Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks2.3K

Umlčať Otca národa Vdp. M. Kuffu si nedáme. Príďme to povedať arcibiskupovi na Devín 23. novembra o 13. 30 hod

Umlčať Otca národa Vdp. M. Kuffu si nedáme. Príďme to povedať arcibiskupovi na Devín 23. novembra o 13. 30 hod Umlčať Kuffu Dvaja biskupi arcibiskup Zvolenský a biskup Sečka vydali stanovisko, v ktor…More
Umlčať Otca národa Vdp. M. Kuffu si nedáme. Príďme to povedať arcibiskupovi na Devín 23. novembra o 13. 30 hod
Umlčať Kuffu

Dvaja biskupi arcibiskup Zvolenský a biskup Sečka vydali stanovisko, v ktorom vyzvali kňazov a klerikov, aby sa politicky neangažovali.

Vyslovene v stanovisku uviedli otca Mariána Kuffu, ktorého brat Štefan Kuffa je na čele politickej strany KDŽP Aliancia za Slovensko, ktorá ako jediná strana na Slovensku má v stanovách uvedené, že “nevstúpi do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života.”

Nakoľko sa kňaz Kuffa v žiadnej politickej strane neangažuje, v stanovisku sa uvádza, že by sa kňaz nemal angažovať “prostredníctvom druhých osôb.” Čo presne znamená takáto formulácia nevedno, nakoľko cirkev vyzýva, aby sa v politike angažovali laici a vyzývajú na to aj pápežské encykliky.

“Keď arcibiskup Bezák podporil propotratovú političku a Progresívne Slovensko, zdá sa, že to nikomu nevadilo. Nie náhodou v tejto krajine bolo vyvraždených 1,4 milióna detí a to za prispenia politikov, ktorí sa chválili svojími úžasnými vzťahmi na Cirkev. To, že Hlina chcel umlčať otca Mariána, tým sa chválil dosť verejne,” uvádza KDŽP.

KDŽP Aliancia za Slovensko nedávno uverejnila sériu bilbordov, na ktorých je uvedené, že sa hlásia k odkazu otca Mariána Kuffu. Strana v stanovisku uviedla, že hlásiť sa k odkazu otca Mariána je hlásenie sa k boju za život a rodinu a každý veriaci by sa mal k tomuto odkazu hlásiť.

KDŽP Aliancia za Slovensko uviedla, že otec Marián Kuffa nie je členom strany a nikdy nebol a o vstupe strany do veľkého Národného bloku nemal žiadne vedomosti. Samotný arcibiskup Zvolenský v minulosti vystupoval s vianočným príhovorom v straníckych novinách strany Smer-SD a počas prezidentskej kampane prijal zo všetkých kandidátov iba kandidáta Smeru Šefčoviča. V prospech KDH robí silnú agitáciu na internete kňaz Ivan Kňaze a biskup Sečka sa nedávno na internete odfotil po boku Alojza Hlinu. Kňaz Ján Buc priamo natočil volebný spot, v ktorom vyzýval na to, aby veriaci v eurovoľbách volili Kresťanskú úniu.

” To, že v tejto krajine pred očami kresťanských politikov bolo vyvraždených 1,4 milióna detí je zlyhanie kresťanského vodcovstva na Slovensku a pozvaním pre každého veriaceho, aby sa naplno angažoval tak ako ho k tomu vyzývajú pápežské encykliky a za čo bude každý pred Bohom niesť zodpovednosť ak nekonal a mal na to dary,” uviedla v stanovisku KDŽP Aliancia za Slovensko.

Ústava SR garantuje občanom ústavné právo sa politicky angažovať. Veľkí pápeži vyzývajú veriacich, aby sa politicky angažovali. Stanovisko dvoch biskupov sa zrejme nedá pochopiť inak, ako to, že ak nejaký veriaci pozná kňaza, nemal by sa asi politicky angažovať, aby sa to nepovažovalo za to, že kňaz sa cez neho angažuje v politike. Najväčší dopad by to zrejme malo na KDH, ktorého politici dlhodobo majú najčulejšie kontakty s kňazmi. Podľa tohto metra sa táto výzva dá chápať ako výzva, aby aj všetci kňazi prerušili kontakty s politikmi KDH.

Michal Pátrovič

alianciazanedelu.sk/archiv/4644
Moni0080 and 2 more users like this.
Moni0080 likes this.
artep likes this.
zonka2007 likes this.
dalila
Kuffa by vás prosil, aby ste to nerobili
Pán Ježiš povedal: SKUMAJTE!
Je povinnosťou každého človeka, skúmať, kde je Pravda. Ako sa bez Pravdy má človek orientovať? Na základe poznania/nepoznanie každý koná.
Za svoje skutky je každý súdený. Tu nejde o fazuľky, ale o SPASU.
Theodorá-Máriá likes this.
Paxus and one more user like this.
Paxus likes this.
In nomine Jesus likes this.
dalila
Nejak sa tu precedili komentáre. Ak nie sú nadávky, tak prečo? Aha, 17-ty november
Komu máme slúžiť: Bohu, či ľuďom?
Súčasní klerici = farizeji. Pán Ježiš povedal farizejom: Vašim Otcom je diabol!
dalila
Aj kuffa je klerik
Myslela som tých, čo sú "hore".
Aj Kuffa je klerik. Aj Kuffa má slobodnú vôľu a vybral si.
Aj Jozef z Arimatrie, aj Nikodem boli farizeji. Na základe slobodnej vôle si vybrali. Vybrali si Ježiša. Z toho logicky vyplýva, že ich Otcom nemôže byť diabol. Nerozumiem, čomu nerozumieš.
Theodorá-Máriá likes this.
Pavol IV
apredsasatoci - Prepac, ale mylis sa, Pan Jezis to nepovedal farizejom, ale zidom, ktori v neho uverili, ale jeho Slovo sa v nich neujima!!!! (Jn8:36) Ale hovori to aj vsetkym nam.
apredsasatoci likes this.
Tymián
Vážený p. Čulen, ak si koledujete interdikt, tak len pokračujte. Nezabúdajte, že to je záležitosť kléru nie vaša. Samozrejme, máte právo na vlastný názor, ale vyzývať k neposlušnosti ostatných veriacich nie je správne. Myslím to v dobrom.
čo tým myslíš: interdikt ?
a kde v članku vidíš Výzvu k neposlušnosti?
dalila and one more user like this.
dalila likes this.
Paxus likes this.
Tymián
Peter(skala) už samotný názov :
Umlčať Otca národa Vdp. M. Kuffu si nedáme. Príďme to povedať arcibiskupovi na Devín 23. novembra o 13. 30 hod.
Tak sa pýtam, kto chce umlčať o. Kuffu? A čo chcú povedať arcibiskupovi Zvolenskému?
Lenže pýtať sa a oznamovať sú 2 odlišné skutočnosti.
Mudremu napovedz, lupákovi odpovedz.
Tymián
Mám pocit Peter(skala), že hráš na dve strany. Za koho kopeš?
Znovu opakujem, že je treba poslúchať biskupov a o. Kuffa to veľmi dobre vie a preto mlčí.
Tymian... dobrý kresťan nevybočuje z cesty na jednu alebo druhu stranu, preto ja nekopem za jednu alebo druhu... a ako vravíš, to je len pocit
Anna Dagmar likes this.
chovanak
Vás i pána Čarnogurského som v minulosti dlhé roky obdivoval, ale stali sa z Vás oboch akési čudá, ktoré teraz zbožňujú, to proti čomu bojovali a čo nie je o nič lepšie ako liberalizmus.
Možno je to fanatizmus, alebo príspevky od priateľov z východu?
Podobne je to aj teraz, propagujete a zbožňujete potetované osôbky, len preto, že si zavesia kríže na stenu, a občas aj účelovo povedia pravdu. To …More
Vás i pána Čarnogurského som v minulosti dlhé roky obdivoval, ale stali sa z Vás oboch akési čudá, ktoré teraz zbožňujú, to proti čomu bojovali a čo nie je o nič lepšie ako liberalizmus.
Možno je to fanatizmus, alebo príspevky od priateľov z východu?
Podobne je to aj teraz, propagujete a zbožňujete potetované osôbky, len preto, že si zavesia kríže na stenu, a občas aj účelovo povedia pravdu. To ma už skutočne desí.
Kallistratos likes this.
ľubica
prave teraz 18:15ma LUMENE aj na LUXE prenos sv omše, v rámci TRNAVSKEJ NOVENY - homília vdp. M. KUFFA
Ako môžete človeka,ktorý neverí evanjeliu ,ale hlása takéto bludy www.youtube.com/watch
nazývať otcom národa?!
Chcete aby Hlinka vstal z hrobu a dal vám po papuli?!
Nechápete ,že toto všetko Boh dopúšťa práve preto ,že ľudia sa nechali zviesť týmtio falošným evanjeliom?!
preto vás jeho hlásatelia nemôžu pred ničím zachrániť!
Lebo keď slepý vedie slepého obaja padnú do jamy!
Ružena and one more user like this.
Ružena likes this.
Pavol IV likes this.