lt.news
6

Sidnėjaus arkivyskupas perspėja dėl "teisinio karo" prieš krikščionis

Sidnėjaus arkivyskupas monsinjoras Anthony Fisheris įspėjo apie laipsnišką religijos laisvės nykimą Australijos sveikatos apsaugos, švietimo ir kitose visuomenės srityse.

Kalbėdamas portalui CatholicNewsAgency.com (birželio 10 d.), A. Fisheris atkreipė dėmesį į teisinės sistemos instrumentalizavimą siekiant pakenkti priešui ("lawfare") ir "daugybę kitų pavyzdžių, kai mūsų federalinė ir valstijų vyriausybės imasi religijai priešiškų teisėkūros ar politikos priemonių".

Pastaraisiais metais šis procesas gerokai paspartėjo, o režimas netgi nusitaikė į tylią maldą viešose vietose.

"Žvelgdami į gyvybės klausimus, pastaraisiais metais matome visišką abortų dekriminalizavimą, o kai kuriose valstijose reikalaujama, kad sąžinės prieštaravimų turintys medikai vis tiek nukreiptų pacientę pas abortą atliekantį gydytoją."

Abortams suteikta "ypatinga apsauga, o daugelyje valstijų net tyli malda 500 pėdų (150 metrų) atstumu nuo abortų klinikos dabar laikoma nusikaltimu".

"Kitoje gyvenimo pusėje taip pat įteisinta eutanazija, ir nors gydytojai neprivalo dalyvauti eutanazijoje ir savižudybėse su pagalba, katalikiški slaugos namai trijose valstijose privalo vietoje priimti mirties komandas, kad pacientui galėtų suteikti mirtinus vaistus."

Atkreipdamas dėmesį į režimo priverstinį katalikų valdomos Kalvarijos ligoninės Kanberoje perėmimą 2023 m., Fišeris šį atvejį apibūdino kaip akivaizdžiausią kišimąsi į Bažnyčios misiją pastaruoju metu.

Australijoje kas penktas mokinys lanko katalikiškas mokyklas, tačiau vadinamaisiais "antidiskriminaciniais" [= prieš religiją nukreiptais] įstatymais siekiama neleisti joms "veikti pagal katalikišką etosą". Tai turi įtakos jų galimybėms įdarbinti darbuotojus ir be išlygų pateikti katalikišką mokymą.

Be to, neseniai buvo pateiktos biurokratinės rekomendacijos, pavyzdžiui, atimti iš religinių institucijų labdaros statusą. Tai sužlugdytų Bažnyčios galimybes teikti švietimo, sveikatos ir socialines paslaugas.

Vaizdas: Anthony Fisher, Facebook.com, AI vertimas