Clicks1.1K
pl.news
2

"Piekielny hałas" dobył się z watykańskiej posiadłości w Londynie

Luksusowe mieszkanie Watykanu przy Hans Place (Chelsea), jednym z najdroższych adresów w centrum Londynu, stało się przedmiotem skarg okolicznych mieszkańców, donosi FT.com (17 lipca).

Sąsiedzi skarżyli się lokalnej radzie, a nawet londyńskiemu nuncjuszowi na "piekielny hałas" spowodowany późnymi nocnymi spotkaniami, w których uczestniczyli DJ-e.

O zakupie mieszkania i kilku innych luksusowych londyńskich nieruchomości w 2014 roku zadecydował Franciszek, a transakcje nadzorowała jego prawa ręka, arcybiskup Giovanni Angelo Becciu. Nieruchomości zostały opłacone pieniędzmi ze świętopietrza i są utrzymywane za pośrednictwem spółek fasadowych na Jersey.

Obecnie niezamieszkany apartament o powierzchni 9000 stóp kwadratowych posiada duży ogród i kryty basen utworzony w ramach wielomilionowej renowacji. Jest on reklamowany do wynajęcia za £30,000 tygodniowo.

Firma zarządzająca watykańską nieruchomością nie została oskarżona o żadne wykroczenia i stwierdziła, że "nie przewiduje ponownego wystąpienia żadnych problemów".

#newsSetzbwvery
Piotr2000
W ramach wykorzystania ofiar ludzi wierzacych, jakie plyna do Watykanu, kilka lat temu Watykan zakupil w centrum Rzymu budynek z sidziba najwiekszego we Wloszech klubu homoseksualnego. Zdaje sie, ze stalo sie to jeszcze za Benedykta XVI, ale nie ma zadnych informacji, aby jego nastepca, Franciszek, zrezygnowal z tej posiadlosci.
. Leliwa
Skoro można sobie wynająć apartament luksusowy za 30 000 funtów to nie po to aby sie w nim przespać , tylko na imprezę.