uk.news
19

Індія: Священиків, які святкують спиною до Бога, відлучили від церкви

Верховний Архиєпископ Рафаель Таттіл, 68 років, з Ернакулам-Ангамалі сиро-малабарського обряду, Індія, висунув ультиматум (3 липня), сказавши своїм священикам, щоб вони або прийняли літургійний компроміс, або зіткнулися з відлученням від Церкви.

Це останній розвиток подій у довготривалій, запеклій літургійній суперечці, яка загострилася після того, як Сиро-Малабарський Синод у 2021 році вирішив запровадити єдину літургію.

Компроміс передбачає, що Літургія Слова буде звершуватися, дивлячись на людей, а Євхаристійна Жертва - перед обличчям Бога.

Противники реформи хочуть, щоб всю Літургію очолював священик, дивлячись на людей, як це робилося незаконно протягом 50 років. Вони заявили, що не будуть виконувати ультиматум, повідомляє UcaNews.com.

Вони навіть запропонували відокремитися від архиєпархії і заснувати на тій же території нову прелатуру, пов'язану з Римом.

Мирянам, які відвідають Євхаристію з 4 липня, яка не служиться згідно з компромісом, погрожують, що вони не виконають свій недільний обов'язок.

Всі інші 34 єпархії сиро-малабарського обряду прийняли компроміс.

Зображення: Raphael Thattil © wikicommons, CC BY-SA, Переклад зі штучним інтелектом