20:30
Tłuszcz nie jest winien! u-Zdrowienie przez jedzenie Jedzenie tłuszczu nie powoduje tycia, wręcz przeciwnie, sprawia, że organizm zmienia się w machinę spalającą tłuszcz. Dieta ketogeniczna (tłuszczo…More
Tłuszcz nie jest winien! u-Zdrowienie przez jedzenie

Jedzenie tłuszczu nie powoduje tycia, wręcz przeciwnie, sprawia, że organizm zmienia się w machinę spalającą tłuszcz. Dieta ketogeniczna (tłuszczowa) jako antidotum na... podwyższony cholesterol. Cholesterol jest niezbędnym składnikiem organizmu: jest m.in. budulcem hormonów i paliwem dla mózgu. Istnieje jedna frakcja cholesterolu LDL, która jest naprawdę szkodliwa: to gęste, twarde cząstki glikowanego LDL. Cholesterol jest szkodliwy jedynie "w towarzystwie" cukrów prostych. Niski poziom cholesterolu wiąże się m.in. z ryzykiem demencji w starszym wieku. Mózg działa o wiele sprawniej karmiony ciałami ketonowymi. Dieta ketogeniczna pomocna przy wielu zaburzeniach działania mózgu, m.in. epilepsji (padaczce) czy glejaku.
CÓRKA MARYI
Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania się, który polega na ograniczeniu ilości węglowodanów do niezbędnego minimum. Dzięki temu u osób ją stosujących głównym źródłem energii dla organizmu są tłuszcze (a nie glukoza). Prowadzi to do rozwinięcia się stanu ketozy, czyli zwiększenia poziomu ciał ketonowych.