L. E.
142.2K

Ks. abp M. Jędraszewski: Co będzie dalej z naszym Kościołem?

Warto postawić sobie pytanie, na ile wasze wspólnoty są trwałym środowiskiem schronienia dla najświętszych chrześcijańskich wartości – mówił ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. inaugurującej …More
Warto postawić sobie pytanie, na ile wasze wspólnoty są trwałym środowiskiem schronienia dla najświętszych chrześcijańskich wartości – mówił ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. inaugurującej rok formacyjny Domowego Kościoła archidiecezji krakowskiej w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niegowici.
Moderator diecezjalny Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie ks. Bogdan Sarniak powitał metropolitę krakowskiego. Zaznaczył, że w Domowym Kościele rozpoczyna się rok pracy pod hasłem „Świętość w codzienności”.
– Chcemy uczyć się w naszych codziennym życiu wypełniać życiowe powołanie, by w ten sposób w codzienności dążyć do świętości – mówił ks. Bogdan Sarniak.
W homilii ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski podkreślił, że ważne jest, aby umieć wejść w głębię tego czym jest chrześcijańskie powołanie, ale także powołanie małżeństw i rodzin w Kościele. Wspomniał o niedawno wydanej książce Roda Drehera – metodysty, który najpierw przeszedł na katolicyzm, a ostatecznie na prawosławie …More
Matricaria
Z barbarzyństwem rozprawić się trzeba każdemu osobiście na swoim poletku życiowym.Polsce jest o tyle łatwiej że mieliśmy papieża Polaka który przypomniał nam że dzieje Polski ściśle są związane z wiarą w Chrystusa i mamy jako naród misję do spełnienia.Bez tego pontyfikatu byli byśmy zakompleksieni i sfrustrowani tak jak sobie tego życzyło środowisko GW, które wciąż atakuje osobę Jana Pawła II …More
Z barbarzyństwem rozprawić się trzeba każdemu osobiście na swoim poletku życiowym.Polsce jest o tyle łatwiej że mieliśmy papieża Polaka który przypomniał nam że dzieje Polski ściśle są związane z wiarą w Chrystusa i mamy jako naród misję do spełnienia.Bez tego pontyfikatu byli byśmy zakompleksieni i sfrustrowani tak jak sobie tego życzyło środowisko GW, które wciąż atakuje osobę Jana Pawła II nie mogąc pogodzić się z jego wielkością.
foyle shares this
16
metropolita krakowski zaznaczył, że mimo iż w Europie wciąż uchodzimy za kraj, w którym Kościół jest żywy, w którym ludzie wciąż się modlą i uczestniczą w sakramentach, to trzeba pamiętać, że jesteśmy w czasie ogromnego zmagania.
– Co będzie dalej z naszym Kościołem? Czy będzie żywy? Czy będzie miał znaczący głos także jeśli chodzi o uregulowania prawne dotyczące naszego życia państwowego? Czy …More
metropolita krakowski zaznaczył, że mimo iż w Europie wciąż uchodzimy za kraj, w którym Kościół jest żywy, w którym ludzie wciąż się modlą i uczestniczą w sakramentach, to trzeba pamiętać, że jesteśmy w czasie ogromnego zmagania.

– Co będzie dalej z naszym Kościołem? Czy będzie żywy? Czy będzie miał znaczący głos także jeśli chodzi o uregulowania prawne dotyczące naszego życia państwowego? Czy będzie to Kościół zamknięty do zakrystii i będący czysto niszową rzeczywistością? – pytał ks. abp Marek Jędraszewski.

Arcybiskup podkreślił także, że Domowy Kościół to wielkie wparcie i nadzieja dla Kościoła, także tego krakowskiego.

– Warto postawić sobie pytanie na ile wasze wspólnoty są taką arką, takim trwałym środowiskiem schronienia dla najświętszych chrześcijańskich wartości. Na ile potraficie to w sobie nie tylko obronić, ale rozwijać, co więcej tymi wartościami odważnie, ale też z pokorą i radością dzielić się z innymi, pokazując jak żyć według Ewangelii. Jak realizować w sobie i wokół siebie Boży zamysł odnoszący się do małżeństwa i do rodziny – zaznaczył duchowny.
yaphet
Widzę, że jakaś menda usuwa moje posty. Zaznacz mendo przynajmniej, że był tutaj wpis, który z racji Twojej wrażliwości etnicznej jesteś zmuszony usunąć.
predex
kiedy lansowany tutaj Biskup Jędraszewski zniesie suspensę dla naszego św kaplana X Piotra Natanka,kiedy prtzestaną go prześladować nasi pasterze,kiedy ponownie konsekruje Kościól w lagiewnikach , gdzi odprawił mszę św Biskup Dziwisz , a w ołtarzu głównym jest odwrocony krzyż- typowy dla kościołów satanistycznych, tabernakulum usunięte z ołtarza na boczek, za to do ołtarza przystawione wygodne …More
kiedy lansowany tutaj Biskup Jędraszewski zniesie suspensę dla naszego św kaplana X Piotra Natanka,kiedy prtzestaną go prześladować nasi pasterze,kiedy ponownie konsekruje Kościól w lagiewnikach , gdzi odprawił mszę św Biskup Dziwisz , a w ołtarzu głównym jest odwrocony krzyż- typowy dla kościołów satanistycznych, tabernakulum usunięte z ołtarza na boczek, za to do ołtarza przystawione wygodne fotele dla celebransów( lub celebrytów),biskup miejsca powinien tam odprawic egzorcyzm,i od nowa konsekrować, a kto jest biskupem miejsca nasz kochany Biskup jędraszewski, modklę sie za niego , bo zdaje sie ,że potrzebuje dużego wsparcia odf nieba,
Jeśli nie wierzycie tutaj:

globalne-archiwum.pl/…/5-Sanktuarium-J…
dopoki to nie nastąpi nic co powie ten Biskup nie ma najmniejszej wiarygodności a lansowanie go tutaj tylko pogarsza moją opinię o nim, jesdt całkowicie niewiarygodnym, dla mnie to jest wilk w owczej skórze, nabrał wody w usta i udaje ,że nie wie o co chodzi, a wypowiada slowa o miłości bliźniego i o patriotyzmie.

To co X Natanek zrobił i robi dalej dla Polski , Polaków i dla naszej świadomości narodowej to najczytszy patriotyzm.

X Biskup nie dorasta w tym do pięt, X Piotrowi.

i chyba za to go prześladuje.

Kochani ,nie dajcie sie nabrać na te fałszywe słówka, dopóki nie zniosą suspensy na Świętego X Piotra, ani na jotę nie będę ich słuchał , to są faryzeusze w najczystszej formie.
bliźniak
"a bramy piekielne Go nie przemogą'!!!