Clicks58
lt.news

Jūs manote, kad Popiežius galėtų vadovauti schizmai? Kardinolas Burke teigia – „taip“

Mums ne kartą buvo pasakyta, kad šeimos sinodo tikslas nėra leisti aktyviems svetimautojams priimti Komuniją, kardinolas Burke aiškino „New York Times“ skiltininkui Rossui Douthat ir galiausiai pareiškė: „Bet galiausiai tai buvo būtent apie tai“.

Dvasininkas taip pat pastebėjo, kad galutiniame „Amazonės sinodo“ dokumente nepaneigiami tie „Instrumentum Laboris“ teiginiai, „kurie yra katalikų tikėjimo apostazė“.

Burke pateikė hipotezes, kad jei Pranciškus patvirtintų šį dokumentą, tuomet tikintieji pasakytų: „Jei jūs su tuo nesutiksite, pateksite į schizmą“.

Jis atsakė: „Nepatekčiau į schizmą, nes dokumente yra elementų, kurių trūkumai yra dėl apaštalų tradicijos. Taigi, mano nuomone, dokumentas yra schizmatiškas. Aš ne."

Douthatas pabrėžė, kad tokios mintys reiškia, kad Popiežius paskatino schizmą. Burke atsakė: „taip“.

Jis pripažįsta, kad „nežinau, kaip išsspręsti tokią situaciją“, nes Bažnyčios įstatymas nenumato jokio mechanizmo, kaip tai spręsti. Nepaisant to, dvasininkui Burke nėra situacijos, kuri pateisintų tai, ką padarė arkivyskupas Lefebvre:

„Žmonės ateina pas mane ir sako, žiūrėk, kardinole, atėjo laikas, mes turime eiti link schizmos. Ir aš sakau ne, tai neįmanoma. Mūsų Viešpats negali to norėti, ir aš nebūsiu jokios schizmos dalis“.

Burke taip pat nemato galimybės patvirtinti teiginio, kad Pranciškus „nėra Popiežius“.

Paveiksliukas: Raymond Burke, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsDxhvxqccpq