pl.news
3.8K

Biskupi USA wybierają rzekomego "przeciwnika Franciszka" jako przewodniczącego

Tak, jak się tego spodziewano, 15 listopada episkopat USA wybrał Arcybiskupa, Timothiego Broglio, lat 70, z Archidiecezji Militarnej USA, dotychczasowego sekretarza, na nowego przewodniczącego.

Co ciekawe, żaden z siedmiu kardynałów, którzy prowadzili amerykańskie diecezje, nie poparł wyboru. Kardynałowie Franciszka prawdopobnie podejrzewali, że nie zyskają większości głosów,

Od 1990 do 2001 Broglio pełnił funkcję asystenta poprzedniego Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, Kardynała Sodano. Co więcej, udzielił poparcia dla paryskiego porozumienia klimatycznego w 2017.

Jego "konserwatywne" przygody obejmują opozycję względem ustawy antykoncepcyjnej ObamaCare. W 2013 zakazał kapelanom brania udziału w homoseksualnych ceremoniach.

Z kolei w 2020 postawił sprawę jasno, mówiąc, że komentarze Franciszka odnośnie do homoseksualnych związków partnerskich nie były katolickie. Podczas pandemii Covid w 2020 Broglio w swoich przemówieniach potępiał ograniczanie publicznych Mszy, a w 2021 poparł wolność religijną i sumienia.

Jeśli srogość antykatolików w mediach społecznościowych znaczy cokolwiek, to wybór Broglio świadczy o zmęczeniu amerykańskich biskupów Franciszkiem i jego niedojrzałymi wybuchami oraz promowaniem herezji, aborcji i homoseksualizmu.

NcReporter.com określa ten wybór jako "jawne odrzucenie Franciszka". W każdym razie Brogliowi daleko do bożyszcza tłumów, a poza tym pracuje w rzymskiej Kurii zbyt długo, żeby starać się zaszkodzić Franciszkowi.

#newsUyqztahuwl