tr.news
14

Sekizinci Emir: Washington Başpiskoposunun Yalanı Ortaya Çıktı

İster inanın ister inanmayın: Washington Başpiskoposu Wilton Gregory, Beyaz Saray tarafından kamuoyuna açıklandığı 1 Haziran'a kadar Trump'ın 2 Haziran'da gerçekleştirdiği Washington'daki Aziz II. Ioannes Paulus Kilisesi ziyaretinden "haberdar değilmiş".

CruxNow.com sitesi, Gregory'nin "hiçbir şey" bilmediğini "bağımsız olarak doğruladı".

Ama gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu var. Eşcinsel olan Beyaz Saray basın sözcüsü Judd Deere, 8 Haziran'da CatholicNewsAgency.com sitesine Başpiskopos Gregory'nin ziyaretten "bir hafta önce" etkinliğe davet edildiğini doğruladı. Gregory, "diğer ziyaretleri nedeniyle" teklifi reddetti.

CatholicNewsAgency.com [Deere'den] 30 Mayıs tarihli Gregory'nin ofisince kaleme alınan mektuba ulaştı. Mektupta şöyle deniyor: "2 Haziran 2020 Salı günü Aziz II. Ioannes Paulus Kilisesi'nde düzenlenecek Uluslararası Din Özgürlüğü etkinliğine nazik davetiniz için teşekkür ederiz."

Mektup, başpiskoposun "Katolik Üniversitesi ziyaretine önceden karar verdiğini ve maalesef reddedemeyeceği" şeklinde devam ediyor.

CatholicNewsAgency.com sitesinin başka bir kaynağına göre, Gregory ayrıca 29 Mayıs Cuma akşamı bir Beyaz Saray personeli ile bizzat görüştü ve etkinliğe katılamayacağı için pişmanlıklarını aktardı.

#newsQgweklteqo