Coburg
121.5K

Ukrajinská armáda chce vyhodiť do vzduchu obilný výťah

24. máj 2022 22:47

VisualRia

Ozbrojené sily Ukrajiny spolu s bezpečnostnou službou zamínovali výťah Prosyansky pri meste Dnepro a nainštalovali viaceré raketové systémy na odpaľovanie na území obilného závodu v Luhanskej ľudovej republike.

Ozbrojené sily Ukrajiny tak chcú vyprovokovať ruskú armádu k opätovaniu paľby a obviniť ju zo zásahov na civilnú infraštruktúru. Uviedol to šéf Centra riadenia národnej obrany Michail Mizincev.

Spresnil, že podobné provokácie Ozbrojených síl Ukrajiny už boli vykonané v meste Rubižne, ako aj v Záporožskom regióne.

Ozbrojené sily Ukrajiny podľa Mizinceva používajú taktiku spálenej zeme. To isté robili nacisti počas Veľkej vlasteneckej vojny.

Pripomeňme, že 24. februára Rusko spustilo operáciu na denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny. Ruská armáda v súčasnosti zničila 178 ukrajinských lietadiel, 125 helikoptér, 995 bezpilotných lietadiel, 3 243 obrnených vozidiel, 1 658 delostreleckých zariadení.

Prihláste sa na odber našich stránok na sociálnych sieťach. "Pozeráme" - Telegram a Yandex.Zen , Vesti.Ru - Odnoklassniki , VKontakte , Yandex.Zen a Telegram .

Украинские военные хотят взорвать элеватор с зерном
Andrea Top
No nazdar, sedí to.
Silvia Ivanová shares this
98