Clicks4.8K

Wiadomości GloriaTV

Wiadomości Gloria.TV
Papież o podróży do Ziemi Świętej Dwa marsze przeciwko jednemu Kolejny rabin broni papieża Żeby aborcja była nie do pomyślenia Watykan Przypomnienie zakończonej dwa dni temu podróży do Ziemi Świę…More
Papież o podróży do Ziemi Świętej
Dwa marsze przeciwko jednemu
Kolejny rabin broni papieża
Żeby aborcja była nie do pomyślenia

Watykan

Przypomnienie zakończonej dwa dni temu podróży do Ziemi Świętej było głównym tematem rozważań Benedykta XVI przed modlitwą Regina Caeli. Papiez podziekowal organizatorom pielgrzymki jak rowniez osobom ktore wspieraly go w tym czasie swoja modlitwa.
"Ziemia Święta, symbol miłości Boga do Jego ludu i całej ludzkości, jest też symbolem wolności i pokoju, których Bóg pragnie dla wszystkich swych dzieci." podkreslil ojciec swiety
Na zakończenie papież zaapelował o przerwanie ognia i przywrócenie pokoju w Sri Lance.

Polska

W sobote 16 maja w Krakowie odbyly sie jednoczesnie 3 manifestacje: Marsz Tolerancji, Marsz Normalnosci oraz Marsz Tradycji i Kultury.
Swiadkowie tych wydarzen podkreslaja brutalność policji; gdy jeden z protestujących przeciw perwersji homoseksualnej został obezwładniony przez dwóch funkcjonariuszy za rzucanie w uczestników Marszu Tolerancji jajkami oraz innymi przedmiotami, nagle oprócz wcześniej wspomnianych znalazło się nad nim ponad 15 innych policjantów, którzy z nieukrywaną nienawiścią przycisnęli go do ziemi i w krzykach protestu mieszkańców Krakowa odprowadzili do furgonetki. O innym incydencie mówią demonstranci; według ich relacji, księdza, który protestował przeciwko promocji homoseksualizmu w Polsce policja skatowała do takiego stanu, że potrzebna była interwencja sanitariuszy.

Stany Zjednoczone

We wczorajszym wydaniu The Wall Street Journal rabin Yechiel Eckstein, założyciel Międzynarodowego Bractwa Żydów i Chrześcijan, bronil papieza benedykta XVI.
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ten Papież otacza głębokim szacunkiem judaizm i stanowczo opowiada się za bezpieczeństwem dla państwa Izrael – napisał.
Na wstępie artykułu wyznaje on, że papieską podróż do Ziemi Świętej odbiera bardziej pozytywnie niż wielu Izraelczyków. Należał bowiem do delegacji, która witała Benedykta XVI na lotnisku w Tel Awiwie. Niestety – pisze rabin Eckstein – wielu izraelskich polityków i zwierzchników religijnych odmówiło udziału w uroczystości powitalnej. Gdyby towarzyszyli mu w jego podróży, usłyszeliby, jak potępia negowanie Holokaustu i antysemityzm, a także widzieliby, jak modli się pod Ścianą Płaczu”.

Kanada

Ponad 12 tys. ludzi maszerowało 14 maja w Ottawie w obronie życia i manifestowało przed parlamentem. Wydarzenie zorganizowano w 40. rocznicę zatwierdzenia przez rząd Kanady ustawy o dopuszczalności aborcji. Przez 40 ostatnich lat zabito w Kanadzie ponad 3,5 mln istnień ludzkich.
W manifestacji wzięło udział 12 przedstawicieli parlamentu. Poseł Jeff Watson oswiadczyl
„Troje z siedmiorga poczętych dzieci nie doczeka swoich narodzin. – Nie wystarczy, aby aborcja w Kanadzie była nielegalna, musimy zagwarantować prawa, na mocy których aborcja w naszym kraju będzie nie do pomyślenia”.