Clicks1.3K

Kresťanskí kandidáti, alebo spolok farizejov? Veľká „kresťanská kandidátka“ Záborská, ani katechét Vašečka znovu nepodporili zákon na ochranu voľnej nedele. Z „kresťanských kandidátov“ nehlasoval za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele nikto okrem predkladateľa!

Kresťanskí kandidáti, alebo spolok farizejov? Veľká „kresťanská kandidátka“ Záborská, ani katechét Vašečka znovu nepodporili zákon na ochranu voľnej nedele. Z „kresťanských kandidátov“ nehlasoval za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele nikto okrem predkladateľa!

Veľká „kresťanská kandidátka“ Záborská, ani katechét Vašečka znovu nepodporili zákon na ochranu voľnej nedele. Z „kresťanských kandidátov“ nehlasoval za prijatie zákona na ochranu nedele nikto okrem predkladateľa M. Čepčeka!
Dňa 6. 10. 2021 sa o 11.00 hod. v NR SR hlasovalo o dvoch dôležitých zákonoch. Jedným z nich bol zákon zlepšujúci ochranu života nenarodených detí (o pomoci tehotným ženám) a tým druhým bol médiami odsabotovaný zákon na ochranu voľnej nedele. Kontaktovalo ma mnoho priateľov s otázkou, či sa vôbec o tomto zákone naozaj aj hlasovalo, a prosili ma aj o informáciu, ako to dopadlo a kto ako hlasoval, lebo nikde v médiách okrem AZN a jednej pani na blogu o tom nenašli zatiaľ ani zmienku. Tak tu je zopár postrehov.

V každom prípade treba oceniť, že poslanci Martin Čepček, Filip Kuffa a Ján Podmanický sa s týmto svojím návrhom zákona snažili obmedziť maloobchodný predaj počas nedelí, aby sa aj „ženy za pultom“ (samozrejme aj muži) aspoň jeden deň v týždni mohli venovať svojím rodinám. Žiaľ, zase to skončilo fiaskom, lebo „kresťanskými kandidátmi“ ktorých je v prepočte na jeden meter štvorcový priam nabitá vládna koalícia na čele s poslaneckým klubom OĽANO, opäť hlasovala tak, ako sa na kresťanov vôbec, ale vôbec nepatrí.

Skôr naopak, je hanbou a už to ani nikoho neprekvapuje, že sa opäť zachovali ako „farizeji a pokrytci“ hlásajúci akési sektárske a zriedené evanjelium. Viera sa totiž prejavuje, ako píš sv. Pavol, v skutkoch. Majú plné ústa o rodine a voľnej nedeli, ale v skutkoch sa stavajú proti tomu, aby aj iní zamestnanci mohli žiť dôstojne zo spravodlivej a nie existenčnej mzdy, venovať sa svojím rodinám – deťom, manželom, stretávať sa s priateľmi, ísť spolu na prechádzku do lesa, na krátky výlet s rodinou, navštíviť dedka, babku, odpočinúť si po celotýždennej práci, načerpať síl, porozprávať sa s deťmi o ich problémoch, alebo aj mať tú možnosť splniť Boží príkaz účasťou na nedeľnej sv. omši, bohoslužbe. Hovoria o viere, ale skutky nekonajú (Jak 2, 14). Pán Ježiš povedal: „Nie každý, kto mi hovorí: «Pane, Pane», vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach“ (Mt 7, 21).

Možno by bolo dobré, aby im vdp. Marán Kuffa opäť prehovoril do duše aj v otázke voľnej nedele tak, ako im to tvrdo povedal v súvislosti s divadlom ktoré roky rokúce predvádzali znechuteným voličom niektorí títo „kresťanskí kandidáti“ v súvislosti s nemastným, neslaným hlasovaním v otázke ochrany života nenarodených detí. Ktovie, či by sa aspoň niečo na tomto poli vôbec niekedy zmenilo, ak by sa proti potratovej agendy rázne a rozhodne nezhostili kresťanskí veriaci asistenti a poslanci ĽSNS, pre ktorých nebola táto téma iba obchodnou (ako pre tzv. „kresťanských kandidátov“), ale kľúčovou a srdcovou záležitosťou. Otázka voľnej nedele sa stane prioritou v NR SR až vtedy, keď sa jej zhostia takí poslanci, ktorí sa nielen že budú hlásiť ku Kristovi, ale aj ich rozum a skutky budú zodpovedať ich charakteru.

Tak sa teda poďme pozrieť o.i. ako hlasovala veľká „kresťanská kandidátka“ A. Záborská, ktorá sa stala aj splnomocnenkyňou vlády pre ochranu slobody vierovyznania a katechét R. Vašečka ale aj na rozum a charakter ďalších „kresťanských kandidátov“.

Voliči majú právo vedieť, ako ich kandidáti v NR SR hlasujú a je správne, že sa o to zaujímajú aj voliči, o ktorých hlasy sa vo voľbách uchádzajú kandidáti, ktorí o sebe tvrdia, že sú „kresťanskí kandidáti“. A malo by byť samozrejmosťou, že „kresťanskí kandidáti“ budú pripravovať a hlasovať len za také zákony, ktoré sú v súlade s Božími zákonmi a pri každej príležitosti aplikovať Evanjelium Pána Ježiša Krista do každodenného života v spoločnosti na Slovensku. No čuduj sa svete, kresťanská kandidátka zostala vlažná ako voda v Hierapolských kúpeľoch, a zdržala sa [?] Záborská, Anna. „Takto, že si vlažný, ani horúci, ani studený, už-už ťa vypľúvam z úst“. (Zjv 3:16)

Je smutné, že pani Anna Záborská, ktorá chcela presadiť voľnú nedeľu v rámci celej Európskej únie ani len nezahlasuje za to, aby sa nedeľa stala dňom pracovného pokoja pre čím väčší počet zamestnancov v maloobchode, kde pracujú predovšetkým slovenské ženy-matky. Nepodporila ani petíciu AZN. Pritom som jej už veľmi dávno na jednom stretnutí povedal, že zápas o voľnú nedeľu sa musí udiať v prvom rade tu, na našom kresťanskom Slovensku, a nie v liberálnom Bruseli, kde už boľševici majú dávno iné priority. A ako dokazuje skutočnosť, v Bruseli už je voľná nedeľa pre celú EÚ dávno pasé, ale na Slovensku tento zápas stále prebieha. Ale pani Záborská je už asi tak naočkovaná liberalizmom z Bruselu, že už je jej Kristovo Evanjelium dobré len vtedy, ak s toho niečo bude mať pre seba. Preto žiadny iný návrh zákona vychádzajúci z pera ktoréhokoľvek úprimného poslanca, ktorému ide o dobro občanov Slovenska, nepodporí.

Pán poslanec, učiteľ náboženstva – katechéta R. Vašečka, tiež „veľký bojovník“ za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele, ale zrejme iba len vtedy, keď ho predkladá on sám, dáva veľmi zlý príklad žiakom, ktorých učil. Zaujímavé, podľa zverejnených výsledkov hlasovania, sa ho nezúčastnil. Ak by sme jeho charakter už dávno za tie roky „neprekukli“, možno by sme uverili, že mu dal niekto vypiť džús FRUTA po ktorom ho chytila hnačka krutá, a preto musel urýchlene opustiť rokovaciu sálu. Ale keď som sa tak bližšie na to pozrel, tak som si všimol, že to by asi musel zvládnuť v rekordnom čase, lebo na predošlých dvoch hlasovaniach v čase 11:12:04 a 11:13:16 o pomoci tehotným ženám, ktoré boli tesne pred hlasovaním o zákone na ochranu nedele, (ktoré bolo v čase 11:14:25), ale aj na všetkých ďalších nasledujúcich hlasovaniach v čase od 11:15:47 sa zúčastnil. To by zrejme v takomto expresne rekordnom čase stihnúť navštíviť WC okrem pána R. Vašečku zvládol už iba Superman. Pardon, teraz som si všimol, že mu zrejme sekundoval ešte aj pán poslanec Martin Fecko. Teda z celkovo dvadsiatich hlasovaní zo dňa 6. 10. 2021 o 11. 00 hod. sa pán poslanec a „kresťanskí kandidát“ Vašečka nezúčastnil iba na jednom jedinom hlasovaní a to práve o zákone na ochranu voľnej nedele, ktorý je vraj jeho „srdcovka“. Vdp. Marián Kuffa by sa ho mal určite spýtať, čo sa mu stalo a kde bol, lebo predsa len to prikázanie „Spomeň, aby si sviatočný deň svätil“ je v Desatore dokonca ešte vyššie, ako to „Nezabiješ“ a týka sa vzťahu človeka k Stvoriteľovi.

Podobne hlasovali aj ďalší „kresťanskí kandidáti“ Romana Tabak, Michal Šipoš, Milan Vetrák, Anna Andrejúvová, Zita Pleštinská, Ján Szolos, Peter Kremský, Marek Šefčík, Marcel Mihálik, Lucia Drábiková, Jana Majorová Garstková, Tomáš Šudík, Ján Kerekréti, Peter Liba, Peter Dobeš, Milan Kuriak, Radovan Marcinčin, Marek Krajči, Martina Brisudová, Katarína Hatráková.

Po prečítaní tohto zoznamu už sa to inak nazvať ako totálny debakel a fiasko „kresťanských kandidátov“ ani nedá.

Ak ma teda oči neklamú, tak z kresťanských kandidátov nehlasoval za prijatie zákona na ochranu nedele z dielne poslancov Martina Čepčeka, Filipa Kuffu a Jána Podmanického ani jeden tzv. „kresťanskí kandidát“ (ktorý sa dostal do NR SR) okrem predkladateľa M. Čepčeka. Pozrite sa Tu:

Hlasovanie podľa klubov Vytlačiť stránku / Print page
Národná rada Slovenskej republiky – hlasovanie poslancov
Schôdza
Schôdza č. 40
Dátum a čas
6. 10. 2021 11:14
Číslo hlasovania
190
Názov hlasovania
Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Martina ČEPČEKA, Jána PODMANICKÉHO a Filipa KUFFU na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov (tlač 669) – prvé čítanie. Hlasovanie o tom, aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní.
Výsledok hlasovania
Návrh neprešiel
Prítomní
130
Hlasujúcich
124
[Z] Za hlasovalo
42
[P] Proti hlasovalo
33
[?] Zdržalo sa hlasovania
49
[N] Nehlasovalo
6
[0] Neprítomní
20
Klub OĽANO
[?] Andrejuvová, Anna [?] Brisudová, Martina [P] Čekovský, Kristián [?] Dobeš, Peter
[?] Drábiková, Lucia [P] Drdul, Dominik [N] Fecko, Martin [?] Grendel, Gábor
[?] Gyimesi, György [0] Halák, Róbert [N] Hatráková, Katarína [?] Horváthová, Eva
[0] Hus, Igor [N] Kavecká, Monika [?] Kerekréti, Ján [P] Kozarec, Sebastián
[?] Kozelová, Monika [0] Krajčí, Marek [?] Kremský, Peter [P] Krošlák, Ján
[P] Krúpa, Juraj [P] Kučera, Karol [0] Kuriak, Milan [?] Kyselica, Lukáš
[0] Liba, Peter [?] Majorová Garstková, Jana [?] Marcinčin, Radovan [P] Mičovský, Ján
[?] Mierna, Anna [N] Mihalik, Marcel [P] Ňarjaš, Erik [?] Nemec, Richard
[N] Pleštinská, Zita [?] Pollák, Peter [?] Potocký, Milan [?] Pročko, Jozef
[?] Remiášová, Anna [P] Stančík, Andrej [?] Szőllős, Ján [?] Šefčík, Marek
[P] Šíbl, Jaromír [?] Šipoš, Michal [?] Šofranko, Mária [P] Šudík, Tomáš
[?] Tabák, Romana [?] Tóth, Vojtech [P] Vaňová, Jarmila [0] Vašečka, Richard
[?] Vetrák, Milan [?] Vons, Peter [?] Záborská, Anna [P] Zajačik, Vladimír
Klub SMER – SD
[N] Baláž, Vladimír [Z] Baška, Jaroslav [0] Blaha, Ľuboš [Z] Blanár, Juraj
[0] Faič, Vladimír [0] Fico, Robert [Z] Galis, Dušan [Z] Habánik, Jozef
[Z] Hambálek, Augustín [Z] Jarjabek, Dušan [Z] Kamenický, Ladislav [Z] Kéry, Marián
[?] Kondrót, Maroš [Z] Kubánek, Stanislav [Z] Muňko, Dušan [0] Nemky, Martin
[Z] Richter, Ján [Z] Saloň, Marián [Z] Stredák, Anton [Z] Susko, Boris
[Z] Šuca, Peter [Z] Takáč, Richard [?] Valocký, Jozef [Z] Vaľová, Jana
[?] Vážny, Ľubomír [Z] Zahorčák, Viliam
Klub SaS
[P] Baránik, Alojz [P] Benčík, Ján [P] Bittó Cigániková, Jana [P] Cmorej, Peter
[P] Dostál, Ondrej [P] Foltin, Roman [0] Halgašová, Jarmila [?] Hattas, Marek
[P] Kazda, Radovan [P] Laurenčík, Milan [P] Ledecký, Vladimír [P] Lehotský, Tomáš
[P] Luciak, Michal [P] Marcinková, Vladimíra [P] Osuský, Peter [P] Sloboda, Radovan
[P] Viskupič, Marián [0] Zemanová, Anna [P] Žiak, Miroslav
Klub SME RODINA
[Z] Borguľa, Martin [?] Goga, Ľudovít [P] Hajšelová, Petra [?] Hlinka, Jozef
[?] Hudecová, Eva [?] Karahuta, Jaroslav [?] Kašper, Igor [0] Kollár, Boris
[?] Krajčír, Ľuboš [?] Krištúfková, Petra [Z] Linhart, Patrick [0] Lukáč, Jozef
[P] Pčolinská, Adriana [?] Pčolinský, Peter [?] Péter, Monika [0] Svrček, Miloš
[0] Šebová, Zuzana
Klub ĽS Naše Slovensko
[Z] Beluský, Martin [Z] Kotleba, Marek [Z] Kotleba, Marian [Z] Krupa, Peter
[0] Medvecký, Andrej [Z] Mizík, Stanislav [Z] Schlosár, Rastislav [Z] Sulanová, Magdaléna
Poslanci, ktorí nie sú členmi poslaneckých klubov
[0] Blcháč, Ján [Z] Čepček, Martin [Z] Ďurica, Ondrej [0] Ferenčák, Ján
[?] Kmec, Peter [Z] Kočiš, Eduard [?] Kollár, Miroslav [Z] Kuffa, Filip
[Z] Kuffa, Štefan [?] Laššáková, Ľubica [Z] Mazurek, Milan [Z] Pellegrini, Peter
[P] Pivková, Alexandra [Z] Podmanický, Ján [Z] Puci, Róbert [Z] Raši, Richard
[?] Saková, Denisa [Z] Suja, Miroslav [?] Šeliga, Juraj [Z] Šimko, Jozef
[Z] Šutaj Eštok, Matúš [?] Šuteková, Miriam [Z] Taraba, Tomáš [Z] Tomáš, Erik
[0] Urban, Miroslav [P] Valášek, Tomáš [?] Žiga, Peter [?] Žitňanská, Jana

A to už sa inak ako farizejstvo a zrada na voličoch ani nazvať nedá.
Bože požehnaj Slovensko a odpusť nám, že volíme tak, ako volíme.

Anton Čulen
predseda AZN
alianciazanedelu.sk/archiv/9914
johanika
Agnesino, cirkev vždy prihliadala na spoločenské postavenie človeka. Takže kolegyňa, keď nie je županka, európska poslankyňa, lekárka, či vychytená právnička... môže na nulitu čakať aj celý život.
agnesino
KDH bol vždy rozkladny prvok, ktorý oklamal a zneužil hlasy veriacich. Dnes ho vedie človek s megarychlym procesom nulity svojho manželstva, ktoré samozrejme pred Bohom je stále platné!!! Kolegyňa riesi nulitu a trvá to už cez dva roky takže aj tu vidno rozdiel, že naša slávna cirkev vie aj v tomto promptne pokrutit právo a urýchliť veci. Momentálne prebieha na celom svete očista cirkvi, ktorá …More
KDH bol vždy rozkladny prvok, ktorý oklamal a zneužil hlasy veriacich. Dnes ho vedie človek s megarychlym procesom nulity svojho manželstva, ktoré samozrejme pred Bohom je stále platné!!! Kolegyňa riesi nulitu a trvá to už cez dva roky takže aj tu vidno rozdiel, že naša slávna cirkev vie aj v tomto promptne pokrutit právo a urýchliť veci. Momentálne prebieha na celom svete očista cirkvi, ktorá sa prejavuje predovšetkým skutkami nie rečami. Verní zbytok zažije ešte mnohé útrapy ale vieme kde je strana Víťaza a oplatí sa bojovať!
didimos
Souhlasím, a velmi !!!
Metod
Tzv.kresťanské KDH je od začiatku toxické!
Ivan Herda
Nedávajte sväté veci psom, ani perly sviniam, ani kresťanské problémy tzv. kr.poslancom ,lebo podľa skratky to nie sú kr.esťanskí poslanci ,ale kr.eténski poslanci a to je rozdiel,ľudské vymýšlanie a múdrosť je pred božím pohľadom bláznovstvo, tak nech si len pokračujú vo svojom bláznovstve ,my kresťania ich nemôžeme súdiť a odsúdiť, na to je Pán Boh, nech čakajú, ako On rozhodne ,súd je veľmi …More
Nedávajte sväté veci psom, ani perly sviniam, ani kresťanské problémy tzv. kr.poslancom ,lebo podľa skratky to nie sú kr.esťanskí poslanci ,ale kr.eténski poslanci a to je rozdiel,ľudské vymýšlanie a múdrosť je pred božím pohľadom bláznovstvo, tak nech si len pokračujú vo svojom bláznovstve ,my kresťania ich nemôžeme súdiť a odsúdiť, na to je Pán Boh, nech čakajú, ako On rozhodne ,súd je veľmi blízko pre každého z nás aj ich.
dominikguzman
Dobre vystihnuté, mám takú mikinu, na ktorej je v angličtine napísané: „Radšej budem stáť na strane Boha, a byť súdený svetom, než stáť na strane sveta a byť súdený Bohom.“ Podľa mňa silný výrok. Mali by si ho aj tí kresťanskí politici prečítať a zamyslieť sa.
Marieta Ria
... Je to jedna úbohosť, títo tzv. kresťanskí poslanci... ako od nich môžete chcieť podporu voľnej nedele, keď hlasujú za segregačný zákon... obyčajní farizeji a pokrytci, ako už bolo v článku správne uvedené, keby ten zákon predložil niekto z týchto dvoch... to áno. Je to hanba, aby to okrem predkladateľov nepodporil žiadny kresťanský poslanec... to už zostáva rozum stáť... zahanbia ich takí, …More
... Je to jedna úbohosť, títo tzv. kresťanskí poslanci... ako od nich môžete chcieť podporu voľnej nedele, keď hlasujú za segregačný zákon... obyčajní farizeji a pokrytci, ako už bolo v článku správne uvedené, keby ten zákon predložil niekto z týchto dvoch... to áno. Je to hanba, aby to okrem predkladateľov nepodporil žiadny kresťanský poslanec... to už zostáva rozum stáť... zahanbia ich takí, ktorí sa ako "kresťanskí" neprezentujú, ale konajú viac pre kresťanov!

A ten obrázok je trefný - vlci v ovčom rúchu!
johanika
Záborská tvrdí, že nechce obmedziť prístup k interrupciám. Za cieľ si dáva vyššiu pôrodnosť
youtube.com/watch?v=YchlrJysRyE
Táto pani je obrazom "slovenskej kresťanskej političky", hlavne, že štrngajú peniažteky... Ona má svojho "Boha".
Tu uvádzam z wikipedie údaje o nej. Naozaj mala ťažký život "prenasledovanej kresťanky" za socializmu, posúďte sami:

MUDr. Anna Záborská (* 7. jún 1948, More
Záborská tvrdí, že nechce obmedziť prístup k interrupciám. Za cieľ si dáva vyššiu pôrodnosť
youtube.com/watch?v=YchlrJysRyE
Táto pani je obrazom "slovenskej kresťanskej političky", hlavne, že štrngajú peniažteky... Ona má svojho "Boha".
Tu uvádzam z wikipedie údaje o nej. Naozaj mala ťažký život "prenasledovanej kresťanky" za socializmu, posúďte sami:

MUDr. Anna Záborská (* 7. jún 1948, Zürich, Švajčiarsko)

Profesionálna kariéra:

1966 - 1972: štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine[1],

19721998: lekárka ORL,

1978: kvalifikačná atestácia v otorinolaryngológii,

1980 - 1983 lekárka v Alžírsku[2]

1993: špecializačná atestácia v detskej ORL.

Členka Kresťanskodemokratického hnutia od jeho založenia v roku 1990.

19932004: predsedníčka okresného centra KDH v Prievidzi,

19992000: podpredsedníčka KDH pre zahraničnú politiku,

19992004: predsedníčka krajskej rady KDH v Trenčíne,

20012003: členka Predsedníctva KDH,

január 2019: odchod z KDH po tom, ako Rada KDH neschválila jej kandidatúru do Európskeho parlamentu.[3]

Vo februári 2019 po odchode z KDH, založila spolu s Branislavom Škripekom novú konzervatívnu politickú stranu Kresťanská únia, ktorej sa stala predsedníčkou.[4][5]
dominikguzman
Ale kdeže farizeji, to je presne len o politike, farizeji sa aspoň zbožne tvárili celý čas, títo sa tvária zbožne len vtedy, keď im to vyhovuje. A preto čo sa týka takýchto vecí nestačí len hodiť lístok do urny raz za štyri roky, ale treba vziať ruženec do ruky a v prvom rade sa za to modliť. Potom možno sa dostanú do parlamentu aj správni ľudia, aj budú schvaľované správne zákony.
johanika
Dominik, je to podvod tých ktorí sa akýmkoľvek spôsobom priživujú na kresťanstve - či sú to politické strany, speváci, masmédiá... Prisajú sa a "hrajú divadlo". Takto celé roky fungovalo KDH a malo zaistené percentá, takto fungujú dnes mnohí mladí ľudia, ktorí vedia, kde majú zabezpečenú budúcnosť bez otrasov a biedy. A musíme priznať, že ide istým spôsobom o manipuláciu tých jednoduchších ľudí, …More
Dominik, je to podvod tých ktorí sa akýmkoľvek spôsobom priživujú na kresťanstve - či sú to politické strany, speváci, masmédiá... Prisajú sa a "hrajú divadlo". Takto celé roky fungovalo KDH a malo zaistené percentá, takto fungujú dnes mnohí mladí ľudia, ktorí vedia, kde majú zabezpečenú budúcnosť bez otrasov a biedy. A musíme priznať, že ide istým spôsobom o manipuláciu tých jednoduchších ľudí, ktorí sa boja vybočiť z "prikázanej" cesty, čokoľvek a kohokoľvek podrobiť skúmaniu jeho činov... povedať svoj názor. Iba slepo nasledovať.
dominikguzman
Johanika, keď sleduješ najnovšie posolstvá z neba, tak sa už na kresťanstve čoskoro nikto nebude môcť priživovať, kto nebude žiť s Bohom, tak kresťanstvo odhodí ako smradľavé deravé ponožky, lebo už nebude mať pre neho žiadne využitie, skôr bude na obtiaž. Čaká nás prenasledovanie, a čaká nás aj Varovanie a oheň z neba. Hovorím ti, že Fatimské posolstvo nebolo ani tak o Jánovi Pavlovi II. ako …More
Johanika, keď sleduješ najnovšie posolstvá z neba, tak sa už na kresťanstve čoskoro nikto nebude môcť priživovať, kto nebude žiť s Bohom, tak kresťanstvo odhodí ako smradľavé deravé ponožky, lebo už nebude mať pre neho žiadne využitie, skôr bude na obtiaž. Čaká nás prenasledovanie, a čaká nás aj Varovanie a oheň z neba. Hovorím ti, že Fatimské posolstvo nebolo ani tak o Jánovi Pavlovi II. ako skôr buď o Františkovi alebo Benediktovi. Kedysi som počul, že vraj oni dvaja majú byť tie dva svietniky spomínané v Jánovej Apokalypse.
dominikguzman
Zjv 11,14 som musel pozrieť, aby som to tu dodal.
Peter(skala)
ja som počul, že to su 2 Srdcia (Ježiša a Márie) ale
podla vízii su Henoch a Eliaš, ktorí budu svietiť svetlom Pravdy, ale Antikrist ich nakoniec usmrtí.

facebook.com/login/

str.47
spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Antikrist.pdf
johanika
Dominik, veď oni potom zmenia svoj "svetonázor". Už som zachytila aj odchody duchovných do civilného života. Mnohí chápu RKC ako firmu - prídem a keď sa mi nepáči, odídem.