Clicks39
uk.news

Франциск каже, що його "віра" потребує сумнівів

В новій книзі-інтерв'ю Папа Франциск висловився як послідовник помилкової віри, а саме заявив, що "віра без сумніву не може прогресувати".

Інтерв’ю було записане його другом, отцем Марко Поцца, і частково опубліковано на Corriere.it (28 лютого).

На відміну від Франциска, католицька доктрина, викладена в Римському катехизисі, пояснює, що «віра повинна виключати всі сумніви». Яків 1: 6 порівнює того, хто сумнівається, з "морським прибоєм, загнаним і розкиданим вітром".

Джерелом помилки Франциска є плутанина між "сумнівами" та "досвідом" відмови від Бога, що також може бути знайдено в "Житті святих".

Виходячи з цієї плутанини, Франциск вважає, що християнину, який ніколи не переживав сумнівів, чогось "не вистачає": "Віра без цих випробувань змушує мене сумніватися, що це справжня віра". Це твердження не підтверджено ні Біблією, ні серйозними духовними авторами.

З іншого боку, Франциск називає потоп результатом "Божого гніву", використовуючи, таким чином, концепцію, з якою не погоджуються його богослови. Він наголошує на необхідності дбати про творіння Господу, адже протилежне може призвести до чергового «потопу», хоча Бог говорить у Бутті 9:11, що другого потопу не буде.

Зображення: Marco Pozza © Vatican Media, #newsLbykejgqxd