władzy." CZYLI WSZĘDZIE JUŻ DZIAŁA MASOŃSKA SYNAGOGA SZATANA !