Clicks16
lv.news

Bijušā Polijas premjerministra Laisiseda dēls

Timotejušs Szidlo, kurš tika iesvētīts par priesteri 2017. gada maijā Bielsko-Żywiec diecēzē, Polijā, ir slavēts.

Viņa ordinācija piedzīvoja lielu mediju interesi, jo viņa māte Beata tajā laikā bija Polijas premjerministre. Szidlo pirmo misi translēja katoļu TV Trwam, un tajā piedalījās vadošie Polijas politiķi. Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, protestants, uzrakstīja apsveikuma vēstuli. Szidlo svinēja arī svēto misi vecajā rituālā.

2019. gada septembrī viņam bija jāsāk kalpot Svētā Maksimiliāna mocekļa draudzē Osvicimā (Aušvicā), bet augustā viņš paziņoja, ka viņam piešķirts prombūtnes laiks. Decembrī viņš paziņoja, ka pametīs priesterību.

Szidlo paziņojumā paskaidroja. "Manu priestera reputāciju sagrauj baumas un minējumi. Man arī sāpīgi teikt, ka neesmu spējis pārvarēt savu ticības un aicinājuma krīzi."

Martā viņa vārds pazuda no priesteru saraksta, kas pieejams Bielsko-Żywiec diecēzes vietnē. Bīskapijas pārstāvis atteicās komentēt, sakot, ka vajadzētu tieši pajautāt Szidlo, "vai precīzāk, viņa advokātam - ko viņš vēlas."

Agrāk Szidlo advokāts Macejs Zaborovskis noliedza baumas, ka viņa klientam ir "bērns", un ar civilprasību draudēja tiem, kas izplata tenkas par Szidlo privāto dzīvi.

Tagad Szidlo strādā pie polietilēna plēves ražotāja Bieruń ERG-Folie, kura akcionāri ir Polijas politiķis un uzņēmējs Daniels Obajteks un Szidlo māte.

#newsLygbnwxclr