csk.news
12.3K

Arcibiskup o klariskách: Exkomunikácia na stole

Televízne vyhlásenie klarisiek z Belorada, ktoré sa pridali k sedesvakantistickej sekte, zanechalo arcibiskupa Burgosu Maria Iceta emocionálne náročné ("veľmi bolestivé"), píše ReligionDigital.org (16. mája).

Mníšky vyhlásili, že František je "heretik a uzurpátor" a že od čias Pia XII. tu nebol platný pápež.

Mons. Iceta spomenul, že 29. mája sa mala uskutočniť zmena abatiša. Chce "stavať mosty" a sadnúť si s mníškami, "keď budú vhodné podmienky", ale "momentálne nie sú, pri všetkej mediálnej cunami".

Obzvlášť ho znepokojujú "staršie sestry, ktoré na tom nie sú psychicky najlepšie". Jedna z mníšok, sestra Amparo, opustila komunitu. Videla niekoľko podozrivých vecí, ale nevedela, čo sa v jej kláštore deje. Príbeh, ktorý môže vyrozprávať, je veľmi útržkovitý.

Približne rok boli mníšky v kontakte s vodcom sedevakantistov Pablom de Rojasom, ktorý má podľa portálu InfoVaticana.com rád extravagantný nábytok, oblečenie a služobníctvo a priatelí sa s miestnou homosexuálnou celebritou.

Mons. Iceta poznamenáva, že sestry zrazu začali veriť, že všetky sviatosti, ktoré prijali, sú neplatné, okrem krstu.

Biskup dúfa, že "tento stav šoku pominie a že sa vytvoria podmienky na dialóg". Ak však sestry zotrvajú na svojom sedesvakantistickom postoji, "posledným krokom bude, že sa postavia na okraj Cirkvi a príde vyhlásenie exkomunikácie".

To by sa muselo urobiť mníška po mníške, "berúc do úvahy možnosť odpustenia a milosrdenstva". Najprv však chce M. Iceta, aby uplynul nejaký čas a aby sa skúsilo nejaké stretnutie. Neverí, že mníšky sú "motivované finančnými a obchodnými záujmami".

Keby sestry zároveň popierali reálnu prítomnosť Krista vo sviatosti oltárnej, panenstvo Panny Márie, existenciu pekla a propagovali Pachamamu, homosexuálne hriechy, cudzoložstvo, liturgické zneužívanie, rúhanie, svätokrádeže, herézy, pohanstvo, laxizmus, sekularizmus a komunizmus, nikto by sa nesťažoval a ani by nehovoril o ich "exkomunikácii".

Preklad umelej inteligencie