Papež: Do Argentiny se nevrátím, umřu v Římě, ako Pán Boh dá svatý Otče

“Zemřu tady v Římě, do Argentiny se nevrátím,” řekl papež František v rozhovoru uděleném v roce 2019 novináři a lékaři Nelsonu Castorovi. Nevyloučil v něm, že by se mohl stát emeritním papežem …More
“Zemřu tady v Římě, do Argentiny se nevrátím,” řekl papež František v rozhovoru uděleném v roce 2019 novináři a lékaři Nelsonu Castorovi. Nevyloučil v něm, že by se mohl stát emeritním papežem jako jeho předchůdce. V rozhovoru publikovaném v argentinském deníku La Nación hovořil také o svém zdravotním stavu a vzpomínal na léta diktatury.
František v rozhovoru před necelými dvěma léty ujišťoval, že se cítí dobře a je pln energie. Ve vzpomínkách se však vrátil také k “těžké chvíli” z roku 1957, kdy mu ve věku 21 let odstranili horní část pravé plíce. “Když jsem se probral po anestézie, pociťoval jsem velmi intenzívní bolest,” vyprávěl. “Měl jsem obavy, ale vždycky jsem věřil, že se uzdravím,” dodal. Další léta jeho intuici potvrdila. Papež ujišťuje, že jej nemoc nikdy neomezovala. “Dokonce ani během zahraničních cest jsem nemusel nikdy omezovat nebo odvolávat žádnou z plánovaných aktivit. Lékaři mi vysvětlili, že pravá plíce zastoupila vyjmutý fragment,” řekl Svatý otec.
Novinář papeži …More
ekans
nadutost tohoto papeže je nebetyčná