Clicks63
Peter(skala)

Jubilejný loretánsky rok otvorí 8. decembra kardinál Pietro Parolin

Pápež František vstupuje do Nazaretského domčeka v loretánskej bazilike (Vatican Media)

CIRKEV


Jubilejný loretánsky rok otvorí 8. decembra kardinál Pietro Parolin

V Lorete otvoria 8. decembra Jubilejný loretánsky rok s mottom „Leťme k výšinám“. Príležitosťou je 100. výročie vyhlásenia Panny Márie za patrónku letectva. Jubileum potrvá do 10. decembra 2020.

Pri slávnostnom otvorení Svätej brány na Sanktuáriu Svätého domu v Lorete v nedeľu 8. decembra bude predsedať vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro

Parolin.

O bohatej ponuke pre pútnikov a sprievodných podujatiach informovali na tlačovej konferencii 3. decembra vo Vatikánskom tlačovom stredisku predseda Pápežskej rady pre novú evanjelizáciu Mons. Rino Fisichella, prelát a pápežský delegát pre Sanktuárium Svätého domu v Lorete Mons. Fabio Dal Cin a biskupský vikár pre Talianske vojenské letectvo Mons. Antonio Coppola.

V Lorete budú pútnikom k dispozícii aj dobrovoľníci zapojení do projektu Pietre vive (Živé kamene), ktorý sa už úspešne predstavil na viacerých miestach kresťanského duchovného a kultúrneho dedičstva v rozličných krajinách.

Mariánsku pútnickú svätyňu známu kaplnkou Nazaretského domčeka a sochou Čiernej Madony navštívil 25. marca tohto roku pápež František, ktorý na tomto mieste podpísal posynodálnu apoštolskú exhortáciu Christus vivit o mladých a vyhlásil Loretské jubileum.