Clicks44
lt.news

Scalfari: kvailas Pranciškus vėl ėjo išpažinties

83 metų Pranciškus vėl gavo atleidimą iš prieš Bažnyčią nusistačiusio žurnalisto Eugenio Scalfari, 96 m., kuris ne kartą yra jį sugėdinęs.

Kaip ir Pranciškus, Scalfari visada buvo valdžioje esančių asmenų pusėje. Jis buvo fašistų partijos narys ir „Roma Fascista“ vyriausiasis redaktorius. Po karo jis greitai vedė žydę. Pasinaudodamas dviejų socialistų oligarchų pinigais jis įkūrė netikrų žinių savaitraštį.

Rugpjūčio 1 d. Scalfari informavo „Repubblica.it“, kad liepos 30 d. jis susitiko su Pranciškumi beveik valandai Santa Martoje - nors Pranciškus neturi laiko net savo kardinolams. Bedievoao nuolat vadina Pranciškų „mūsų popiežiumi“, net „Jo Šventenybe“.

Juokdamasis iš Pranciškaus, Scalfari rašo, kad Pranciškus „pastaraisiais mėnesiais“ atrado „žemiško klimato“ problemą. Pranciškaus klimato enciklikos datuojamos 2015 m. gegužės mėn.

„Scalfari“ atskleidžia, kad nuo susitikimo jie apsikeitė daugybe laiškų: „Mes esame tikri draugai.” Nepaisant koronaviruso, jie „priėmė vienas kitą fiziškai ir protiškai“.

Jų pokalbis sukosi apie smulkmenas: klimatą, „modernumą“, Pranciškaus polinkį į socializmą, Italijos politiką.

Pranciškus pasakė Scalfari, kad Bažnyčia privalo rūpintis „klimato pokyčiais“ ir "šviesti aplinkos atžvilgiu.“ Akivaizdu, kad Pranciškus nežino, kad daugelyje pasaulio vietų „Bažnyčia“ net negali išmokyti vaikų "Tėve Mūsų".

Be to: Kai Pranciškaus nebebus, Vatikano „klimato kaitos" manija bus baigta.

Pranciškus kliedėjo apie „biologinės įvairovės“ svarbą Amazonėje ir Kongo upės baseine. Scalfari vėl tyčiojasi iš "savo draugo", cituodamas jį: „Tokių vietų svarba visai planetai ir žmonijos ateičiai turi didelę reikšmę“.

Tęsdamas tyčiojimąsi, Scalfari Pranciškų vadina ne tik Katalikų bažnyčios, bet ir „visų pasaulio bažnyčių ir religijų“ kolona. Ankstesniuose „Scalfari“ interviu Pranciškus prisipažino netikįs Kristaus dieviškumu ir pragaru.

Laimei, „vargšai“ neturi galimybės pamatyti straipsnį, nes Scalfari už tai nori pinigų.

Paveiksliukas: © wikicommons, CC BY-SA, #newsHazvluetjn