Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.2K
csk.news
3

Cielený únik informácií: Záverečný dokument synody žiada zrušenie celibátu, „štúdia“ diakoniek

Návrh záverečného dokumentu Amazonskej synody chce ukončiť celibát, informujú správy InfoVaticana.com (21. októbra).

Anonymný otec zo synody povedal, že návrh dokumentu cirkuluje v úzkych kruhoch.

Podľa neho neboli zahrnuté [neplatné] diakonky, pretože František povedal, že diakonát je súčasťou sviatosti svätých a vyhradený mužom. Napriek tomu sa navrhuje ďalší „dialóg“ a „štúdie“.

V texte sa navrhuje zrušenie celibátu v Amazonskom regióne s cieľom vytvoriť viac eucharistie, hoci súčasným eucharistujúcim sa veľmi dobre nedarí.

Nakoniec dokument žiada „vytvorenie“ Amazonského liturgického obradu, dokonca v porovnaní so starými liturgickými rodinami.

Avšak, ženatý a operený kňazi nezastavia exodus Amazonského ľudu od pohanizovanej a sekularizovanej cirkvi.

#newsYlpzyilvfi
Zaverečný dokument zo Synody o Amazonie sa má zverejniť 25-27.10.2019
Podľa neho neboli zahrnuté [neplatné] diakonky, pretože František povedal, že diakonát je súčasťou sviatosti svätých a vyhradený mužom
Caesar
Panna Mária sv. Brigite Švédskej o celibáte:
Neapolský biskup povedal, že keby bol Pápežom, tak by dovolil sa klerikom ženiť, lebo bolo vidno, že kňazi vo väčšine prípadov nedorástli na to, aby sa bránili pokušeniam tela a popri celibáte sa dopúšťali množstva hriechov.
Tu sa mi počas modlitby zjavila Panna Mária a povedala, aká odporná je taká myšlienka celému nebeskému dvoru. pretože kňazi sa …
More
Panna Mária sv. Brigite Švédskej o celibáte:
Neapolský biskup povedal, že keby bol Pápežom, tak by dovolil sa klerikom ženiť, lebo bolo vidno, že kňazi vo väčšine prípadov nedorástli na to, aby sa bránili pokušeniam tela a popri celibáte sa dopúšťali množstva hriechov.
Tu sa mi počas modlitby zjavila Panna Mária a povedala, aká odporná je taká myšlienka celému nebeskému dvoru. pretože kňazi sa svojimi rukami dotýkajú Najsvätejšej Sviatosti, najsvätejšieho Tela nášho Pána Ježiša Krista. Ako by to smeli, keby sa sami nesnažili o čistotu? Pápež, ktorý by dovolil kňazom manželstvo, bol by od Boha prekliaty tak, ako človek, ktorému pre jeho konanie vypichnú oči, vyrežú jazyk, pery, nos i uši, odseknú ruky a nohy a ktorého napokon hodia zvieratám ako krmivo. Tak hovorila Božia Matka a to ešte ohľaduplne, lebo vedela, že neapolský biskup je Božím priateľom.


Kniha – Barbara Guntherová-Haugová – Brigita Švédská – str. 227 – preklad: Irma Mária Danieliszová – Trnava 2009 – vyšlo ako podielová kniha SSV v roku 2010
hriechyokultizmus.wordpress.com/2017/08/15/kauza-celibat/
Peter(skala) and 2 more users like this.
Peter(skala) likes this.
Mates5485 likes this.
zaba likes this.