Clicks1.4K
pl.news
1

Franciszek zły na włoskich biskupów

Franciszek jest zirytowany oporem kardynała Gualtiero Bassettiego, 78-letniego przewodniczącego włoskiego episkopatu, wobec zorganizowania włoskiego synodu, którego pragnie Franciszek.

Ogólnie biskupi włoscy są podporządkowani Franciszkowi, a mierny Bassetti jest dziełem Franciszka.

Jednak 6 grudnia, rozmawiając z jezuickim magazynem „Aggiornamenti Sociali”, Francis zaatakował go.

Odniósł się do niektórych tekstów o lewackiego jezuity Bartolomeo Sorgea, „który wywołał wstrząs, nie mówię o polityce włoskiej, ale z pewnością przynajmniej we włoskim Kościele”.

Nikt nie rozumiał, co miał na myśli Franciszek, dopóki jego spindoctor, ojciec Antonio Spadaro, nie napisał na Twitterze, że odniósł się do artykułu Sorge, który naciska w sprawie synodu.

Sandro Magister 11 grudnia pisze, że w wyniku tego stanowisko Bassettiego jest teraz w niebezpieczeństwie i że lewicowy kardynał boloński, Matteo Zuppi, mógłby go zastąpić.

Grafika: Gualtiero Bassetti, © Regione Umbria News, CC BY-SA, #newsOssjzkpvap

przeciwherezjom
W królestwie szatana zawsze będzie bałagan. To widać po np: mafiach podwórkowych - niby trzymają sztamę, ale od czasu do czasu jeden drugiemu wybije zęby. Tak też będzie w wieczności, w jeziorze ognia, zamiast se podziękować za współpracę w zniszczeniu Kościoła będą się cały czas bić - a diabeł nad swoimi wiernymi sługami będzie się z piekielną radością znęcał - ZAWSZE!