tommy1
1571

OJCIEC ŚW. FRANCISZEK POWIEDZIAŁ, ŻE STAROŚĆ MOŻE STAĆ SIĘ „APOLOGIĄ” WIARY, UKAZUJĄC POWODY NASZEJ NADZIEI

10 sierpnia 2022

Podczas cotygodniowej audiencji Papież kontynuował dziś serię katechez poświęconych starości. Biskup Rzymu wskazał, że w tym okresie życia bardziej zrozumiałe staje się prawdziwe przeznaczenie życia, którym jest przebywanie w świecie Boga.

Ojciec św. Franciszek powiedział, że starość jest etapem najbardziej odpowiednim do tego, by szerzyć nowinę o życiu, które jest przygotowaniem do ostatecznego spełnienia.

– Nasze istnienie na ziemi to okres wprowadzenia w życie, które znajduje spełnienie jedynie w Bogu. Jedynie w Bogu życie odnajduje swoje doskonalenie. Jesteśmy niedoskonali od początku i pozostajemy niedoskonali do końca. W spełnieniu Bożej obietnicy relacja ta ulega odwróceniu. Boża przestrzeń, którą Jezus przygotowuje dla nas z wielką troską, przewyższa okres naszego doczesnego życia. Starość przybliża nadzieję na to spełnienie. Starość zna definitywnie znaczenie czasu i ograniczenie miejsca, w którym przeżywamy naszą inicjację – zaznaczył papież Franciszek.

Tradycyjnie Ojciec Święty Franciszek pozdrawiał też pielgrzymów. Polakom życzył, „aby okres wakacji był czasem odpoczynku, ale również okazją do ożywienia więzi z Bogiem i z ludźmi”. Nie zaniedbujcie codziennej modlitwy, niedzielnej Eucharystii i dzielenia czasu z innymi – apelował Papież.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty po raz kolejny poprosił o modlitwę za cierpiący naród ukraiński.


RIRM

drukuj

Tagi: papież Franciszek

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Udostępnij

Zobacz także


tommy 1
Nasze istnienie na ziemi to okres wprowadzenia w życie, które znajduje spełnienie jedynie w Bogu. Jedynie w Bogu życie odnajduje swoje doskonalenie. Jesteśmy niedoskonali od początku i pozostajemy niedoskonali do końca. W spełnieniu Bożej obietnicy relacja ta ulega odwróceniu. Boża przestrzeń, którą Jezus przygotowuje dla nas z wielką troską, przewyższa okres naszego doczesnego życia. Starość …More
Nasze istnienie na ziemi to okres wprowadzenia w życie, które znajduje spełnienie jedynie w Bogu. Jedynie w Bogu życie odnajduje swoje doskonalenie. Jesteśmy niedoskonali od początku i pozostajemy niedoskonali do końca. W spełnieniu Bożej obietnicy relacja ta ulega odwróceniu. Boża przestrzeń, którą Jezus przygotowuje dla nas z wielką troską, przewyższa okres naszego doczesnego życia. Starość przybliża nadzieję na to spełnienie. Starość zna definitywnie znaczenie czasu i ograniczenie miejsca, w którym przeżywamy naszą inicjację.