01:14
Libor Halik
141.5K

100 000 Francouzů demonstrovalo proti homosexu; nahé lesby provokatérky

18.11.2012 Paříž, Toulouse, Lyon, Marseille, Nantes, Rennes, Boulogne. Národ nechce vládou prosazovanou legalizaci manželství homosexuálů a adopci dětí homosexuálům. Nahé lesby práškují demonstranty.…More
18.11.2012 Paříž, Toulouse, Lyon, Marseille, Nantes, Rennes, Boulogne. Národ nechce vládou prosazovanou legalizaci manželství homosexuálů a adopci dětí homosexuálům. Nahé lesby práškují demonstranty. Více záběrů: Manifestation à Paris le 18 novembre 2012 - Paroisse Saint Louis de Boulogne sur Mer 18 novembre: 20.000 manifestants catholiques un papa, une maman pour tous les enfants
Irbis
TULÁK
Res Claritas považuju za seriozní zdroj.Tam nebo tady, prostě je to realita.Tak si zavřeme oči před tím vším?Otec Libor si uvědomuje závažnost situace a podle toho píše.Jestli někde vyhrožují v katolické škole vypálením nebo zakazují říkat otec a matka, pak s čím přijdou zítra?Taky mě to znepokojuje.
Libor Halik
V 75 francouzských městech proběhly 17.-18.11.2012 manifestace proti návrhu zákona, který má umožnit tzv. „manželství pro všechny“. Za tímto legislativním krokem stojí teorie genderu, podle které nejsou sexuální rozdíly biologického řádu a nezakládají lidskou identitu. Dle této teorie si každý libovolně může zvolit svou sexuální orientaci, nezávisle na pohlaví. Katoličtí duchovní vyzývají k …More
V 75 francouzských městech proběhly 17.-18.11.2012 manifestace proti návrhu zákona, který má umožnit tzv. „manželství pro všechny“. Za tímto legislativním krokem stojí teorie genderu, podle které nejsou sexuální rozdíly biologického řádu a nezakládají lidskou identitu. Dle této teorie si každý libovolně může zvolit svou sexuální orientaci, nezávisle na pohlaví. Katoličtí duchovní vyzývají k široké veřejné diskusi o této problematice. Francouzská vláda diskutovat odmítá. Zákon chce administrativní formou odstranit pojmy jako matka/otec a používat obecnější pojem „rodič“. To vede k přepsání mnoha nejen legislativních, ale i všech úředních textů či dokumentů.

Masové demonstrace napříč Francií proti manželstvím homosexuálních párů

Více než 100 000 protestujících lidí se během minulého víkendu (17.-18. listopadu) zúčastnilo ve více než 75 francouzských městech demonstrací proti plánu francouzské vlády během příštího roku uzákonit homosexuální manželství. Francouzský prezident Francois Holland, který tento plán loni v květnu zveřejnil, však narazil na odpor nejen církve, ale také některých politických stran a velkého množství Francouzů zejména z venkovských oblastí.

Pařížská policie oznámila, že do ulic hlavního města vyšlo v sobotu nejméně 70 tisíc demonstrantů. Akci podpořily konzervativní a katolické organizace.

Většina demonstrujících vyšla do ulic v sobotu. Měli podporu zástupců francouzské katolické církve s tím, že v průvodech bylo někdy možné vidět i přední duchovní - kněze a biskupy.

I když akce probíhaly na různých místech Francie, všechny protesty spojovalo heslo: „Jeden otec + jedna matka pro všechny děti“.

Podlé nedávného průzkumu veřejného mínění podporuje sňatky homosexuálních párů údajně asi 60 procent Francouzů. O deset méně by přivítalo i možnost adopce dětí do těchto svazků.
Vydáno: 19.11.2012 15:09, Zdroj: RC, Czech.RVUR, hlavnespravy.sk
res.claritatis.cz/…/6049 res.claritatis.cz/…/6015
SalveRegina75
Ano,Panna Maria ukázala všem třem Vizionářům Hyacintě,
Lucii a Františkovi vidění Pekla,kam upadají duše ubohých
hříšníků.Je o tom i pěkně napsáno v tomto čísle ve čtrnáctideníku
Res Claritatis MONITOR.Ještě se na to chystám si to pořádně pročíst.
👍 🤗 😇
SalveRegina75
Kardinál Duka je správný člověk a v peklo věří.
Je tam určitě vyňato jen to,co některým hraje takzvaně
do noty.Vybrat jen to,co se někomu hodí.To je fanatické a
sektářské.Samozřejmě že je Nebe,Očistec a Peklo.
Bůh je Milosrdný,ale taky Spravedlivý.Jak může někdo tvrdit,že Peklo
neexistuje.Vždyť to je velká troufalost.Kdyby byl jen očistec,tak si
můžeme na této zemi vesele hřešit a žít,jak se …More
Kardinál Duka je správný člověk a v peklo věří.
Je tam určitě vyňato jen to,co některým hraje takzvaně
do noty.Vybrat jen to,co se někomu hodí.To je fanatické a
sektářské.Samozřejmě že je Nebe,Očistec a Peklo.
Bůh je Milosrdný,ale taky Spravedlivý.Jak může někdo tvrdit,že Peklo
neexistuje.Vždyť to je velká troufalost.Kdyby byl jen očistec,tak si
můžeme na této zemi vesele hřešit a žít,jak se nám zalíbí,a přesto bychom
měli jistotu,že Nebe máme jisté.A to není pravda,ale jen obyčejný blud.
Nevytahujme ze článků,jen to,co se nám hodí.
👌 🤨 🤫 🙄
pařez
Já bych byl otče Libore v této věci opatrný - nepochybuji o tom, že kardinál Duka řekl to, co bylo uveřejněno, ale mám pochybnosti o tom, zda řekl pouze toto. Setkal jsem se už s případy, kdy novináři "serioznějších" novin dokázali odpovědi osekat způsobem, že to dokázalo pozměnit smysl odpovědi. Svým způsobem je to jejich práce - z často rozvláčné odpovědi udělat něco, co snadno přečte a …More
Já bych byl otče Libore v této věci opatrný - nepochybuji o tom, že kardinál Duka řekl to, co bylo uveřejněno, ale mám pochybnosti o tom, zda řekl pouze toto. Setkal jsem se už s případy, kdy novináři "serioznějších" novin dokázali odpovědi osekat způsobem, že to dokázalo pozměnit smysl odpovědi. Svým způsobem je to jejich práce - z často rozvláčné odpovědi udělat něco, co snadno přečte a pochopí každý - a udělá to tak, jak tomu rozumí on, tak aby to zaujalo.
Nevím, jaká je kultura Blesku - nečtu ho, a člověk by se neměl vyjadřovat k tomu, co nezná. Ale pro poznání toho, v co věří a učí kardinál Duka, bych se k Blesku neobracel - to spíš nějaký vlastní článek nebo přednáška, kde říká to, co chce - to bych považoval za průkazné.
V souvislosti se zpochybněním pekla zmiňujete i další papeže - zvlášť Pius XII. je pro mně docela překvapením - můžete k tomu uvést něco bližšího? Děkuji.
TULÁK
Tak to je pro milovníky bulváru skvělá zpráva.
Libor Halik
Pražský kardinál Duka nevěří v peklo, věří jen v očistec, čili není už katolíkem: "Existuje peklo?" „No, toť otázka. V církvi je tato diskuze veliká od počátku. Otázka spravedlnosti není v tomto světě nikdy vyřešena. Křesťanství mluví o takzvaném očistci. Tedy každému člověku je dána šance se očistit.“ Takže lidé mají mít naději, přestože hřeší? „Každý musí mít naději. Protože jedině naděje je …More
Pražský kardinál Duka nevěří v peklo, věří jen v očistec, čili není už katolíkem: "Existuje peklo?" „No, toť otázka. V církvi je tato diskuze veliká od počátku. Otázka spravedlnosti není v tomto světě nikdy vyřešena. Křesťanství mluví o takzvaném očistci. Tedy každému člověku je dána šance se očistit.“ Takže lidé mají mít naději, přestože hřeší? „Každý musí mít naději. Protože jedině naděje je šance.“ Arcibiskup Dominik Duka při rozhovoru se šéfredaktorem Blesku Pavlem Šafrem Blesk 23. prosince 2011 | 06:58 www.blesk.cz/…/rozhovor-s-arci…
Kardinál Duka přímo lže větou: "V církvi je tato diskuze veliká od počátku." Odpovídám: Ve skutečnosti od počátku církve žádná diskuse o pekle není. V peklo se vždy věřilo, neboť Kristus o něm učil bez pochyb. O pekle pochyboval jen 1 člověk ve 3.století, Origenes, byl za to církví exkomunikován a tím to skončilo. Ale jeho bludy znova obnovili papežové Pius XII., Jan XXIII., Pavel VI., Jan Pavel II., Benedikt XVI. - tito poslední papežové po 2.světové válce zpochybnili peklo. Jen oni zbloudili. Oni odmítli zasvětit Rusko Panně Marii dle Mariiných pravidel. Protože oni zpochybnili doslovné vidění pekla od sv. dětí ve Fatimě.
Jindriska
DIK MONKU ZA VYSVETLENI OTAZKY. JEZIS ZEMREL NA KRIZI, V JERUZALEME, JAK JE TO PSANE V PISMU, OBETOVAL SE ZA VSECHNY , ABY KDO UVERI BYL SPASEN. TO CO HLASA NEKDO NECO JINEHO NEZ JE V PISMU TAK LZE NEBOT SE TO NESHODUJE S PISMEM. A POKUD TO NEVI TAK AT SI PRECTOU PISMO SVATE TAM TO VSE JE NAPSANE CERNYM NA BYLIM. 😇 👏
Jindriska
BUH STVORIL CLOVEKA, ABY BYL JEHO OBRAZEM, STVORIL HO, ABY BYL OBRAZEM BOZIM, MUZE A ZENU JE STVORIL. A BUH JIM POZEHNAL A REKL JIM: ,, PLODTE A MNOZTE SE A NAPLNTE ZEMI. PODMANTE JI A PANUJTE NAD MORSKYMI RYBAMI, NAD NEBESKYM PTACTVEM, NADE VSIM ZIVIM, CO SE NA ZEMI HYBE.

BUH POVOLAL MUZE A ZENU, ABY BYLI NAVZAJEM JEDEN PRO DRUHEHO A NEBYLI UZ ,,DVA, ALE JEDEN" …More
BUH STVORIL CLOVEKA, ABY BYL JEHO OBRAZEM, STVORIL HO, ABY BYL OBRAZEM BOZIM, MUZE A ZENU JE STVORIL. A BUH JIM POZEHNAL A REKL JIM: ,, PLODTE A MNOZTE SE A NAPLNTE ZEMI. PODMANTE JI A PANUJTE NAD MORSKYMI RYBAMI, NAD NEBESKYM PTACTVEM, NADE VSIM ZIVIM, CO SE NA ZEMI HYBE.

BUH POVOLAL MUZE A ZENU, ABY BYLI NAVZAJEM JEDEN PRO DRUHEHO A NEBYLI UZ ,,DVA, ALE JEDEN" (MT 19,6) : TAKTO MAJI PROZIVAT LASKU, BYT PLODNY A SAMI SE STAVAT ZNAMENIM BOHA, KTERY JE PRETEKAJICI LASKA.

😇
One more comment from Jindriska
Jindriska
co to ma byt za nesmysl???? Monku ta otazka????? 🤗
MILOSLAV
Jak tohle vaše "diskutování" souvisí s tématem videa? Nechcete se jít hádat někam jinam?
MILOSLAV
Jasná sebeobrana
Marki
Zavřít a nepouštět!