Clicks24
lt.news

Trys milijonai: jei Pellas būtų buvęs paprastas kunigas, jis vis dar būtų kalėjime

80 metų kardinolas George'as Pellas turėjo sumokėti 3 milijonus Australijos dolerių (2,26 mln. JAV dolerių) už teisines sąskaitas, kad sėkmingai kovotų su jam iškeltais homosekso kaltinimais.

Kaip garsus kardinolas Pellas turėjo turtingų šalininkų. Jei jis būtų buvęs paprastas kunigas, jis niekada nebūtų turėjęs pinigų , kad įrodytų savo nekaltumą - nors Australijos įstatymai tvirtina, kad visi laikomi nekaltais, kol jų kaltė neįrodyta.

Pellas vis tiek turi sumokėti „didelę“ sumą už savo teisines sąskaitas, nepaisant to, kad daugiau nei prieš metus išėjo į laisvę. Iš Viktorijos valstijos jis gavo apgailėtinus 390 000 JAV dolerių išlaidų padengimų po pirmojo apygardos teismo teismo posėdžio. Jo teisinė komanda buvo paprašiusi 800 000 JAV dolerių.

Bažnyčia neapėmė nė vienos teisinės Pello gynybos. Advokatas Peteris Kelso, piktnaudžiavimo bylų specialistas, „Weekend Australian“ (liepos 3 d.) sakė, kad didelė kardinolo Pello gynybai išleista suma parodė, kad garsenybės ir turtingieji turi geresnes galimybes kovoti su melagingais kaltinimais.

"Kai turite pinigų, galite sau leisti visą gynybą", - sakė jis. "Tai reiškia, kad jūs galite sau leisti ne tik teisininkus, bet ir jų komandą ... o paprastas niekuo dėtas kaltinamasis to negali sau leisti."

Paveiksliukas: George Pell, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsUsjlrnfhao