Clicks26
lt.news

Egiptas: Vienuoliui įvykdyta mirties bausmė už žmogžudystę

Egipto valdžia sekmadienį įvykdė mirties bausmę koptų vienuoliui Izaijui (Wael Saad Theodore). Egipto egzekucijos būdas paprastai yra pakarimas.

Izaijas buvo nuteistas 2019 m. už vyskupo Epifanijaus (+64), klestinčio Šv. Makarijaus Didžiojo vienuolyno, esančio į šiaurę nuo Kairo, abato nužudymą 2018 m. liepos mėn. Vienuolyne gyvena 150 vienuolių. Apmokytas medicinos gydytojas Epifanijus buvo nužudytas geležiniu strypu.

Nuteistasis buvo vienas iš šešių vienuolių, kurie nuolat konfliktuodavo su Epifanijumi, įskaitant nepaklusimą jo įsakymams, pavyzdžiui, palikdami vienuolyną be leidimo.

Po suėmimo Izaijas beveik mėnesį liko be priežiūros. Jo prisipažinimas buvo iškankintas, įskaitant 22 valandų tiesioginį tardymą. Izaijas viską neigė teisėjo akivaizdoje.

Apeliaciniu skundu mirties nuosprendis buvo patvirtintas. Aukščiausia Egipto sunitų musulmonų valdžia patvirtino mirties nuosprendį.

Vienuolio šeima „Amnesty International“ patvirtino, kad egzekucija įvyko auštant. Artimieji nebuvo iš anksto informuoti.

Kitas vienuolis Philotheosas (Raymondas Rasmi Mansouras) taip pat buvo nuteistas mirties bausme už tai, kad Izajui padėjo įvykdyti nusikaltimą. Vėliau ši bausmė buvo pakeista į kalėjimą iki gyvos galvos.

Paveiksliukas: © Ian McKellar, CC BY-SA, #newsCobhiplrle