csk.news
23K

František chce "napätie" medzi nemeckými biskupmi

Nemeckí biskupi ukončili svoju týždňovú návštevu Ad Limina 19. novembra a - čo je nezvyčajný postup - vydali spoločné komuniké so Svätou stolicou.

Kardináli kúrie Ladaria (viera), Ouellet (biskupi) a Parolin (štát) vyjadrili obavy "z metódy, obsahu a návrhov" nemeckej synody.

Predložili návrhy v prospech "jednoty" Cirkvi a jej "evanjelizačného poslania", ktoré od II. vatikánskeho koncilu existuje len na papieri. Ich návrh na dočasné pozastavenie synody Nemci odmietli.

František bol prítomný na dvojhodinovom stretnutí biskupov s kúriou bez toho, aby zasiahol. Zvyčajne na takýchto stretnutiach prednáša verejný príhovor. Mal sa zúčastniť na ďalšom stretnutí medzi biskupmi, ale nevystúpil.

Pasovský biskup Stefan Oster, "konzervatívec", na Facebooku.com napísal, že Vatikán neurobil žiadne ústupky. Videl jasne protichodné postoje k homosexualite a [neplatnému] sväteniu žien.

Predsedajúci nemecký biskup Bätzing na tlačovej konferencii povedal, že schizma nikdy neprichádzala do úvahy [pretože Cirkev v Nemecku je cirkevná daňová inštitúcia, ktorú pri živote udržiavajú dobre platení nájomníci]. "Sme katolíci a zostaneme nimi ALE chceme byť inak katolíkmi," odmaskoval sa.

Bätzing povedal, že František "povzbudil" nemeckých biskupov, a keď medzi sebou prezentovali rôzne postoje, "dal nám jasne najavo, že napätie je potrebné". František vie, že zjednotený protivník je nebezpečný.

Obrázok: © Pressefotos: Deutsche Bischofskonferenz/Matthias Kopp/Daniela Elpers, #newsTuddywpcqh

dyk
Pápež to necháva na Ducha Svätého. Vie, že nemecký biskupi a nemecký národ, zažívajú úpadok ktorý si neuvedomujú. Ako hlúpi človek, ktorý si myslí, že jeho hlúposť je vlastne múdrosťou hodnotu nasledovania.
Metod
Tradíciu treba dodržať, že Lutherko....