Clicks3.1K
csk.news
11

Arcibiskup sa Oddáva Nevídanej Rigidnosti v Súvislosti s Covidom

Monctonský Arcibiskup Valery Vienneau, 73 rokov, Kanada, 17. Septembra nariadil, že do kostolov môžu vstupovať iba veriaci s dvojitým očkovaním.

Odvolal sa na stretnutie s Ministrom Zdravotníctva New Brunswicku, ktorý chce zvýšiť zaočkovanosť na 90%. Minister nepovoľuje zhromaždenia s maskami, dezinfekciu alebo hygienické dištancovanie, ale iba pre plne očkovaných ľudí - aj keď sa môžu nakaziť a nakaziť druhých ako všetci ostatní.

V rámci zákonnej poslušnosti k štátu nariadil Vienneau, aby na VŠETKÝCH cirkevných zhromaždeniach - vrátane krstov, na ktorých sú prítomní iba rodinní príslušníci - boli všetci dvakrát očkovaní. Deti mladšie ako 12 rokov sú oslobodené, pretože ešte nemôžu byť očkované.

Strážcovia dverí skontrolujú očkovacie dokumenty a zhromaždia mená, ktoré môže vláda požadovať. Vienneau súhlasí s ministrom, že osobám s jednou dávkou, maskou a hygienickým odstupom NIE JE povolený vstup do kostola.

#newsUjzavgctcu
Pavol IV
Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci! Zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi. Sami doň nevchádzate, a tým, čo by chceli vojsť, nedovolíte. Mt. 23,13.
ľubica
sluha NWO, ktorý žial smeruje do pekla...kiežby to veriaci včas zbadali.... a nevstupovali do kostolov!!!
Jan Kandráč
Lubica, prečo ideš stále proti cirkvi a kostolom??? Len sa pýtam lebo to už dlhšie pozorujem, nemôžeš alebo nemala by si ísť proti všetkým takto, je aj veľ knazov, kostolov kde sa nevyžaduje nič hrozné, ved čo je krajšie ako svätá omša v kostole????
Marieta Ria
Presne Ján, treba si nájsť iný kostol, v ktorom nie je vyznávané covid náboženstvo, ale nie je možné všetkých zatracovať... Svätú omšu potrebujeme, potrebujeme živého Krista a toho nám môže sprostredkovať len kňaz. Ten zostáva kňazom vždy a sviatosti ním vysluhované, sú platné, aj keby bol on v hriechu. Nemôžme kvôli tomu vynechávať sv. omšu. Je to Boží zákon, svätiť nedeľu a prikázaný sviatok a …More
Presne Ján, treba si nájsť iný kostol, v ktorom nie je vyznávané covid náboženstvo, ale nie je možné všetkých zatracovať... Svätú omšu potrebujeme, potrebujeme živého Krista a toho nám môže sprostredkovať len kňaz. Ten zostáva kňazom vždy a sviatosti ním vysluhované, sú platné, aj keby bol on v hriechu. Nemôžme kvôli tomu vynechávať sv. omšu. Je to Boží zákon, svätiť nedeľu a prikázaný sviatok a teda účasť na sv. omši je pre nás záväzná!! Od Božích zákonov dišpenz neexistuje!
samotarka Boby
Kostoly sú pekné, ale čoskoro aj u nás v nich budú očkovať
apredsasatoci
Jan Kandráč
Blahoslaveni milujúci Pravdu!
samotarka Boby
Zatiaľ je u nás možné začať chodiť do iného kostola. Zatiaľ... Ale aj tam kňazi ospevujú pápeža a nevarujú svoje ovečky, že aj ten je "nimi nasadený človek"
ľubica
M Ria@ Nemôžme kvôli tomu vynechávať sv. omšu. Je to Boží zákon, svätiť nedeľu a prikázaný sviatok a teda účasť na sv. omši je pre nás záväzná!! Od Božích zákonov dišpenz neexistuje!
---------------------------------
zájdi na hlbinu M Ria! A pýtaj sa svedomito a čestne: od 19.4 21 sú otvorené kostoly, od juna 2021 je zrušený dišpenz od neučasti SO. K týmto holým faktom sa zamysli nad 520 dní …More
M Ria@ Nemôžme kvôli tomu vynechávať sv. omšu. Je to Boží zákon, svätiť nedeľu a prikázaný sviatok a teda účasť na sv. omši je pre nás záväzná!! Od Božích zákonov dišpenz neexistuje!
---------------------------------
zájdi na hlbinu M Ria! A pýtaj sa svedomito a čestne: od 19.4 21 sú otvorené kostoly, od juna 2021 je zrušený dišpenz od neučasti SO. K týmto holým faktom sa zamysli nad 520 dní trvajúcou okupáciou chrámov vládnymi činitelmi hrajucimi sa na liturgistov, ako to už vieme kardinál Mikas vie lepšie, že sv voda sa musi vyliat, že 6 stôp musi byť vzdialenosť medzi veriacimi v k., že ich tváre musia mať podla novodobeho trendu NWO masky, že musia povinne natrčit ruky a nevyčnievať z radu, ak chcu prijať SP!.... plus glupe ovce odovzdajte listok so svojim menom a kontaktom! To je vrchol!
Ked k tomu pridáme zákaz hrania na organe, zakaz spevu, tak na tákomto karnevale sa odmietam zučastniť. Odmietam šliapať po úlomkoch sv Hostíí!!!!! ktoré predo mnou pomrvené popadali na zem, u grekokatolikov, kde som chodievala pred coronou, ešte vaic sa drolí sv Pričastie!!!! To kde sme??? Chrám je okupovaný a ja mám ako katolíčka sa zucastniť tohto divadla??? toto už M RIA nie je bohoslužba!!! To je covidova vladocirkev, ktora bude tak tancovat ako kardinal Mikas zanôti!!! Som členkou bojujucej RKC a odmietam sa podriadiť nasilnym zmenam na Novus Ordo!!!! Samotný NOM je od 60 rokov sprotestantizovaný a plus k tomu dnes doničený praktikami NWO, ktoré biskupi v spolupráci s knazmi poslušne bez odporu serviruju veriacim: Co to táraš o zaväznosti sv omše prosím ta!!! To je sv omša? Naozaj? Ty keby si bola v Čine, tak suhlasiš s RKC podriadenou vláde? Ale ja nie! Ja milujem Cirkev, preto do tejto zmutovanej, covid RKC nevkročím!!! Hladam latinské sv omše, kde je SP na kolenách a do úst a žiadne tzv covid opatrenia tam nepraktizuju....!
U.S.C.A.E.
Účasť na nedeľnej Omši je Cirkevný príkaz. Boží je svätiť sviatočný deň (čo bola pre židov hlavne sobota ale Katolík má nedeľu zo zrejmého dôvodu) ako asi mohli byť na Omši Japonský Katolíci ktorý 200 rokov nemali Kňazov a ak by nedeľná Omša bol Boží Príkaz tak by ťažko hrešil aj človek zotavujúci sa z vážnej operácie doma

tým ale netvrdím že toto nie je a nebolo hrubé zneužitie možnosti dišpenz…More
Účasť na nedeľnej Omši je Cirkevný príkaz. Boží je svätiť sviatočný deň (čo bola pre židov hlavne sobota ale Katolík má nedeľu zo zrejmého dôvodu) ako asi mohli byť na Omši Japonský Katolíci ktorý 200 rokov nemali Kňazov a ak by nedeľná Omša bol Boží Príkaz tak by ťažko hrešil aj človek zotavujúci sa z vážnej operácie doma

tým ale netvrdím že toto nie je a nebolo hrubé zneužitie možnosti dišpenzovať

segregujú? resp. nevpustia vina je na ich hlave a nie na hlave veriaceho keď ten inú možnosť nemá
Marieta Ria
Že je to hrubé zneužitie dišpenzu, o tom sa nemusíme baviť, to je jasné... Ten, kto je skutočne chorý, alebo nevládze, tak je od účasti oslobodený - to je snáď normálne - hriechom je, keď je to VEDOMÉ a DOBROVOĽNÉ vynechanie sv. omše!!! Ten, kto žije kdesi v divočine a ten prístup nemá, neslúži sa, nemá kto a pod. nemôže byť za toto trestaný. Udržiava a vyznáva si svoju vieru v rámci toho, čo má …More
Že je to hrubé zneužitie dišpenzu, o tom sa nemusíme baviť, to je jasné... Ten, kto je skutočne chorý, alebo nevládze, tak je od účasti oslobodený - to je snáď normálne - hriechom je, keď je to VEDOMÉ a DOBROVOĽNÉ vynechanie sv. omše!!! Ten, kto žije kdesi v divočine a ten prístup nemá, neslúži sa, nemá kto a pod. nemôže byť za toto trestaný. Udržiava a vyznáva si svoju vieru v rámci toho, čo má umožnené - to ako keď ktosi stroskotá a je na opustenom ostrove, nebude mať hriech, že nebol na sv. omši, to je snáď samozrejmé. Tu sa bavíme o situácii inej - dobrovoľnom vynechaní sv. omše. To keď sa slúžia omše nie latinsky a tradične, tak všetky tie milióny veriacich sú v ťažkom hriechu, keď sa nezúčastňujú TLO, ale sv. omší terajších??? To je už trochu pritiahnuté za vlasy... Radšej počúvať TLO z TV, netu, ako ísť na sv. omšu do kostola?? Tak to určite nie! My potrebujeme živého Krista, Eucharistiu, to je najviac! Keď boli kostoly zatvorené, bolo to neprávom, ale keď kostol bol zatvorený a sv. omša nedostupná, tak sme mali online prenosy, žiaľ, len duchovné sv. prijímanie. Ale tam to nebolo ako inak riešiť. Ale teraz - treba hľadať...
Čo sa týka covid opatrení, tiež s nimi nesúhlasím a kvôli tomu som zmenila kostol i kňaza a nemusím sa teraz dívať na opásanú tvár, ktorá bozkáva v respirátore oltár i knihu Evanjelií, v ňom káže i spieva! A snahu o častejšie sv. prijímanie označil pred časom za pokúšanie (lebo ochrana zdravia!). Skrátka hľadať iného kňaza!! A čo sa týka sv. prijímania - môžem prijímať do úst a dokonca pokľačiačky. Nie všetci kňazi sú vyznavačmi covid bôžika - zlatého teľata. A tento mi nerobí žiadne problémy v tomto smere, dokonca som na sv. omši bez rúška!