Clicks8
lv.news

Benedikts XVI: “Nav divu pāvestu - pāvests ir tikai viens”

"Nav divu pāvestu. Pāvests ir tikai viens", vājais Benedikts XVI, kurš joprojām ir pietiekami spēcīgs, lai sniegtu intervijas oligarhu plašsaziņas līdzekļos, teica Corriere della Sera 27. februāra sanāksmes laikā, vienlaikus viegli uzsitot ar plaukstu uz roku balstiem, lai pastiprinātu viņa vārdus.

Viņa atkāpšanās bija “grūts lēmums”, viņš teica: “Es to izdarīju ar visu sirdsapziņu un domāju, ka rīkojos pareizi. Daži no maniem draugiem, kas ir nedaudz ‘fanātiski’, joprojām ir dusmīgi, viņi nevēlējās pieņemt manu izvēli. Es domāju par sekojošajām sazvērestības teorijām: daži teica, ka tas noticis Vatileaks skandāla dēļ, citi - geju lobija dēļ, citi - konservatīvā Lefebvrianas teologa Ričarda Viljamsa gadījuma dēļ. Viņi nevēlas ticēt apzinātai izvēlei. Bet mana sirdsapziņa ir tīra.”

Par jauno Itālijas premjerministru Mario Dragi: "Cerēsim, ka viņš spēs atrisināt krīzi, viņš ir cilvēks, kurš arī Vācijā tiek augstu vērtēts."

Par Džo Baidenu: “Tā ir taisnība, viņš ir katolis un vērīgs” un ka “viņš personīgi ir pret abortiem (ak!)”.

Benedikts arī norāda, ka "būdams prezidents, viņš mēdz sevi demonstrēt nepārtraukti ar Demokrātiskās partijas līniju .... Un attiecībā uz dzimumu politiku mēs joprojām īsti nesaprotam, kāda ir viņa nostāja (ak!)".

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsYldanjpuev