Lietadlá letiace na Zem dokazujú plochú Zem

Ak by Zem bola guľatá, potom by lietadlá z vesmíru pristávali na severnej pologuli predkom nadol, kým na Južnej pologuli by pristávali predkom nahor. Na plochej Zemi by pristávali iba predkom nadol.

Bližšie znázornené je to na tomto obrázku. Pri pristávaní predkom nadol by pohľad z pilotného okna vyzeral ako na obrázku, a lietadlo by smerovalo predkom nadol. Pri pristávaní predkom nahor by to však bolo presne naopak. Lietadlo by pristávalo predkom nahor, a obraz letiska by videlo OBRATENE o 180 stupňov ! Toto sa však v súčastnosti nedeje.
David Novák
Neustále je vše přitahováno k jádru.... taskže máte stále nebe nad hlavou.. Pokud by jste se ale prokopalo komo skrzx zemí, a projel v nějaké kapsli, projel by jste, pokud by jste měl nohy dole, nohami nahoru.....
Peter(skala)
tu si treba položiť otazku, prečo zdravotnici vpichuju ihlu do žili ŠIKMO a NIE PRIAMO?
Odpoved je presne z toho isteho dôvodu, prečo piloti pristávaju ŠIKMO na Zem a to preto, lebo je menší ODPOR.
Znovuzrodený kresťan
@Peter(skala) Pointa článku nebola o tom ako pristávať na lietadlovej dráhe, či šikmo, alebo priamo, ale o tom, že pri pristávaní na južnej pologule, by lietajúci stroj musel pristávať predkom nahor, videl by všetko obrátene a musel by spraviť 180 stupnovu piluetu aby svoj stroj nasmeroval na letisko..
Peter(skala)
potom je otazne prečo si mysliš, že gravitacia ma za nasledok len to, že človeka udržiava na zemi a nie aj to, že NEMA pocit, žeby bol obratene?
Znovuzrodený kresťan
@Peter(skala) No ved si to uvedme na príklade. Ak by teda vesmirny stroj pristával na južnu pologulu, gravitácia by ho automaticky otočila o 180 stupnov ? Alebo ako presne si to predstavujete ?
Peter(skala)
kedže gravitacia je na celej Zemegule, tak tam, kde by pristával, tam by ho priťahovalo, či už na južnom alebo svernom pole atd... všade ho priťahuje gravitacia.
Tomáš ako s loptou - je jedno ako ju hodiš, Zem ju pritiahne, či ju hodiš na južnom alebo severnom pole a dokonca na hociaký bod lopty.More
kedže gravitacia je na celej Zemegule, tak tam, kde by pristával, tam by ho priťahovalo, či už na južnom alebo svernom pole atd... všade ho priťahuje gravitacia.

Tomáš ako s loptou - je jedno ako ju hodiš, Zem ju pritiahne, či ju hodiš na južnom alebo severnom pole a dokonca na hociaký bod lopty.
Znovuzrodený kresťan
@Peter(skala) Ja tu hovorím o otočení a nie o pritiahnutí. Ano pritiahla by ho, ale neotočila by ho o 180 stupnov ten stroj...
Peter(skala)
a to si ako na to prišiel?
Znovuzrodený kresťan
@Peter(skala) Ved to skúste znázorniť na obrázku ako by to lietadlo otočilo o 180 stupnov gravitácia a sami pritom pohlade uvidíte že to je nezmysel.
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria To snád neni možný skor to, ako neviete pochopiť tomu na čo sa pýtam... Ked je Zem ako guľa v trojrozmernom priestore, potom sa dá pristáť na Zem aj z dolu na hor.
8 more comments from Znovuzrodený kresťan
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Hmm tak to znázornite na obrázku, čo konkrétne je chybné, lebo takto vám je ťažko rozumieť čo máte presne na mysli...
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Ale ved naša Zem je 3 rozmerná, a vznášajúca sa v priestore, takže je samozrejmé, že existuje aj "dolu".
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Znázornite mi to na obrázku ako si také pristánie na Zemi predstavujete.
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Ja vám dávam svoje znázornenie. Ak máte správnejšie znázornenie, sem s ním
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria O tom ako lietajú lietadlá zo Zeme sme sa tu nebavili, tak tu nemiešajte hrušky s jablkami.
"Obrázky ti malovat fakt nebudu"
No jasne, ved ked konšpiráciu o ktorej hovoríte neexistuje, tak je pochopiteľné že sa nedá znázorniť. Ako totiž znázorniť niečo čo sa nedá znázorniť, kedže to neexistuje ? Takže nečudo že sa nákresu situácie vyhýbate ako čert krížaMore
@Maria Maria O tom ako lietajú lietadlá zo Zeme sme sa tu nebavili, tak tu nemiešajte hrušky s jablkami.

"Obrázky ti malovat fakt nebudu"

No jasne, ved ked konšpiráciu o ktorej hovoríte neexistuje, tak je pochopiteľné že sa nedá znázorniť. Ako totiž znázorniť niečo čo sa nedá znázorniť, kedže to neexistuje ? Takže nečudo že sa nákresu situácie vyhýbate ako čert kríža
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Iste, na nič nehovoriace výlevy ste mali desiatky minút času, no na jeden znázornujúci obraz čas nemáte... Hovorí vám niečo pokora ? No asi nie... no ale pametajte, je to len na vašu škodu, vy skončíte v pekle, a budete sa Bohu zodpovedať za vaše povýšenecké správanie a nespravodlivé súdenie.
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Skončíte v pekle pretože súdite nespravodlivo, a správate sa bez pokory a povýšenecky, ako farizej. A o tom že veríte viac ateistickým vedcom než Božiemu slovu, to je další hriech.
Znovuzrodený kresťan
@Maria Maria Zidovské slovo pre guľu, je iné než ktoré sa používa v biblii pre kruh. Mimochodom, azda všetky preklady, dokonca aj ten váš katolícky preklad používa výraz "zemekruh". Tak držíte sa aspon vášho katolíckeho prekladu ? Alebo aj z toho si už len vytrhávate to čo sa vám hodí ?
David Novák
Stoupání letadla se zastaví, , mimo jiné, díky řídkému vzduchu.... Ve výšce 12,5 km je už jen 20% vzduchu.... To mimo jiné ukazuje i na nesmyslnost údajné kopule.... I vzduch je přitahován gravitační silou.... Raketa musí dosáhnout takové rychlosti, aby se udržela na orbitě... Neustále se od Země vzdaluje a současně padá.... To způsobuje stav bez tíže... Tím že padání a vzdalování se …More
Stoupání letadla se zastaví, , mimo jiné, díky řídkému vzduchu.... Ve výšce 12,5 km je už jen 20% vzduchu.... To mimo jiné ukazuje i na nesmyslnost údajné kopule.... I vzduch je přitahován gravitační silou.... Raketa musí dosáhnout takové rychlosti, aby se udržela na orbitě... Neustále se od Země vzdaluje a současně padá.... To způsobuje stav bez tíže... Tím že padání a vzdalování se od Země je v rovnováze, udržuje se na orbitě.... Znalosti dávných předků 2500 let zpět, řekové stanovili poloměr Země a vzdálenost Slunce a měsíce, sice s chybami, ale ty byly dány jen nepřesností měření, nikoli výpočtem.... Je smutné je, že vyznavači placaté země mají menší znalosti, než vzdělaní Řekové 2500 až 2800 let zpátky,.... Proč neexistuje žádný fyzik a matematik placaťák??? Přitom, když vyznavač placaté Země ani nechápe, že mno
žství vzduchu klesá s nadmořskou výškou..... A domnívá se, že je potřeba kopule, aby vzduch neunikl, to opravdu vyvolíví shovývavý úsměv
Tomek P
No konecne dalsie uvahy uz som na vas myslel kde ste a s akym dalsim argumentom pridete
Metod
Znovuzrodený, Ty si ale magor
Znovuzrodený kresťan
@Metod Vy ste zase král trollov. A vopred vám hovorím že vaše výkriky do tmy, tu nikoho nezaujímajú. Nemáte argumenty, tak tu len ukazujete svoj primitivizmus.
TerezaK
TerezaK
Duchu Svatý, prosím, raď !"
Freemason reveals and explains the shape of the earth - YouTube
Zednář odhaluje a vysvětluje tvar Země
Zde se můžeme podívat, jak svobodný zednář odhaluje a podrobně vysvětluje tvar Země.More
Duchu Svatý, prosím, raď !"

Freemason reveals and explains the shape of the earth - YouTube

Zednář odhaluje a vysvětluje tvar Země

Zde se můžeme podívat, jak svobodný zednář odhaluje a podrobně vysvětluje tvar Země.
Agent0
Musím si dát pár piv abych pochopil hranatou Zemi... vlastně plochou pochopil..Poradte mi co se stane, když přijdu na konec země tak spadnu na mesic ? Kde je konec Ploché země? S proč je den a noc?
TerezaK
Agent0Jsou tam obrovské ledové valy, když je filmována Antarktida, což je údajně okraj, je zajímavé, že nění vidět, že by se stáčela do kruhu dovnitř, ale vně -tedy, že tvoří okraj kolem plochy. Ale nebyla jsem tam, tk fakt nevím.
TerezaK
2 more comments from TerezaK
TerezaK